Pasipiktino autobusų grafikais Telšiuose: neaišku nei kur, nei kada važiuoja

Telšių geležinkelio stotis
Telšių geležinkelio stotis
  © „Kalvotoji Žemaitija“

Atidžiau žvilgterėti į lenteles, ant kurių išrašyti Telšių autobusų maršrutų grafikai, paskatino vienos telšiškės pagalbos šauksmas. Moteris, kuriai dažnai tenka lūkuriuoti autobuso ties geležinkelio stotimi įrengtoje autobusų stotelėje, skundėsi dėl netvarkingų autobusų tvarkaraščių.

Neaišku, kur ir kaip važiuoja

Ir dėl darbo, ir dėl kitų priežasčių labai dažnai besinaudojanti miesto autobusų paslaugomis, telšiškė rašė: „Važiuojame, pavyzdžiui, iš geležinkelio stoties šeštadienį ar sekmadienį. Autobusų tvarkaraštyje nuorodos išblukusios. Kaip suprasti, kurie autobusai važiuoja pro ligoninę? Kaip važiuoti traukiniu atvykusiems žmonėms? Tvarkaraštyje visai nesimato kai kurių žymų. Nuo saulės, matyt, išblukusios raidės Š ir S, žyminčios, jog būtent šiuo maršrutu ir šiuo laiku autobusas vyksta išeiginėmis dienomis. L raidės, kuri rodo, kad autobusas prasuka pro ligoninę, apskritai nėra! 

Pasirodo, kai kurie autobusai važiuoja į Ryškėnus pro ligoninę. Nepažymėti, bet užsuka. Pati to klausiau vairuotojų, kai man reikėjo vykti pas gydytojus. Būtinos aiškios ir tikslios nuorodos. Negi visuomet reikia kamantinėti ir trukdyti vairuotojus?“ – piktinosi dėl neaiškių ir netikslių, jos nuomone, miesto autobusų maršrutų tvarkaraščių telšiškė. 

Moteris įsitikinusi, jog tokia painiava dar sudėtingesnė į miestą atvykusiems žmonėms. Jiems turbūt nė į galvą nešautų, kad autobuso maršrutą dar reikia pasitikslinti kiekvienąsyk klausiant vairuotojo.

Panoro įsitikinti pats

Moteris savo žodžius iliustravo atsiųsta tvarkaraščio nuotrauka, kurioje tikrai nebuvo matyti nei savaitgalio dienų, nei važiavimo pro ligoninę žymos. Užtat aiškiai užrašyta, kad tvarkaraščius prižiūri UAB „Telšių autobusų parkas“. 

Laikraštis „Kalvotoji Žemaitija“ paprašė pakomentuoti konkrečią situaciją UAB „Telšių autobuso parkas“ direktoriaus Sauliaus Bucevičiaus. Pirmiausia jis paprašė duoti šiek tiek laiko, kad galėtų su atsakingu darbuotoju pervažiuoti per miesto autobusų stoteles ir įsitikinti savo akimis, kaip yra iš tikrųjų. 

Kitądien S. Bucevičius teigė: „Miesto autobusų maršrutų grafikus prižiūri UAB „Telšių autobusų parkas“. Grafikai, nesant reikalui, yra keičiami kas pusę metų, tačiau jie piktybiškai nuplėšomi, lentelės sulaužomos, keičiami maršrutų laikai, todėl grafikai pakeičiami dažniau.“

Lenteles gadina vandalai

Jis paaiškino, jog įmonės darbuotojai buvo pakeitę viso rajono grafikų lenteles iš nerūdijančio plastiko. 

„Šią dieną situacija tikrai nekokia. Apie 30 proc. lentelių vėl sulaužytos, todėl vėl keisime į metalines. Pastarieji tokio chuliganiško elgesio atvejai buvo prie stotelių UAB „Telšių vandenys“ ir „Plytinė“, kai grafikus piktybiškai nusiplėšia patys sodų bendrijų sodininkai net su visomis lentelėmis“,– piktinosi keleivių neatsakingu ir vandališku elgesiu Autobusų parko direktorius.

Dėl telšiškės keleivės išsakytų priekaištų UAB „Telšių autobusų parkas“ atstovai sutiko. 

„Dėl gauto skundo sutinkame. Patikrinome, raidės nuo saulės pablukusios, todėl visus tvarkaraščius šiuo metu keičiame kita raidžių spalva“, – sakė S. Bucevičius. Ir iš tikrųjų, jau kitą dieną autobusų stotelėje ties Telšių geležinkelio stotimi ant išblukusio maršrutų tvarkaraščio buvo užklijuotas kitas, matyt, laikinas popierinis tvarkaraštis. 

O UAB „Telšių autobusų parkas“ vadovas, baigdamas pokalbį, tarė: „Norėtųsi gyventojų paprašyti, kad tausotų miesto ir Autobusų parko turtą.“