Įspūdingiausia sezono pergalė: „Žalgiris“ priminė „Olympiakos“ praėjusio sezono košmarus

Marius Grigonis (L. Žemgulio nuotr.)
2018-12-06 19:38

Praėjusiame sezone Kauno „Žalgiris“ per šešias tarpusavio akistatas net penkis kartus nukovė Pirėjo „Olympiakos“, o skaudžiausius smūgius Graikijos superklubui sudavė Eurolygos ketvirtfinalyje, kai laimėjo seriją 3-1. Revanšo ištroškusi Pirėjo komanda šįvakar po daugiau nei 7 mėnesių grįžo į „Žalgirio“ areną, tačiau aikštę ir vėl turėjo palikti nuleistomis galvomis – fantastiškai antroje mačo pusėje atsitiesę žalgiriečiai pasiekė įspūdingą pergalę.

13 taškų deficitą pirmoje rungtynių pusėje turėjęs „Žalgirio“ 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16) nugalėjo Davido Blatto auklėtinius bei pasiekė jau antrąją pergalę namų arenoje iš eilės. Prieš tai Lietuvos čempionai savo tvirtovėje buvo pralaimėję visus penkis mačus.

„Žalgirio“ pergalę garantavo fantastiškai sužaista antroji rungtynių pusė. Vien per pirmąjį ketvirtį 7 tritaškius į savo krepšį praleidę bei vienu metu 19:32 atsilikę kauniečiai per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius praleido vos 27 taškus, iš kurių aštuonis „Olympiakos“ pelnė per mažai ką lėmusias paskutiniąsias rungtynių minutes.

Aukštesnę pavarą įjungusių žalgiriečių vedliu tapo puikią sportinę formą pastaruoju metu įgavęs Marius Grigonis. Gynėjas pataikė beveik viską, ką metė – į krepšį įkrito 5 jo dvitaškiai iš 6 bei 3 tritaškiai iš 4, o iš viso žalgirietis pelnė 19 taškų, pagerindamas karjeros Eurolygoje rekordą.

Penkiais pralaimėjimais namie Eurolygos sezoną pradėjęs „Žalgiris“ savų sirgalių akivaizdoje iškovojo jau antrąją pergalę paeiliui, o iš viso per 11 turų savo sąskaitoje turi 5 laimėjimus. Su tokiu kraičiu žalgiriečiai lieka 9-oje turnyrinės lentelės vietoje, tačiau jau rytoj gali po ilgokos pertraukos įšokti į pirmąjį aštuonetą.

Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia išvyka į Miuncheną, kur kauniečių varžovais bus turnyrinės lentelės kaimynai „Bayern“ krepšininkai.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 19 (8/10 metimai), Nate‘as Woltersas 14 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Aaronas White‘as 13, Brandonas Daviesas ir Antanas Kavaliauskas po 12.

„Olympiakos“: Georgios Printezis 18 (4/4 trit.), Zachas LeDay 15, Janis Timma, Vassilis Spanoulis ir Nigelas Williamsas-Gossas po 9.

Mačo eiga:

4 min. Rungtynes startavo itin aukšta sparta. „Žalgirį“ kol kas terorizuoja visus tritaškius pataikęs ir net 11 taškų surinkęs Giorgios Printezis, tačiau savo ginklų randa ir kauniečiai, kurių gretose jau trys žaidėjai surinko po 4 taškus (12:13).

6 min. Užsidegęs G. Printezis pataikė jau ketvirtą tritaškį, tuo tarpu „Žalgirio“ gretose dominuoja priekinė linija ir žaidimas baudos aikštelėje – Brandonas Daviesas ir Antanas Kavaliauskas surinko jau po 6 taškus (16:18).

8 min. Iškalbinga statistika – „Olympiakos“ vien tritaškiais, kurių pataikė šešis, surinko daugiau taškų, negu „Žalgiris“ pelnė iš viso (16:24). Beje, kauniečiai dar nė sykio neatakavo iš toli.

10 min. Kėlinio pabaigoje tritaškį pridėjo ir veteranas Vassilis Spanoulis, o pirmąsias 10 minučių aikštės šeimininkai pralaimėjo 19:29.

13 min. Antrojo ketvirčio pradžioje tritaškį pataikė ir „Olympiakos“ aukštaūgis Zachas LeDay'us, tačiau tuomet svečiai du iš eilės tolimus metimus prametė ir „Žalgiris“ sumažino atsilikimą iki vienženklio (25:34).

15 min. „Žalgirį“ iš duobės ėmėsi tempti per mažiau nei pusę kėlinio 6 taškus pelnęs Aaronas White'as, o dar labiau pabėgti „Olympiakos“ ekipai neleido net ir nesportinė Thomaso Walkupo pražanga (29:36).

18 min. Lyderio estafetę iš A. White'o perėmė Marius Grigonis, šiandien surinkęs jau 8 taškus, o užsukę „Olympiakos“ tritaškių kranelį kauniečiai kelis sykius buvo priartėję ir per 5 taškų atstumą. Tiesa, Šarūną Jasikevičių itin sunervino neparuošta žalgiriečių ataka bei greiti Nikolos Milutinovo taškai (35:42).

Aaronas White'as

Aaronas White'as© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

20 min. „Olympiakos“ buvo nepataikę tritaškių beveik 8 minutes, tačiau per paskutines dvi kėlinio atakas smeigė du dūrius į „Žalgirio“ krepšį bei vėl susigrąžino labiau apčiuopiamą pranašumą - kauniečiai jau buvo priartėję per vieną metimą, bet po dviejų kėlinių atsilieka 40:48.

„Olympiakos“ per pirmąją mačo dalį pataikė net 10/16 tritaškių, kai „Žalgiris“ realizavo vos 1/6 tolimų metimų.

23 min. Antroji rungtynių pusė prasideda priešingai pirmajai. A. Kavaliauskas net dusyk gesino per jį pasižymėti mėginusį G. Printezį, o „Žalgirio“ gretose pirmąjį tritaškį „įsodino“ Artūras Milaknis ir skirtumas ištirpo iki 2 taškų (46:48).

26 min. Varžovų gynybą terorizuojantis A. Kavaliauskas jau buvo išlyginęs rezultatą, tačiau netrukus tritaškį smeigė Janis Timma (52:53).

29 min. Kauniečiai niekaip nesugeba persverti rezultato, o daug aistrų sukelia abejotina A. White'o pražanga prieš Vassilį Spanoulį, po kurios techninę pražangą užsidirba Š. Jasikevičius (56:59).

30 min. Bent keturis šansus persverti rezultatą iššvaistęs „Žalgiris“ tą padaro su kėlinio sirena – iš pradžių galingu dėjimu greitoje atakoje pasižymėjo A. White'as, o po kelių sekundžių kamuolį perėmęs Nate'as Woltersas per kelias sekundes perskuodė visą aikštelę ir prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiai jau priekyje – 60:59.

32 min. Fantastišką bangą kauniečiai pratęsia ir po pertraukėlės - tritaškius pataikius E. Ulanovas ir A. Milaknis, o „Žalgiris“ šovė į priekį 9 taškais (68:59).

36 min. „Žalgiris“ per 4 minutes pelnė vos 2 taškus, tačiau persvarą išlaikyti padeda žvėriška gynyba, kurioje itin ryškiai spindi tiesiog plėšte iš varžovų rankų kamuolius plėšiantys E. Ulanovas ir M. Grigonis (70:61).

38 min. M. Grigonis smeigia tritaškį ir aikštės šeimininkai pirmą kartą įgija dviženklį pranašumą (76:66).

39 min. Dar vienas M. Grigonio tritaškis, panašu, žlugdo paskutines svečių viltis (80:69).