Pagarbą užsitarnavusio „Žalgirio“ vairininkas prisibijo rytojaus varžovų – norėtų žaisti su kita komanda

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2018-10-11 19:05

Kauno „Žalgiris“ jau rytoj pradės naują žygį per Europą. Užkariavę žemyno krepšinio aistruolių širdis pasakišku pasirodymu pernai, Lietuvos čempionai per vasarą persigrupavo bei sieks dar sykį sudrumsti gerokai turtingesnių Europos komandų planus.

Į pirmąją kovą žalgiriečiai kils jau rytoj, kai sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje priims gegužę Eurolygos finalo ketvertą priimsiančią Vitorijos „Baskonią“. Baskai ateinančiame sezone neslepia ambicijų – nors per vasarą pakeitė tik du žaidėjus, išlaikę ekipos branduolį bei lyderį Tornikę Šengeliją Vitorijos klubo vadovai žvilgčioja į galimybę išbėgti ant parketo finalinio ketverto metu palaikomiems savų sirgalių armijos.

Vis dėlto lengvų taškų jau sezono pradžioje dalyti nėra pasiryžęs ir „Žalgiris“. Penkiomis pergalėmis, tarp kurių ir įspūdingas laimėjimas Vilniaus „Ryto“ tvirtovėje, Lietuvos krepšinio pirmenybes pradėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai dar neįgavo optimaliausios formos, tačiau pagarbą krepšinio gerbėjų ir ekspertų akyse jau užsitarnavo – nors ir nežymiai, tačiau rytojaus dvikovos favoritais yra laikomi kauniečiai.

Pagarbos „Žalgiris“ jau sulaukia ir artėjančio sezono prognozėse. Jei pernai tokiu pat metu Kauno ekipa buvo priskiriama prie Eurolygos autsaiderių, tai šiemet daugelis jai jau prognozuoja jei ne užtikrintą vietą pirmajame aštuonete, tai bent jau įnirtingą kovą dėl jos. 

Štai „Eurohoops“ „Žalgiriui“ skyrė aukštą šeštą vietą – pasak jų, Lietuvos ekipa į priekį turėtų praleisti tik penkis Eurolygos favoritais įvardijamus klubus, Šaro kariauną aplenkusius ir praėjusiame sezone (tai Maskvos CSKA, Stambulo „Fenerbahčė“, Madrido „Real“, Atėnų „Panathinaikos“ ir Pirėjo „Olympiakos“).

„Favoritai tie patys. Niekas nesikeičia, – paklaustas apie būsimo sezono favoritus sakė Š. Jasikevičius. – Mums pavyko užsitarnauti pagarbą, bet tai yra dėl praėjusių metų rezultatų. Tačiau rytoj ateina naujas testas, ir tu turi tą pagarbą užsitarnauti iš naujo. Po 40 minučių tos pagarbos gali nelikti. Viskas yra tik dėl praėjusių metų gerų rezultatų, tačiau žinome, kad kiekvienose rungtynėse viskas prasideda nuo nulio.“

Pirmuoju „Žalgirio“ varžovu rytoj taps komanda, pernai tapusi tikrų tikriausiu kauniečių baubu. Nors po du pralaimėjimus Lietuvos čempionai patyrė ir prieš „Chimki“ bei „Real“, būtent „Baskonia“ buvo ta, prieš kurią žalgiriečiai net nesugebėjo pasipriešinti – nesėkmės patirtos 20 taškų skirtumais (77:97 ir 64:84). Vis tik Šaras nemano, kad tai – baskų neparankumo „Žalgiriui“ ženklas.

„Negaliu pasakyti, kad „Baskonia“ neparanki „Žalgiriui“. Ji neparanki visiems. Visose priešsezoninėse prognozėse ji figūruoja kaip pirmojo penketo ar šešeto komanda. Pernai aš jau jums sunkiau, kad atėjus tam treneriui (Pedro Martinezui – Alfa.lt) tai yra realus kandidatas į finalo ketvertą. Taip pat galvoju ir šiais metais. Liko tas pats treneris, ta pati komanda, kuri žaidžia puikų krepšinį, kurį malonu žiūrėti. Aukščiausio lygio varžovas – kitaip ir neapibūdinsi“, – sakė „Žalgirio“ treneris.

Nors per vasarą keitėsi itin mažai, Ispanijos pirmenybių sėkmingai pradėti „Baskonia“ nesugebėjo. Namuose be vargo sudoroję Saragosos ir Bilbao komandas, praėjusią savaitę išvykoje Vitorijos krepšininkai netikėtai 79:82 nusileido kukliai Burgoso miesto komandai.

„Baskonia“ galbūt dabar yra tokioje situacijoje, kaip ir visos kitos komandos. Dar sezono pradžia, galbūt dar kažkur jie neapsišlifavę. Lygiai taip pat ir mes, ir bet kuri kita komanda. Tos pirmos rungtynės yra specifinės, ir tikrai net sunku kažką pasakyti. Komandos dar tikrai nerodo savo geriausio veido, ir dabar svarbiausia yra gerinti žaidimą bei pasiimti tašką. O paskui jau įsibėgėji, prasideda sezonas ir labai norisi gerinti žaidimą su kiekviena diena bei pasiekti savo potencialą. Dabar svarbiausia kažkaip paimti tašką – gero žaidimo šiuo metu nerodo jokia Europos komanda“, – aiškino Š. Jasikevičius.


Šarūnas Jasikevičius

Šarūnas Jasikevičius© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Pernai septintą vietą reguliariajame sezone užėmusi „Baskonia“ labiausiai pasižymi itin didele žaidimo sparta bei greitu puolimu, kurio galią pernai pajuto ir „Žalgiris“. Šaras mano, jog stabdyti greitus varžovų išpuolius reikia nesuteikiant jiems šansų po klaidų savajame puolime.

„Yra daug faktorių, kaip juos stabdyti. Pirmiausia – protingai pulti, nes mūsų klaidos bus nubaustos. Mūsų sprendimai puolime bus vienas iš faktorių, kad nedalytume jiems nieko už dyką“, – tikino specialistas.

Vis dėlto Š. Jasikevičius pripažino, jog „Baskonios“ atvykimas į Kauną jau pirmajame ture jį kiek nuliūdino. Pasak trenerio, kur kas geriau būtų buvę žaisti prieš komandą, vasarą pakeitusią bent pusę sudėties ir dar nespėjusią susižaisti.

„Čia ir yra didžiausia problema – norėtųsi pirmose rungtynėse komandos, kuri irgi turi penkis ar šešis naujus žaidėjus, kaip ir mes. Tačiau tai komanda, kuri turi 9–10 tų pačių žaidėjų, ypač įžaidėjų. Tai yra labai blogai mums“, – nuogąstavo treneris.

Kalbėdamas apie savo komandos situaciją, Š. Jasikevičius išskyrė pirmyn judančius naujokus – Nate‘ą Woltersą, Thomasą Walkupą, Marių Grigonį. Strategas tikisi, kad palaikomi sausakimšų tribūnų rytoj jie atiduos visą savo energiją.

„Jiems sekasi gerai. Dabar sunku, bet jie labai stengiasi, rodo vis daugiau brandumo pagal mūsų sistemą. Kiekvieną dieną jie vis labiau ją supranta. Iš kitos pusės, vienas dalykas yra ją suprasti, kitas – perkelti į aikštę. Turime išeiti ir viską palikti aikštelėje, nes tikrai yra didžiulis dalykas, kai už nugaros yra 15 tūkst. žmonių. Žaidėjai turi tai pajausti, ir tai turi atsispindėti aikštelėje, o ne bandymais tuos fanus per vieną dieną „užsikariauti“. Turime jausti iš jų energiją ir visą ją palikti aikštelėje“, – sakė Šaras.

Vienas iš naujųjų „Žalgirio“ žmonių – M. Grigonis, sekmadienį tapęs viena pagrindinių pergalės prieš „Rytą“ priežasčių. 9 taškus ketvirtajame kėlinyje surinkęs gynėjas rytoj debiutuos Eurolygoje, tad neslepia, jog prieš susitikimą jaudinasi.

„Visada yra jaudulio, prieš bet kurias rungtynes. Prieš „Baskonią“ ne pirmą kartą žaisiu, nors arenoje su tiek žiūrovų ne taip daug kartų yra tekę žaisti. Tas jaudulys turi būti – jei nėra jaudulio, kažkas negerai“, – tikino Lietuvos rinktinės krepšininkas.


Marius Grigonis

Marius Grigonis© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Paklaustas, kaip „Žalgiriui“ sekasi gerinti žaidimą, M. Grigonis pripažino, jog prieš Eurolygos startą ekipos viduje lieka nemažai klaustukų dėl dabartinių jos galimybių. Vis dėlto jis tikisi, jog pamažu komanda įsivažiuos.

„Pažiūrėsime, sunku dabar kažką sakyti. Daug nežinomybės, neaišku, kaip seksis. Bet manau, kad einame tuo keliu, su kiekvienomis rungtynėmis vis geriau kažką darome, įsimename detales, kurių treneris prašo. Manau, kad viskas bus gerai“, – sakė M. Grigonis.

„Žalgirio“ ir „Baskonios“ rungtynės rytoj prasidės 20 val.

Pagarbą užsitarnavusio „Žalgirio“ vairininkas prisibijo rytojaus varžovų – norėtų žaisti su kita komanda

Šarūnas Jasikevičius
+10