KTU rinkai pažėrė skanių pastatų Kauno centre. Ką naujieji šeimininkai juose veiks?

Buvusio „Pienocentro“ pastatas Laisvės alėjoje
Buvusio „Pienocentro“ pastatas Laisvės alėjoje
  © KTU

Kauno technologijos universiteto (KTU) surengtas nekilnojamojo turto aukcionas buvo itin sėkmingas: pradinė penkių objektų kaina buvo 3,49 mln. eurų, o pirkėjai už šiuos pastatus miesto centre iš viso paklojo 6,17 mln. eurų. Kas ateityje įsikurs šiuose įspūdinguose paveldo objektuose, kurie beveik visi pateko į privačias rankas?

Nepavykus atgauti, pirko kitą

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPA) už 1,4 mln. eurų aukcione įsigijo buvusį KTU Humanitarinių mokslų fakulteto pastatą Gedimino gatvėje, netoli Laisvės alėjos.


Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai nusipirko buvusį KTU pastatą

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai nusipirko buvusį KTU pastatą© KTU

„Čia įsikurs šiuo metu per dvejas nuomojamas patalpas skirtingose vietose išsibarsčiusi rūmų administracija, numatomos dvi konferencijų salės (talpinančios iki 90 žmonių ir iki 30 žmonių), kuriose vyks rūmų renginiai (konferencijos, diskusijos, mokymai, susitikimai, rūmuose veikiančių 9 profesinių klubų renginiai, tarybos posėdžiai)“, – pasakojo KPPA rūmų atstovė A. Jankuvienė.

Kol kas ji negalėjo tiksliai įvardyti sumos, kurią ketinama investuoti pastatui sutvarkyti ir suremontuoti.

„Įsigiję istorinį pastatą, prisiimame atsakomybę už paveldo išsaugojimą, jaučiame atsakomybę prieš miesto visuomenę: Kaunui tikrai nereikia dar vieno pastato-vaiduoklio“, – pabrėžė A. Jankuvienė.


Prekybos, pramonės ir amatų rūmai Kaune, projektuoti Vytauto Landsbergio-Žemkalnio

Prekybos, pramonės ir amatų rūmai Kaune, projektuoti Vytauto Landsbergio-Žemkalnio© Organizatoriai

Rūmai ne vienerius metus nesėkmingai siekė atgauti savo istorinį pastatą – Vytauto Landsbergio-Žemkalnio suprojektuotą triaukštį su pusrūsiu K. Donelaičio gatvėje, kurio atidarymo iškilmės įvyko 1939-ųjų vasarį. Šiuo metu čia įsikūręs Kauno apskrities viešosios bibliotekos skyrius. Pastatas įtrauktas į Europos kultūros paveldo sąrašą.


Buvusį KTU Mechanikos fakulteto pastatą įsigijo su „Eika“ siejama bendrovė

Buvusį KTU Mechanikos fakulteto pastatą įsigijo su „Eika“ siejama bendrovė© KTU

Žada paversti daugiafunkciu objektu

Brangiausiai – už 1,8 mln. eurų – su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Eika“ susijusiai įmonei „Partnerystės projektai du“ parduotas buvęs Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas Kęstučio gatvėje. Kompleksą sudaro mokslo įstaigos, nedideli sandėliai, laboratorija, garažai ir dirbtuvės.

„Nors kurį laiką nenaudotas, turtas yra geros būklės ir centrinėje Kauno miesto dalyje. Sėkminga mūsų patirtis plėtojant „Solo Society“ projektą Kaune paskatino įsigyti ir šį objektą. Kol kas ieškome geriausio pastato panaudojimo scenarijaus, svarstomi įvairūs variantai. Tai galėtų būti daugiafunkcis objektas, kuris prisidės prie centrinės Kauno miesto dalies atsigavimo ir bus dar vienas pavyzdys, kaip seni ir nenaudojami statiniai gali atgimti iš naujo, pavirsdami naujomis ir moderniomis erdvėmis gyventi, kurti bei būti“, – vizijomis pasidalijo „Eikos“ generalinis direktorius Domas Dargis.


Buvęs KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto pastatas

Buvęs KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto pastatas© KTU

1,47 mln. eurų sumokėjo bendrovė „SLR Group“, aukcione įsigijusi taip pat Kęstučio gatvėje stovintį KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto pastatą.

Įmonės direktorius Linas Sologubas negalėjo atskleisti daugiau detalių, ką jo įmonė ketina daryti su šiuo nekilnojamojo turto objektu pačiame miesto centre.

„Kol kas neturime sprendimo“, – tiek tepasakė L. Sologubas.


fotonas.lt nuotr.

Ką darys su „Pienocentru“?

Nemažai diskusijų viešojoje erdvėje sukėlė dar vienas KTU pastatas. Tai „Pienocentras“– vienas ryškiausių Kauno modernizmo pastatų Laisvės alėjoje, kuriam gyvybę įpūtė architektas V. Landsbergis-Žemkalnis. Šį tarpukario šedevrą Laisvės alėjos viduryje, greta fontano, už 1,2 mln. eurų aukcione įsigijo bendrovė „Tranvia“. Internete nurodomu telefonu atsiliepusi įmonės atstovė nepanoro būti pristatyta.

„Dar labai šviežia viskas. Nenorime nieko spaudai pasakoti, – tepasakė pašnekovė. – Aišku, kad turime planų. Dėl to ir investavome. Tačiau tikrai dar per anksti apie juos kalbėti.“

Registrų centro Juridinių asmenų registre yra įrašas, jog šios įmonės steigėjas – Raimundas Budnikas, o pati įmonė įsteigta tik pernai birželio mėnesį. 


Buvęs KTU bendrabutis A. Mickevičiaus g. Kaune

Buvęs KTU bendrabutis A. Mickevičiaus g. Kaune© KTU

Savo planų ir užmojų nenorėjo atskleisti ir dar vieno KTU objekto pirkėjas. Už 300 tūkst. eurų bendrovė „Ąžuolas LT“ įsigijo buvusį universiteto bendrabutį, irgi esantį patrauklioje vietoje – A. Mickevičiaus gatvėje.

„Pastatas, puikiai tinkantis ilgalaikei nuomai ar viešbučiui. Šiandien aiškių planų neturime, tačiau tikrai objektas nevirs butais, kuriuos parduotume. Teks nemažai investuoti, kad galėtume pradėti galvoti apie nuomos projektus“, – pasakojo šios įmonės savininkas Romas Navickas.