„Scanorama“ atvėrė 16-ąjį kino sezoną: prasideda nuostabūs dalykai

„Scanoramos“ atidarymas
„Scanoramos“ atidarymas
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-11-08 20:21

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje prasidėjo 16-asis Europos šalių kino forumo „Scanorama“ sezonas. Jau 16 metų „Scanorama“ kerta visą Europą – nuo Šiaurės iki jos Pietų, supažindindama su ryškiausiais europietiškais filmais ir kviesdama mėgautis geru kinu iš įvairių Europos šalių. 

„Šiemet savo programą ruošėme galvodami ne tik apie kasmet besilankančius festivalyje, bet ir apie tuos, kurie galbūt tik pradeda atrasti ir pažinti „Scanoramą“. Siūlome ne tik klasikinius, didžiausių kino festivalio laureatais tapusius filmus, bet ir ryškiausius debiutus, netradicinio hibridinio žanro kiną. Šiemet festivalyje savo favoritus atras ir siaubo kino mėgėjai. Tai festivalis visiems, todėl linkiu žiūrovams po festivalio programos labirintą vaikščioti drąsiai ir smalsiai priimti visus jame esančius netikėtumus“, – kvietė „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Šių metų „Scanorama“ buvo atidaryta vienu ryškiausių pretendentų į „Auksinio lokio“ apdovanojimą laikytas vokiečių režisieriaus Christiano Petzoldo filmas „Tranzitas“. Kino meistras savo ankstesniu filmu „Feniksas“ (2014) sukūrė vieną stipriausių ir subtiliausių pasakojimų Holokausto tema, kurią savitai interpretuoja ir naujausioje juostoje. Režisierius kuria alegoriją apie šiandieninę Europą, Antrąjį pasaulinį karą perkeldamas į šių dienų Marselį. Ch. Petzoldas jungia žanrinio ir autorinio kino registrus, įtraukdamas žiūrovus į paslaptingą film noir istoriją.

„Scanoramos“ atidaryme tradiciškai lankėsi gausus būrys svečių iš Lietuvos, Europos ir tolimesnių pasaulio kraštų. Su jais buvo galima susipažinti šįvakar. Gausiame būryje buvo galima sutikti Dalią Michelevičiūtę, Igną Krupavičių, Algirdą Kaušpėdą su antrąja puse, Aidą Puklevičių, Oskarą Koršunovą ir kitus. 


Ignas Krupavičius

Ignas Krupavičius© Paulius Peleckis / Fotobankas


Gražina Arlickaitė ir Oskaras Koršunovas

Gražina Arlickaitė ir Oskaras Koršunovas© Paulius Peleckis / Fotobankas


Aidas Puklevičius

Aidas Puklevičius© Paulius Peleckis / Fotobankas


Dalia Michelevičiūtė

Dalia Michelevičiūtė© Paulius Peleckis / Fotobankas


Algirdas Kaušpėdas su antrąja puse

Algirdas Kaušpėdas su antrąja puse© Paulius Peleckis / Fotobankas

„Scanorama“ atvėrė 16-ąjį kino sezoną: prasideda nuostabūs dalykai

„Scanoramos“ atidarymas
+43