„Barcos“ virtuvę išmanantis katalonas: Šaras kitąmet treniruos didelio biudžeto Eurolygos komandą

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Kauno „Žalgiris“ vakare stos į kovą su „Barcelonos“ ekipa, o prieš katalonų strategą Svetislavą Pešičių netiesioginėje dvikovoje kovos kauniečius į priekį ketvirtą sezoną vedantis Šarūnas Jasikevičius. Visai nedaug trūko, kad kartu su „Barcos“ užsakytu lėktuvu į Kauną būtų nutūpęs ne tik pernykštis „Žalgirio“ herojus Kevinas Pangosas bei kiti katalonų žaidėjai, bet ir Šaras.

Antrą vasarą iš eilės ant specialisto iš Kauno tinklus metę „Barcelonos“ vadovai šiemet ir vėl liko nieko nepešę – su „Žalgiriu“ iki finalo ketverto nužygiavęs Š. Jasikevičius ir taip labiau linko į Kauno ekipos pusę, o galiausiai pasirinkimą nulėmė artimo S. Pešičiaus bičiulio, katalonų klubo prezidento Josepo Marios Bertomeu, sprendimas suteikti patyrusiam serbui dar vieną šansą, taip atsisakant bet kokių iliuzijų apie Šaro prisiviliojimą dar 2018-ųjų vasarą.

Bent jau kol kas toks Katalonijos mėlynai granatinių pasirinkimas atrodo pasiteisinęs – S. Pešičiaus vadovaujama „Barcelona“ per pirmąsias 15 sezono rungtynių suklupo vos triskart bei sėkmingai žygiuoja tiek vietiniame, tiek tarptautiniame frontuose – Ispanijos ACB pirmenybėse jie pirmauja, o Eurolygoje dalijasi 4–7 vietomis.

69-erių specialistas iš Serbijos atgaivino pastaraisiais sezonais kiek priblėsusį Ante Tomičiaus žaidimą, be to, į komandą neblogai įsiliejo bene svarbiausi vasaros rinkos pirkiniai – Kyle‘as Kuricas, Chrisas Singletonas ir K. Pangosas.


Ante Tomičius (Eurolygos nuotr.)

Ante Tomičius (Eurolygos nuotr.)

Vis dėlto Katalonijoje ir toliau šnabždamasi, jog Š. Jasikevičiaus atvykimas į „Barcą“ yra neišvengiamas – S. Pešičius dar pernai svarstė apie trenerio karjeros pabaigą ir pasitraukimą į mažiau streso keliančią sporto direktoriaus poziciją, o nepaisant puikios sezono pradžios manoma, jog šie metai prie komandos vairo serbui gali būti paskutiniai.

„Kol kas jokių žinių apie „Barcos“ susidomėjimą Šaru negaliu pateikti, tačiau spėju, kad, net jeigu komanda ir toliau žais sėkmingai, gandai apie jį prasidės po kelių mėnesių“, – kalbėdamas su Alfa.lt tikino puikiai „Barcelonos“ virtuvę pažįstančio katalonų dienraščio „Mundo Deportivo“ redaktorius Julianas Felipo.

Pasak katalono, S. Pešičiaus vadovaujamos komandos žaidimas nuteikia optimistiškai, tačiau žvelgdami į fatališkus pastaruosius „Barcos“ sezonus neskuba džiaugtis nei sirgaliai, nei klubo vadovai. J. Felipo mano, jog komandos ir S. Pešičiaus darbo rezultatus bus galima vertinti tik po kelių mėnesių, o tada ir paaiškės, kokio garsumo gandai pradės sklisti kalbant apie naująjį „Barcos“ vairininką ir Šaro galimybes juo tapti.

Tiesa, vasaros pradžioje ant Š. Jasikevičiaus darbo stalo atsirado ir dar vienas tolimesnės karjeros variantas – su didžiaisiais Eurolygos klubais kelerius metus sietas strategas sulaukė pasiūlymo iš NBA žaidžiančios Toronto „Raptors“ ekipos. Nors apsvarstę variantus kanadiečiai nesiryžo mažiau nei trejus metus darbo patirties turinčiam Šarui atiduoti vyriausiojo trenerio kėdės, lietuvis sulaukė pasiūlymo prisijungti prie naujai paskirto stratego Nicko Nurse‘o trenerių štabo.


Nickas Nurse'as ir Jonas Valančiūnas

Nickas Nurse'as ir Jonas Valančiūnas© SCANPIX
„Mundo Deportivo“ dirbantis žurnalistas Jesus Perezas Ramosas tikina, jog pasirodžius gandams apie „Raptors“ pasiūlymą Šarui dirbti vyr. treneriu žinojo, kad tai šią vasarą dar neįvyks, tačiau pripažįsta, jog NBA durys Š. Jasikevičiui galiausiai atsivers – katalonas mano, jog 42-ejų kauniečiui iš pradžių teks padirbėti kažkurios komandos trenerio asistentu, kaip tai darė pirmuoju europiečiu NBA vyriausiuoju treneriu vasarą tapęs Igoris Kokoškovas bei vis dar daro keturiskart Eurolygą laimėjęs Ettore Messina, o vėliau lietuviui jau bus galima imtis ir komandos vairo.

Tiesa, kalbėdamas apie kito sezono dabartinio „Žalgirio“ stratego kryptį, J. P. Ramosas pateikė drąsų spėjimą.

„Matau Šarą kitą sezoną dirbantį kažkuriame Eurolygos klube su dideliu biudžetu“, – konkrečiai neįvardydamas komandos tikino katalonas.

Tiesa, prieš rinkdamasis naująją savo karjeros stotelę (o galbūt ir likdamas senojoje?) Š. Jasikevičius dar turi daug ką nuveikti Kaune. Pernai nuvedęs Eurolygos „nykštukus“ į finalo ketvertą, šįsyk strategas rikiuoja kiek pasikeitusias gretas bei bando dar sykį užkurti Europą galintį nustebinti žalgirietišką garvežį.

Nors ir pripažįsta, jog „Žalgiris“ jų akyse dabar jau yra rimta jėga Europos krepšinyje, Alfa.lt kalbinti katalonai siūlė kauniečių sirgaliams kol kas nesvaičioti apie praėjusio sezono rezultatų pakartojimą ar netgi Eurolygos čempionų titulą.

„Patekimas į finalo ketvertą su tokio biudžeto komanda buvo neįtikėtinas rezultatas, tad pasiekti jį dar kartą būtų... – ties šia vieta nutilo J. P. Ramosas. – Nedaug komandų sugeba kelerius metus paeiliui patekti tarp keturių stipriausių, o tam dažniausiai prireikia išleisti labai daug pinigų.

Nežinau, ko po praėjusio sezono iš savo komandos tikisi „Žalgirio“ aistruoliai, bet manau, kad ekipą palikus kertiniams žaidėjams, tokiems kaip K. Pangosas, atkrintamosios būtų puikus pasiekimas. O ketvirtfinalyje nutikti gali visko – niekada nežinai, kaip susiklostys situacija tame etape, kuriame labai daug lemia detalės.“

Atsargiai apie kauniečių šansus kalbėjo ir J. Felipo, tačiau „Mundo Deportivo“ redaktorius „Žalgirį“ aiškiai įvardijo kaip vieną pretendentų šturmuoti finalo ketvertą, vyksiantį Vitorijoje.

„Visi supranta, kad CSKA, „Fenerbahče“, Madrido „Real“ ar netgi „Barca“ turi gerokai didesnius biudžetus ir išteklius, kad kovotų dėl titulo. Tačiau kartu visi suvokia, kad „Žalgiris“ yra rimtas konkurentas kovoje dėl finalo ketverto“, – sakė leidinio redaktorius.