16 mln. eurų „Harrods“ prekybos centre išleidusios moters prašoma paaiškinti pinigų kilmę

Zamira Hajiyeva
Zamira Hajiyeva
  © Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2018-11-08 19:16

Didžiojoje Britanijoje pirmą kartą buvo pateiktas kaltinimas dėl nepagrįsto turto įstatymo pažeidimo. Šių metų sausio mėnesį priimtam įstatymui prasižengė prabangių parduotuvių mėgėja Azerbaidžano pilietė Zamira Hajiyeva. 55-erių moters prašoma paaiškinti prabangių parduotuvių prekybos centre „Harrods“ išleistų 16 mln. eurų kilmę.

Teisėsaugą taip pat domina, už kokios kilmės pinigus ponia Z. Hajiyeva ir jos sutuoktinis įsigijo namą prestižiniame Londono Maifer rajone. Skelbiama, jog minimo nekilnojamojo turto vertė gali siekti 15 mln. eurų.


Zamiros Hajiyevos namai prestižiniame Londono rajone

Zamiros Hajiyevos namai prestižiniame Londono rajone© SCANPIX

Metropoliteno policija Z. Hajiyevą sulaikė dar praėjusią savaitę. Areštas buvo vykdomas Azerbaidžano vyriausybės prašymu. Azerbaidžanietei pateikti kaltinimai dėl valstybinių lėšų švaistymo. Sulaikytosios vyras – buvęs Azerbaidžano valstybinio banko valdytojas – šiuo metu atlieka 15 metų laisvės atėmimo bausmę. Jis kaltinamas valstybinių lėšų grobstymu ir iššvaistymu.

Azerbaidžanas siekia Z. Hajiyevos ekstradicijos, nes tėvynėje ji kaltinama konspiracijos, pagrobti nacionalinio banko lėšas, organizavimu.

Antradienį ponia Z. Hajiyeva buvo paleista už užstatą, nepaisant britų prokurorų apeliacijos, kad kaltinamoji priskiriama asmenims, keliantiems didelę riziką.

Azerbaidžanietė buvo paleista už beveik 500 tūkst. eurų užstatą. Moteris taip pat turės sumokėti už elektroninio stebėjimo ir sekimo prietaisų įrengimą jos prabangiuose namuose.

Remiantis paleidimo už užstatą sąlygomis, Z. Hajiyeva privalo būti namuose nuo 21 val. vakaro iki 6 val. ryto. Moteris kiekvieną rytą privalo prisistatyti policijos nuovadoje, jai draudžiama lankytis tarptautinio pervežimo stotyse ar prašyti išduoti kelionės dokumentus.

Kratos metu azerbaidžanietės namuose Didžiosios Britanijos policija konfiskavo prabangių juvelyrinių dirbinių už beveik 400 tūkst. eurų. Metropolitenas skelbia, jog numatytas brangenybių konfiskavimo laikotarpis yra 6 mėnesiai. Jei Hajiyevų šeima sugebės paaiškinti savo turimų turtų kilmę, konfiskuoti daiktai bus grąžinti.

16 mln. eurų „Harrods“ prekybos centre išleidusios moters prašoma paaiškinti pinigų kilmę

Zamira Hajiyeva
+2