Svarbus patrauklumo komponentas, kurį dažnai pamirštame

Balsas
Balsas

Ar teko pajusti, kaip išnyksta susižavėjimas gražios išvaizdos moterimi ar vyru, kai jie prabyla nemaloniu, ausį rėžiančiu balsu? Pašnekovo balso tembras veikia mūsų pasąmonę, sukelia nepaaiškinamas emocines reakcijas ir nulemia mūsų nuomonę apie jį.

Kartais ir mums patiems nepatinka savo balso skambėjimas įrašuose ar viešuose pranešimuose, ypač kai nervinamės. Prancūzų vokalo profesorius Felipe Nicolas Melo jau daug metų padeda dainininkams ir paprastiems žmonėms išmokti valdyti savo balsą. Jis rekomenduoja penkis paprastus pratimus, kuriuos galima atlikti kasdien savarankiškai. Anot profesoriaus, po savaitės praktikos pastebėsite pirmuosius rezultatus.

Ką daryti, jeigu jūsų balsas nepanašus į jus

Sugniaužkite kairįjį delną į „kriauklę“ ir priglauskite jį prie kairės ausies – tai bus jūsų ausinė. Dešiniąją ranką kaip mikrofoną laikykite prie burnos. Atlikite bandymą, tarytum būtumėte garso režisierius, garsiai skaičiuokite, tarkite įvairius žodžius, žaisdami balsu. Kasdien darykite šį pratimą po 5–10 minučių 9 dienas. Supratę, kokį jūsų balsą girdi aplinkiniai, galėsite pagerinti jo skambesį.

Ką daryti, jeigu balsas „stringa“ gerklėje

Darykite veido mankštą. Jūsų tikslas – atlaisvinti gerklę, perduodant pagrindinį darbą lūpoms ir diafragmai. Tarkite žodžius su „u“ ir jauskite kaip lūpos suapvalėja, paskui su „y“, stebėdami, kaip lūpos išsiriečia į šypseną. Kartokite pratimą 30 kartų, po to pasakykite nedidelę kalbą, kad įsitikintumėte mankštos nauda. Kalbant viešai balso stygos nuvargs mažiau, o lūpų raumenys lengviau atliks savo darbą.

Ką daryti, jeigu balsas neskamba

5–10 minučių per dieną garsiai skaitykite kokį nors tekstą, bet be priebalsių. Pavyzdžiui, frazė „Penki pratimai savo balsui pamilti“ skambės taip: e-i-a-i-ai-a-o-a-ui-a-i-i. Priebalsiai veikia kaip tramplinas, verčiantis balses vibruoti. Perskaitykite tą patį tekstą, bet šį kartą tardami tik priebalses. Balsas po pratimo įgaus vibracijų ir skambesio intensyvumą, bet jūs nepavargsite, o kiti supras jus geriau.

Ką daryti, jeigu balsas per tylus

Uždėkite rankas ant saulės rezginio. Prisiminkite atvejį, kai jus labai supykdė. Ištarkite bet kokį tekstą, spausdami rankas prie pilvo ir stengdamiesi, kad garsas kiltų būtent iš bambos srities. Išliekite įtūžį garsiai tardami priebalses ir plačiai atverdami burną. Stenkitės dažniau tokiu būdu išreikšti savo emocijas – liūdesį, pyktį, džiaugsmą. Balsas pasidarys sodrus, emocingas, nuoširdesnis. ne tok oficialus.

Ką daryti, jeigu balsas skamba šaltai ir kaip roboto

Stovėdami basomis ramiai kvėpuokite, išpūsdami pilvą su kiekvienu įkvėpimu. Lėtai perkelkite svorį į pėdos kulną, paskui į pirštų galus, ir atgal. Tęskite pratimą užmerktomis akimis. Jeigu jūsų energija pernelyg sukoncentruota galvos srityje, jūs prarasite lygsvarą. Liaukitės kontroliuoti save ir sukoncentruokite dėmesį į pėdas. Šis pratimas padės lengviau paskirstyti energiją. Jūs geriau pasijusite savo kūne, ir balsas ims skambėti išraiškingiau.


Balso galia

Balso galia© Pixabay.com