Klaipėdiečiai pasiryžę iš asmeninių lėšų supirkti plytas pilies didžiojo bokšto atstatymui

Atstatant Klaipėdos pilies didįjį bokštą bus orientuojamasi ne į XIII a., o į XVII-XVIII a.
Atstatant Klaipėdos pilies didįjį bokštą bus orientuojamasi ne į XIII a., o į XVII-XVIII a.
  © Vakarų ekspresas

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė sako esanti maloniai nustebinta, kad tiek daug klaipėdiečių dalyvavo savivaldybės surengtoje gyventojų apklausoje, kad jie pasisako už pilies didžiojo bokšto visišką atkūrimą ir netgi yra pasirengę pirkti simbolines plytas ir taip prisidėti prie proceso.

Pasak A. Velykienės, tiek seniūnaičiai, tiek dalis miesto gyventojų kritikavo savivaldybę, kad ji nesitaria su visuomene prieš paskelbdama kokį nors projektavimo konkursą. Todėl pirmą kartą buvo surengta tokia gyventojų apklausa.

reklama

Klaipėdos savivaldybės surengtoje apklausoje dėl Mėmelburgo pilies didžiojo bokšto (apie 47 metrų aukščio) atkūrimo dalyvavo per 1790 žmonių. Beveik pusė jų buvo 31–50 metų amžiaus. Nustebino tai, kad šioje apklausoje dalyvavo kur kas daugiau vyrų – net 64,6 proc., nes jie paprastai apklausose dalyvauja vangiai, o moterų – tik 35,3 proc.

Pasirodo, net 70 proc. į klausimus atsakinėjusių žmonių dalyvautų akcijoje „Prisidėk savo plyta“, t. y. už simbolinę kainą pirktų plytą, kurioje būtų įrašytas asmens vardas ir pavardė.

A. Velykienės teigimu, plytų įsigijimo techninis modelis dar nėra parengtas, dar svarstomos įvairios galimybės.

reklama

Lėšų visiškam didžiojo pilies bokšto atstatymui savivaldybė nėra suplanavusi. Pirmo etapo metu atkurti patį pilies bokšto karkasą ji ketina savo lėšomis. Antro etapo metu, kai bus atliekama apdaila, apipavidalinimas, galėtų prisidėti visuomenė pirkdama plytas.

„Labai džiugu, kad mūsų žmonės pasiekė tam tikrą ekonominį lygį ir nori dalyvauti savo miesto istorijos atkūrimo procese. Taigi tikėtina, kad pilies didžiojo bokšto atstatymas vyks kartu su bendruomene“, – kalbėjo A. Velykienė.

Dabar savivaldybė skelbs didžiojo bokšto atkūrimo projektavimo konkursą. Projektuotojo parinkimas gali užtrukti gerą pusmetį, projektuotojai projektą geriausiu atveju parengs per metus.

Tikėtina, kad pilies bokšto karkasas atsiras maždaug po dvejų metų.

reklama