Iš pradžių memorandumą dėl algų kėlimo kultūrininkams pasirašė, bet paskui persigalvojo

Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius
Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius
  © Jurbarko rajono savivaldybė
ŠVIESA
2018-12-05 08:11

Jurbarko rajono taryba nepritarė Kultūros ministerijos pasiūlytam memorandumui, kuriuo bandyta susitarti dėl ministerijos ir savivaldybės bendradarbiavimo didinant atlyginimus kultūros darbuotojams. Politikai neįpareigojo rajono mero pasirašyti šio dokumento, o galimybės uždirbti daugiau nesulaukę kultūros ir meno atstovai tik tyliai nurijo nuoskaudą.

Iš anksto nepranešė

reklama

Dar spalio 4 d. į Kultūros ministeriją merus sukvietusi ministrė Liana Ruokytė-Jonsson juos pastatė prieš faktą – savivaldybių vadovams ar pasitarime dalyvavusiems jų atstovams buvo pristatytas memorandumas „Dėl bendradarbiavimo siekiant didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą“. 

Memorandumu ministerija esą siekė „sukurti pagrindą abipusiu pasitikėjimu grįstam tarpusavio bendradarbiavimui, savivaldybių kultūros įstaigų ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą pradedant nuosekliai didinti nuo 2019 m. sausio 1 d.“

Remiantis ministerijos planais, numatoma Vyriausybės ir savivaldybių sprendimais ateinančiais metais skirti papildomą finansavimą atlyginimams didinti, taikant vienodo papildomo prisidėjimo principą. Tai reiškia – kiek prisidės savivaldybė, tiek atseikės ir Vyriausybė. 

reklama

Kai kurie merai memorandumą pasirašė iškart, nors ir teigė, kad abejonių būta daug, o pats pasirašymas – lyg per prievartą, nes vykdami į Vilnių apie tokius ministerijos ketinimus nieko nebuvo girdėję. 

Pats memorandumo tekstas taip pat jiems pasirodė kiek panašus į savotišką šantažą. Jame rašoma, kad prisijungti gali bet kuri savivaldybė, jeigu jai yra priimtinas memorandumo tikslas. Kurios savivaldybės meras drįstų pasakyti, kad nenori, jog didėtų kultūros darbuotojų atlyginimai?

Minėtame pasitarime Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius nedalyvavo, o kalbintas teigė, kad prieš pasirašant reikėtų įvertinti memorandumo nuostatas ir savivaldybės galimybes. Tąkart S. Mockevičius tvirtino, kad apie memorandumą išgirdo iš spaudos, nors tą pačią dieną, spalio 5-ąją, savivaldybę pasiekė ir raštiškas Kultūros ministerijos kvietimas prisijungti prie memorandumo.

Memorandumui pritarė 

Panašu, kad labai ilgai nei pats meras, nei savivaldybės administracija šio klausimo nesvarstė. Jau spalio 9 d. ministerijai buvo išsiųstas savivaldybės mero S. Mockevičiaus pasirašytas raštas „Dėl prisijungimo prie memorandumo ir informacijos pateikimo“. 

reklama

Jame rašoma: „Informuojame Jus, kad Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pritaria Memorandumo tarp Kultūros ministerijos ir savivaldybių tikslui bei prisijungia prie šio Memorandumo.“

reklama