Airijos link artinasi galinga audra: gyventojai raginami ruoštis

Airijos pakrantė
Airijos pakrantė
  © SCANPIX
Alfa.lt
2018-10-11 16:19

Šalies orų tarnyba „Met Eireann“ dar savaitės viduryje perspėjo gyventojus dėl salos link artėjančios galingos audros. Paskelbtas oranžinis pavojaus signalas.

Salos link slenkanti audra jau oficialiai pavadinta Callum vardu, o jos vėjo gūsių greitis gali siekti 110–130 km/val. greitį.

Perspėjimas apie audrą buvo išplatintas trečiadienio vakarą. „Met Eireann“ informuoja, kad didžiausią greitį vėjai pasieks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, numatomos gausios liūtys, neatmetama potvynių susidarymo galimybė.


Airijos pakrantė

Airijos pakrantė© SCANPIX

Callum Airijos link slenka praėjus mažiau nei mėnesiui, kai salą talžė audra Ali. Tąkart stichija pridarė daug žalos. Tūkstančiams gyventojų visoje šalyje buvo nutrauktas elektros tiekimas, oro uostai ir geležinkeliai privalėjo sustabdyti darbą, keliai tapo nepravažiuojami. Ali nusinešė dviejų žmonių gyvybes.

Dublino ugniagesių brigada pataria apsirūpinti alternatyviais energijos šaltiniais, pavyzdžiui, baterijomis, nes galimybė, kad elektros energijos tiekimas ir vėl bus sutrikdytas, išlieka didelė. Gyventojai taip pat raginami įsitikinti, kad nuotekų vamzdžiai aplink jų namus yra švarūs ir neužsikimšę.

Šalies ugniagesių ir greitosios pagalbos tarnybos praneša, jog komandos yra pasiruošusios audrai ir atidžiai stebi situaciją.

Airijos link artinasi galinga audra: gyventojai raginami ruoštis

Airijos pakrantė