Pirmas žingsnis: neblaivus vairavęs prokuroras D. Baraniūnas nušalintas nuo pareigų

Prokuroras Dainius Baraniūnas. Mailiaus bylos nagrinėjimas
Prokuroras Dainius Baraniūnas. Mailiaus bylos nagrinėjimas
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS
2018-12-06 16:55

Neblaivus vairavęs ir avariją Vilniuje sukėlęs Generalinės prokuratūros prokuroras Dainius Baraniūnas nušalintas nuo pareigų.

„Nušalintas iškart pradėjus ikiteisminį tyrimą. Įtarimai dar nėra pareikšti“, – BNS ketvirtadienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė. Pasak jos, ikiteisminį tyrimą dėl vairavimo išgėrus organizuos Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyrius. „Dabar renkami tyrimui reikšmingi duomenys“, – sakė E. Martinonienė.

Be to, dėl įvykio yra atliekamas tarnybinis patikrinimas, nustačius, kad prokuroras padarė šiurkštų pažeidimą, jis gali būti atleistas iš pareigų.

Kaip skelbta, trečiadienio rytą prokuroras D. Baraniūnas vairavo automobilį neblaivus ir atsitrenkė į šviesoforą.

Prokuratūros duomenimis, avarija 7 val. įvyko Rinktinės ir Žvejų gatvių sankryžoje. D. Baraniūno vairuojamas automobilis „Mitsubishi Outlander“ atsitrenkė į pakelės šviesoforą. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo. Patikrinus vairuotojo blaivumą alkoholio kiekio matuokliu nustatyta, kad jis yra neblaivus, jam nustatytas sunkus 2,79 promilės girtumas.

TV3 vaizdo medžiagoje matyti, kaip į policiją atvežtas prokuroras ketina atsukti alkoholio butelį, tačiau pastebėjęs, kad jį filmuoja, butelį deda į šalį.

„Prokurorui keliami aukščiausi elgesio bei etikos standartai, todėl tokie atvejai buvo ir bus tiriami bei vertinami principingai ir griežtai“, – prokuratūros pranešime cituojamas Evaldas Pašilis.

Prokuratūros duomenimis, per pastaruosius kelerius metus dėl aplinkybių, susijusių su alkoholio vartojimu, darbo prokuratūroje neteko penki asmenys.​

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.