V. Ušackas paatviravo: prieš G. Nausėdą galėjau laimėti

Alfa.lt
2018-11-08 17:55

Iš ankstyvosios prezidento rinkimų kovos stadijos pasitraukęs Vygaudas Ušackas kol kas nežino, ko imsis toliau. Tačiau apie praeitį kalba užtikrintai – jis būtų galėjęs laimėti, jei ne kelios aplinkybės. Ilgametis diplomatas taip pat paatviravo, jog daugiau laiko ir pastangų investavo ruošdamasis susirungti su Gitanu Nausėda, prieš kurį, jo manymu, būtų laimėjęs.

Ketvirtadienį laidoje „Alfa taškas“ V. Ušackas taip pat prasitarė, kad jo komandoje būta svarstymų, ar nevertėtų trauktis dar iki vidinio konservatorių balsavimo, renkantis tarp jo ir Ingridos Šimonytės.

Ateities planų politikoje V. Ušackas neturi – nei savivaldos, nei Europos Parlamento rinkimuose jis sako tikrai nedalyvausiantis. Kas laukia tolimesnėje perspektyvoje, anot jo, kalbėti dar anksti.

„Ne, nekursiu partijos“, – Alfa.lt studijoje sakė V. Ušackas. Vis dėlto ar jo paramos bazė, pasivadinusi „Vyčio kuopomis“, išsisklaidys, jis tvirtino dar nežinantis. „Su „Vyčio“ kuopelių vadais ir atstovais susitiksime, svarstysime. Bet aš neturiu ketinimų partijos kurti“, – patvirtino jis.


Vygaudas Ušackas paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose

Vygaudas Ušackas paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose© Fotobankas

V. Ušackas viliasi, kad, nepaisant asmeninio pralaimėjimo, jo idėjos liks gyvos, galbūt į jas atsigręš I. Šimonytė. „Jeigu norės, mano patarimais galės pasinaudoti“, – pridūrė jis.

Paklaustas, kaip pats mato savo pralaimėjimo priežastis, V. Ušackas kartojo, kad jo sėkmei kliudė dalies konservatorių lyderių atvira ir esą ne itin sąžininga parama konkurentei. Be to, diplomato manymu, pritrūko laiko. V. Ušackas taip pat pripažino, jog gana vėlai apie dalyvavimą vidiniuose partijos rinkimuose paskelbusi I. Šimonytė privertė keisti planus.

„Atvirai pasakysiu – mes prognozavome daugiau. (...) Mes labiau ruošėmės debatams su Gitanu Nausėda. (...) Manau, su juo man būtų buvę lengviau ir, ko gero, aš sakyčiau, kad galėjau laimėti prieš jį“, – svarstė V. Ušackas.

Įsibėgėjus vidinei agitacijai jis ne kartą viešai nuogąstavo, neva nekorektiška, jog dalis įtakingų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narių atvirai palaiko vieną iš kandidatų, be to, tiesmukai kritikuoja saviškį, kaip kad darė Žygimantas Pavilionis.

„Buvo pasiūlymų išeiti iš kovos viduryje kampanijos, tarp pirmų ir antrų debatų ar net debatų metu. (...) Po tos lavinos palaikymo vienpusiško, instrukcijų siuntimo kam ir kaip elgtis, kur nekviesti Ušacko ir panašiai, iš tikrųjų buvo didelis pasipiktinimas komandoje. (...) Buvo siūlymų man pasitraukti antrųjų debatų metu, viešai, kai vyko Kaune debatai“, – atskleidė V. Ušackas.

Visą laidą „Alfa taškas“ žiūrėkite vaizdo įraše.