Išteisinti melagingų parodymų davimu Darbo partijos byloje kaltinti politikai ir atlikėjas
Nuosprendis dar gali būti apskųstas

Juozas Liesis
Juozas Liesis
  © Dmitrijus Radlinskas

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį išteisino devynis asmenis, kaltintus melagingų parodymų davimu liudijant baudžiamojoje byloje dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo Darbo partijoje.

Byloje kaltinimai pareikšti buvusiems Seimo nariams – Sauliui Bucevičiui ir Valdui Skarbaliui, – taip pat žinomam atlikėjui Juozui Liesiui, buvusiam Darbo partijos Informacijos centro vadovui Sergejui Dobriakovui, buvusiai Seimo narės Loretos Graužinienės padėjėjai, buvusiai Darbo partijos būstinės vadovei Giedrei Vitei ir kt.

Šie asmenys kaip liudytojai buvo apklausti Darbo partijos byloje 2012–2013 m. Vilniaus apygardos teisme.

Kaltinamajame akte buvo teigiama, kad jie teismo posėdžių metu kalbėdami apie gautas išmokas ir jų finansinę prigimtį davė melagingus parodymus.

Klaipėdos apygardos teisėjų kolegija nustatė, kad minėtu nusikaltimu kaltinti asmenys prieš apklausiant juos kaip liudytojus ikiteisminio tyrimo metu ir teisme buvo įspėti dėl melagingų parodymų davimo, atsisakymo arba vengimo duoti parodymus, tačiau jiems nebuvo išaiškinta teisė neduoti parodymų prieš save.

„Bylos duomenys rodo, kad apklausų metu šie asmenys kaip liudytojai buvo klausinėjami būtent apie jų pačių galbūt nusikalstamus veiksmus. Baudžiamasis įstatymas nurodo, kad liudytojas neatsako už melagingų parodymų davimą, jeigu pagal įstatymus turėjo teisę atsisakyti duoti parodymus, tačiau prieš apklausą nebuvo su šia teise supažindintas“, – rašoma teismo pranešime.

Todėl konstatuota, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, ir priimtas išteisinamasis teismo nuosprendis.

Nuosprendis nėra galutinis ir dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Ši byla nusišalinus Vilniaus apygardos teismo teisėjams perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui ir pripažinta greičiau nagrinėtina.

Pasak teismo, toks sprendimas priimtas įvertinus tai, kad gali sueiti apkaltinamojo nuosprendžio senaties terminas, bylos medžiagą sudaro 10 tomų, kaltinimai pareikšti devyniems asmenims, yra didelis dalyvaujančių asmenų skaičius, byloje egzistuoja viešasis interesas, šios aplinkybės gali užtęsti bylos išnagrinėjimą.

Byla Klaipėdos apygardos teisme išnagrinėta per 8 mėnesius.

Šiemet kovą tokiais pačiais motyvais dėl melagingų parodymų davimo Darbo partijos byloje Vilniaus miesto apylinkės teismas išteisino ir žinomą atlikėją Žilviną Žvagulį. Nuosprendis yra apskųstas, sprendimas dar nepriimtas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.