D. Grybauskaitė susitiks su S. Skverneliu ir dviem iš trijų atleidžiamų ministrų

„Skambiai prezidentės pradėta reforma subliuško
„Skambiai prezidentės pradėta reforma subliuško
  © SCANPIX
BNS
2018-12-05 07:47

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį susitiks su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir dviem iš trijų Vyriausybės vadovo atleidžiamų ministrų – kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson ir aplinkos ministru Kęstučiu Navicku.

Premjeras pirmadienį taip pat pranešė teiksiąs ir švietimo bei mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės atstatydinimą, tačiau su ja šalies vadovė susitikimo nėra suplanavusi.

reklama

Ministrui pirmininkui paskelbus apie trijų ministrų keitimą, D. Grybauskaitė pareiškė nematanti realių priežasčių Vyriausybei pertvarkyti ir norinti išgirsti argumentus dėl K. Navicko ir L. Ruokytės-Jonsson atleidimo.

Prezidentė pabrėžė, kad trijų ministrų atleidimas neišsprendžia šiuo metu svarbiausios – etatinio pedagogų darbo apmokėjimo – problemos. Jos teigimu, atleisdamas ministrus „premjeras mėgina taip savo problemas nustumti ant kitų galvų“.

S. Skvernelis sako, kad pasitiki atleidžiamais ministrais, bet nori duoti naują postūmį reformoms švietimo, kultūros ir aplinkos apsaugos srityse.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.