Pakruojyje sužibo įspūdingi žibintai: meistrai iš Kinijos įrengė 20 instaliacijų

„Didieji Kinijos žibintai“
„Didieji Kinijos žibintai“
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-11-24 19:17

Šią savaitę Pakruojo dvare prasidėjo festivalis „Didieji Kinijos žibintai“. Lankytojų laukia ne tik milžiniškos šviesos skulptūros. Spindinčių flamingų, pandų, drakono ir įvairių pasakiškų būtybių fone veikia Kinijos amatininkų mugė, pažintinės dvaro erdvės bei pramogos, o Lietuvos ir Kinijos aktoriai pakvietė į interaktyvų spektaklį „Pelenė“.

Kelias savaites Pakruojo dvaro sodyboje meistrų komanda iš Kinijos įrenginėjo per 20 įspūdingų šviesos instaliacijų. Šeštadienį startavęs festivalis iki pat sausio 6 dienos kiekvieną savaitgalį ir Kalėdų dienomis vilios mistiškais Kinijos kultūros simboliais, tviskančiais pasakų motyvais ir spalvingu gyvūnijos pasauliu. Be to, Pakruojo dvaro Baronas lankytojams yra paruošęs pluoštą pramogų.

Šventinėje „Didžiųjų Kinijos žibintų“ festivalio mugėje dalyvaus ne tik nagingieji mūsų krašto amatininkai, bet ir meistrai iš pačios Kinijos. Jie pristatys amžių tradicijomis alsuojančius darbus: iškalbingais raižiniais puoštus bambuko gaminius, dinastijų istoriją ženklinančius antspaudus, iš tešlos lipdytas žmonių bei gyvūnų figūrėles, siuvinėjimą ant šilko, tapymą pirštais.

Nustebsite sužinoję, kad Kinijos meistrai šilką siuvinėja žmogaus plauko plonumo siūlais. O stiklo butelius, puoštus įmantria tapyba, kuria ištisus mėnesius, mat teptuku darbuojasi ne ant išorinės, bet vidinės butelio dalies.

Prie dvaro rūmų veiksiančioje Pasakų aikštėje Lietuvos ir Kinijos aktoriai nukels į vienos ryškiausių pasakų pasaulyje – Šarlio Pero „Pelenės“ istoriją. Interaktyvus, visai šeimai skirtas spektaklis „Pelenė“ žiūrovų patogumui bus rodomas po kelis kartus kiekvieną festivalio dieną. Mažųjų svečių taip pat lauks tviskantis saldainių namelis ir elniais kinkytų Kalėdų senio rogių žibintai, kur bus galima sutikti ir patį Kalėdų senelį.

Daugiau nei mėnesį vyksiančio festivalio lankytojams dvare specialiai ruošiama degustacijų salė. Joje bus galima susipažinti su išraiškingais rytietiškais skoniais ar išmėginti Kinijoje ypatingai vertinamą arbatos gėrimo ceremoniją.

Festivalyje netrūks ir dvariškų pramogų. Štai Baronas pakvies pasivažinėti dvaro ristūnais kinkytomis rogėmis arba karieta, o Baronaitė – į pikantiškais pasakojimais nuspalvintą ekskursiją „Nerašytos dvaro istorijos“. Ištroškusieji galės aplankyti dvaro Žaldoko bravorą arba senovinę dvaro vaistinę Aptieką, kurioje ras unikalių receptūrų mikstūrų.

Šviesos festivalis „Didieji Kinijos žibintai“ vyks nuo lapkričio 24 iki sausio 6 d. kiekvieną penktadienį, šeštadienį, sekmadienį bei gruodžio 25 ir 26 dienomis Pakruojo dvaro teritorijoje.

Jūsų dėmesiui - vaizdo įrašas iš pasiruošimo festivaliui „Didieji Kinijos žibintai“: 

Pakruojyje sužibo įspūdingi žibintai: meistrai iš Kinijos įrengė 20 instaliacijų

„Didieji Kinijos žibintai“
+75