Kodėl Diana buvo vadinama princese, o K. Middleton – ne?

Princesė Diana ir Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton
Princesė Diana ir Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton
  © SCANPIX

Ji ištekėjo už princo ir ateityje gali tapti karaliaus žmona, tačiau kodėl Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton nėra vadinama princese? Juk techniškai, kaip ir princo Williamo mama Diana, ji tokia yra.

Kai 2011-aisiais K. Middleton prieš altorių princui Williamui ištarė „taip“, ji tapo kunigaikštiene ir retkarčiais dar yra vadinama Velso princesė William. Taip yra, nes į karališkąją šeimą atitekėjusios moterys priima savo vyro pirmąjį vardą, rašo Yahoo.com.

Tačiau kodėl Kate nėra vadinama paprasčiausiai princese, juk jos vyro mama Diana šį titulą turėjo?

Priežastis, kodėl K. Middleton yra vadinama tik kunigaikštiene, yra ta, kad šį titulą turintiems žmonėms tenka daugiau atsakomybių, socialiniuose sluoksniuose jie yra aukščiau už princeses. Kas gi galėjo pagalvoti?

„Nors Kate yra princesė, oficialus jos titulas – Jos Karališkoji Didenybė Kembridžo kunigaikštienė, – sakė karališkosios šeimos ekspertė Victoria Arbiter. – K. Middleton negimė būdama princese, todėl negali tokia būti. Kai ištekėjo už Williamo, ji pasiėmė savo vyro – karališkojo princo – titulą. Tačiau vadinti Kate princese yra neteisinga.“

Iškyla vienas klausimas. Kodėl princesė Diana buvo vadinama princese? Visa tai – princo Charleso dėka. Kai jis vedė Dianą, princu jau buvo paskelbtas dukart – kai gimė ir kai 1969-aisiais buvo karūnuotas Velso princu. Pastarasis titulas yra svarbesnis. Vestuvių metu princesė Diana pasiėmė savo vyro – princo – titulą, o Kate atiteko aukštesnis – Kembridžo kunigaikštienės – titulas.


Princas Williamas ir Kate Middleton

Princas Williamas ir Kate Middleton© SCANPIX

Tos pačios taisyklės galioja ir Meghan Markle, gegužę ištekėjusiai už princo Harry. Ji taip pat negali būti vadinama princese, nes jos vyras – Sasekso kunigaikštis.

Tiesa, kai princas Charlesas taps karaliumi, jo sūnūs ir marčios automatiškai užims jo dabartinį titulą ir Kate taps Jos Karališkąja Didenybe Velso princese.

Kas galėjo pagalvoti, kad karališkieji titulai yra tokie painūs?


Princesė Diana su šeima

Princesė Diana su šeima© SCANPIX


Princas Harry ir Meghan Markle

Princas Harry ir Meghan Markle© SCANPIX

Kodėl Diana buvo vadinama princese, o K. Middleton – ne?

Princesė Diana ir Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton
+11