„Formulės 1“ plėtra: lenktynės pirmą kartą bus rengiamos Vietname

Hanojaus trasa
Hanojaus trasa
  © „Facebook“
Alfa.lt
2018-11-07 15:23

„Formulę 1“ valdanti „Liberty Media“ kompanija patvirtino, kad nuo 2020 m. automobilių sporto karalienės karavanas apsilankys ir Vietname. Pranešama, jog lenktynės vyks Hanojaus miesto gatvėmis.

Su etapo organizatoriais pasirašyta ilgametė sutartis, kuri tapo pirmąja „Liberty Media“ pasirašyta sutartimi dėl lenktynių rengimo nuo F1 perėmimo iš Bernie Ecclestone‘o 2017-aisiais.

reklama

„Džiaugiamės pranešdami, kad Hanojuje vyks „Formulės 1“ lenktynės, – sakė sporto vykdomasis direktorius Chase‘as Carey. – Nuo atėjimo į čempionatą praėjusiais metais mes kalbame apie geografijos išplėtimą. Norime, kad didėtų F1 patrauklumas, o etapo Vietname surengimas realizuos mūsų ambicijas.“

Lenktynės Hanojuje taps jau ketvirtuoju „Formulės 1“ etapu miesto gatvėmis – iki šiol tokios lenktynės vyko Monake, Baku ir Singapūre. Vietnamo sostinės trasą sudaro 22 posūkiai, o daugiau nei 5,5 km ilgio trasoje bus ir viena ilgiausių tiesiųjų visame čempionato kalendoriuje – jos ilgis net 1,5 km.

Pranešama, kad prie trasos projekto prisidėjo ir daugelį F1 trasų kūręs inžinierius Hermanas Tilke. Joje netrūks atsikartojančių fragmentų iš kitų kalendoriuje šiuo metu esančių arba buvusių trasų – Niurburbringo, Monako, Suzukos bei Sepango.

reklama

„Tai – Vietnamo galimybių pademonstravimas. Mūsų ekonomika yra tarp sparčiausiai augančių pasaulyje, tad tai taps tik dar vienu šansu pritraukti daugybę turistų ir dėmesio mūsų šaliai“, – sakė Hanojaus meras Nguyenas Duc Chungas.

Vietnamo lenktynės taps trečiosios, kurios buvo arba yra rengiamos Pietryčių Azijoje. Nuo 1999 iki 2017 m. jos vyko Malaizijoje, o nuo 2008-ųjų iki šiol tebevyksta Singapūro trasoje.

Kitąmet F1 kalendoriuje yra numatytos 21-erios lenktynės, tačiau dar neaišku, ar po dvejų metų jame atradus vietą ir Vietnamui bus atsisakyta kažkurio kito etapo.

reklama