Alternatyva brangiam remontui – pakabinami balkonai

Pritaikius naują technologiją, visi balkonai A.Jakšto 3 name buvo sukabinti per keletą dienų.
Pritaikius naują technologiją, visi balkonai A.Jakšto 3 name buvo sukabinti per keletą dienų.
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2018-10-11 16:36

Iki šiol daugelį būsto savininkų nuo avarinės būklės balkonų remonto darbų atbaidydavo didelė darbų kaina.

Vilniaus centre esančio vieno daugiabučio gyventojai pirmieji pasinaudojo pigesne alternatyva, kurią pasiūlė bendrovė „Naujamiesčio būstas“.

Vien tik Vilniaus centre yra apie 100 daugiabučių namų, kurių balkonai turi avarinės būklės požymių. Juos būtina remontuoti, nes sutrešusios konstrukcijos kelia rimtą pavojų tiek gyventojams, tiek praeiviams.

Sostinės A. Jakšto g. 3 namo balkonai kėlė rimtą pavojų aplinkiniams. Tačiau gyventojai, pasiryžę remontui, sužinojo, kad įprasta tokiu atveju remonto technologija yra negalima, nes namo sienos yra per plonos, jog galėtų išlaikyti balkono masę. Be to, šis daugiabutis, kaip ir daugelis kitų, esančių miesto centre, yra nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos zonoje, todėl remonto metu negalėjo vykti jokie architektūriniai pakeitimai. Taigi darbams atlikti daugiabučio namo priežiūros specialistams teko ieškoti naujų techninių bei inžinerinių sprendimų.

Naujovę pritaikė praktikoje

„Naujamiesčio būsto“ statybų inžinierius Vytautas Elenbergas jau ne vienerius metus tobulino savo paties sukurtą pakabinamų balkonų technologiją. Būtent ši alternatyva ir tapo išeitimi A. Jakšto g. 3 namo gyventojams.

„Visų pirma, tame name techniškai nebebuvo įmanoma atstatyti buvusių balkonų, kadangi sienos pernelyg plonos – vos per pusantros plytos storio. Be to, balkonas – toks statinys, kurį reikia montuoti ne vienam aukštui. Visa pakabinamo balkono technologija paremta inkaravimo sistema. O ir konstrukcija yra lengvesnė, kadangi padaryta iš aliuminio rėmo. Taip pat esminis šios technologijos dalykas – mažesnės darbo sąnaudos, dėl kurių toks pakabinamas balkonas yra pigesnė alternatyva nei įprasta balkono rekonstrukcija“, – apie naujovę pasakojo inžinierius V. Elenbergas.

Jis taip pat pabrėžė pakabinamų balkonų nepriklausomybę nuo sezoniškumo. Mat visos dalys gaminamos ceche, o konstrukcijos kabinimas galimas net ir esant neigiamai oro temperatūrai. Pritaikius naują technologiją, visi balkonai A. Jakšto g. 3 name buvo pakabinti per keletą dienų.

Iki šiol Naujamiesčio namų balkonai buvo remontuojami ir atstatomi tokiais pat būdais, kaip ir buvo statyti: betonuojant sudėtingus individualius klojinius, įrengiant naują hidroizoliaciją, klijuojant plytelių grindis, kurios nėra geriausias sprendimas mūsų klimato sąlygomis.

Seni balkonai – realus pavojus

Bendrovės „Naujamiesčio būstas“ asmeninis klientų vadybininkas Andrius Medišauskas sakė, kad tokia technologija Vilniuje išbandyta pirmą kartą, tačiau tikėtina, kad ji greitai prigis.

„Daugumos miesto, ypač centrinės miesto dalies, pastatų, statytų daugmaž penktajame dešimtmetyje, balkonų būklė yra bloga, o dažnai – net kritinė. A. Jakšto g. 3 daugiabutis taip pat buvo vienas tų, kuriame pavojus balkonų griūčiai buvo labai realus. Mums pavyko rasti sprendimą, kaip greitai ir pigiau sutvarkyti pasenusias konstrukcijas, kurios nebekeltų grėsmės tiek šio namo gyventojams, tiek ir praeiviams“, – pasakojo A. Medišauskas.

Jis priminė, kad kilus abejonių dėl balkono būklės gyventojai apie tai turėtų pranešti namo valdytojui, administratoriui arba bendrijos pirmininkui, kuris privalėtų imtis visų priemonių būklei nustatyti ar darbams organizuoti.

Darbai įgaus pagreitį

Vilniuje, ypač Naujamiestyje, yra nemažai namų, kurių balkonų būklė kelia rimtą susirūpinimą. Tačiau daugelis gyventojų į tai moja ranka ir nesutinka pradėti remonto darbų. Pagrindinė priežastis, kodėl gyventojai iki šiol atsisakydavo balkonų remonto, – didelė darbų kaina, todėl tikimasi, kad pradėjus taikyti naują ir pigesnį atanujinimo būdą bei atsiradus galimybei pasinaudoti valstybės parama, avarinės būklės balkonų tvarkymo darbai įgaus didesnį pagreitį.

Tuos balkonus, kurių būklė tikrai kelia didelį rūpestį, pastatų administratoriai stengiasi bent jau aptraukti tinklu, kad nuskilus daliai konstrukcijos ji nesužalotų žmonių. Tai tik prevencinis sprendimas, neapsaugantis balkono nuo griūties.

Alternatyva brangiam remontui – pakabinami balkonai

Pritaikius naują technologiją, visi balkonai A.Jakšto 3 name buvo sukabinti per keletą dienų.