Mokslininkai: trumpai pabadauti – sveika ne tik per adventą

Iškrova
Iškrova
  © 123rf.com

Anksčiau buvo manoma, kad badavimas kenkia organizmui. Amerikiečių mokslininkai paneigė šią nuostatą. Atlikę tyrimus jie padarę išvadą, kad susilaikymas nuo maisto gali būti naudingas.

Lengvas stresas, kurį patiria organizmas badaujant, anot amerikiečių tyrinėtojų, teigiamai paveikia imuninę sistemą ir padeda sumažinti vėžinių ląstelių kiekį organizme.

Žinoma, kad jie neturi galvoje priverstinio alinančio ilgalaikio badavimo. Teigiamą efektą, anot jų, galima pasiekti tik pasirinkus vieną iškrovos dieną per savaitę ar per mėnesį.

Mokslininkai nustatė, kad žmonėms, kurie dėl religinių įsitikinimų susilaiko nuo maisto kiekvieną pirmą mėnesio pirmadienį, 40 proc. sumažėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Sergantys astma asmenys, kurie sąmoningai badaudavo vieną dieną per mėnesį, rečiau patirdavo priepuolius ir pastebėdavo, kad jiems pasidarė lengviau kvėpuoti.

Kai kurie medikai teigia, kad nebūtinai visą dieną paversti iškrovos diena. Teigiamų efektų galima pasiekti ir praleidžiant pusryčius arba vakarienę. Būtina sąlyga: reguliarus proceso kartojimas ir vandens gėrimas badaujant.