Premjeras apie A. Tapino inicijuojamą masinį protestą: profsąjungos įtraukiamos į politiką

Andrius Tapinas ir Ramūnas Karbauskis
Andrius Tapinas ir Ramūnas Karbauskis
  © Dmitrijus Radlinskas

Sekmadienį planuojamam masiniam mokytojus palaikančiam mitingui premjeras Saulius Skvernelis didelio poreikio nemato ir sako, kad „su tais, kurie nori derėtis“, yra deramasi. Anot premjero, protesto akciją inicijuojantis visuomenininkas ir žurnalistas Andrius Tapinas „tampa politiku“ ir į politiką įtraukia profesines sąjungas.

„Paskutinis skambutis“ – taip pavadinta akcija – vyks sekmadienį, kaip skelbiama, prie jos prisijungs daugiau kaip 40 Lietuvos profesinių sąjungų, išreiškiančių palaikymą pedagogams, kurių didelė dalis rodo nepasitenkinimą etatinio apmokėjimo reforma.

„Organizuoja ne profsąjungos, organizuoja ponas Tapinas, kuris dabar tampa politiku, nebe žurnalistu. Profesinės sąjungos yra įtrauktos į politiką“, – nuomonę apie renginį išsakė S. Skvernelis, ketvirtadienį ryte apsilankęs Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje.

„Beveik su visomis profesinėmis sąjungomis mes turime nacionalinius susitarimus arba šakinius, kuriuose yra numatytos tos sektoriaus, tos srities finansavimo perspektyvos, ginčų sprendimo būdai, socialinio dialogo vystymas, ta pati trišalė taryba, visa tai yra nubraukiama“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Premjeras pakartojo, kad tai, kas vyksta Švietimo ir mokslo ministerijoje, iš kurios nesitraukia kelios dešimtys streikuojančių mokytojų, traktuotina kaip Susirinkimų įstatymo pažeidimas. Jo teigimu, po šio precedento bus stiprinama valstybinių pastatų apsauga.

„Galime svarstyti, dėl ko tai buvo leista padaryti ar neleista padaryti, bet iš esmės yra įstatymų pažeidimas. Ir valstybė tikrai sustiprins visur valstybės objektų apsaugą, pareikalaus griežtai laikytis Susirinkimų įstatymo, laikytis numatytų atstumų, kas yra įstatymuose. Protesto akcijas tikrai skatiname, kviečiame daryti civilizuotai, bendradarbiaujant su teisėsaugos institucijomis. Aš net neabejoju, kad taip ir bus, tokia protesto forma, kuri išreikšta. Bet tikslai, kurie ten numatyti, ir kvietimas yra, na, visiškai nekonstruktyvūs“, – teigė S. Skvernelis.

Sekmadienio proteste planuojama gyva žmonių grandinė nuo Seimo iki Švietimo ir mokslo ministerijos, apjuosianti pakeliui esančias ministerijas ir Vyriausybės rūmus.