A. Narbekovas – apie Lietuvos rinktinę: jeigu neįmuš, treneris gali likti be darbo

Lietuvos rinktinė
Lietuvos rinktinė
  © Fotobankas
Alfa.lt
2018-10-10 17:42

Didysis futbolas grįžta į Vilnių. Lietuvos futbolo rinktinė per keturias dienas sužais du mačus UEFA Tautų lygos C diviziono 4 grupėje. Mūsų šalies futbolininkai sieks iškovoti pirmąją pergalę ar bent jau įmušti pirmąjį įvartį.

Rinktinės gretas retina traumos

Tiesa, būsimus mačus su Rumunija ir Juodkalnija lietuviai pasitinka ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis. Po kaulo uždegimo dar nėra atsigavęs dukart geriausias Lietuvos futbolininkas Fedoras Černychas. Praėjusią savaitę Maskvos „Dinamo“ atstovas apskritai nesportavo. Keturiskart geriausiu šalies futbolininku pripažintas Arminas Narbekovas nerimauja, kad F. Černycho nėra kuo pakeisti.

„Mūsų rinktinę traukia F. Černychas, Arvydas Novikovas ir vartininkas Ernestas Šetkus. Jeigu kuris nors iš jų iškrenta, prasideda bėdos. Gal pavyks užsikabinti Vykintui Slivkai. Dabar Škotijoje jis turėjo pozityvių rungtynių, gal iššaus. Bet tokie kaip F. Černychas mums yra nepakeičiami“, – sako olimpinis čempionas A. Narbekovas. Be to, dėl traumų rinktinei negalės padėti Egidijus Vaitkūnas ir Edvinas Girdvainis.

Daug įvarčių iš Lietuvos nesitiki

Lietuviai – vienintelė komanda grupėje dar neturinti nė taško. Rumunai yra surinkę 2 taškus, Juodkalnija ir Serbija – po 4. Pasak A. Narbekovo, iškovoti net ir vieną tašką per du mačus Lietuvai bus sunku: „Jeigu žinočiau, kaip bus, būčiau milijonierius lažybose, nereikėtų kito darbo dirbti. Bet man asmeniškai sunku patikėti, kad taip gali įvykti“.


Arminas Narbekovas

Arminas Narbekovas© Alfa.lt

Lietuvių šansus atsargiai vertina ir „Betsafe“ futbolo lažybininkai. Rinktinės galimybės palaužti rumunus vertinamos vos 13 proc. Sužaisti lygiosiomis tikimybė šiek tiek didesnė – 25 proc.

Prieš ateinančius mačus Tautų lygoje, komandos treneris Edgaras Jankauskas pareiškė, kad rinktinė nori taškų, nori mušti įvarčius ir to sieks. A. Narbekovas abejoja Lietuvos rinktinės galimybėmis sėkmingai sužaisti puolime. Nors šiuo metu lietuviai grupėje užima paskutinę vietą, šansų kovoti dėl kelialapio į Europos čempionatą dar turi. Visgi tikinčių, kad pavyks užsikabinti, yra mažai. Pasak A. Narbekovo, galbūt toks nuvertinimas gali padėti įmušti į varžovų vartus. „Kai būtinai reikia, tai slegia psichologinis krūvis. O dabar, kai nieko nereiškia rungtynės, „ant lengvo azarto“ visko gali būti. Tačiau nemanau, kad reikia tikėtis daug įvarčių. Pas mus nėra iš kur“, - sako buvęs futbolininkas.

Lietuviai pastaruoju metu išgyvena įvarčių badą. Tautų lygoje pasižymėti rinktinės futbolininkams dar nepavyko. Juodkalnijai nusileista 0:2, Serbija – 0:1. Lietuvos ekipa įvarčių nepelnė ir draugiškuose mačuose su Lenkija bei Iranu. Paskutinį kartą mūsų šalies rinktinė pasižymėjo prieš tris mėnesius, kai įvartį į Latvijos vartus pasiuntė dabar sunkią traumą besigydantis Karolis Laukžemis.

A. Narbekovas mano, kad kalbomis apie pergales ir įvarčius treneris tiesiog bando motyvuoti žaidėjus. „Viltis miršta paskutinė. Trenerio tokia duona. Jeigu komanda nemuš, gali likti be darbo. Taip yra tiek klubuose, tiek rinktinėse. Kai komanda nežaidžia gerai – kaltas treneris. Jeigu žaidžia gerai, tai dėl gerų žaidėjų. Taip visada buvo ir bus“, – samprotauja 4 įvarčius Lietuvos rinktinėje įmušęs A. Narbekovas.


Edgaras Jankauskas

Edgaras Jankauskas© SCANPIX

Rinktinės bėda – neišnaudojamos progos

Paskutiniame mače su juodkalniečiais, Lietuva į vartų plotą smūgiavo 4 kartus, tačiau nuginkluoti vartininko nesugebėjo. Juodkalnija atliko 6 smūgius ir du iš jų pavertė įvarčiais. „Mums trūksta aštrių momentų. Paskutinėse rungtynėse lyg ir turėjome progų, bet iki galo visko neatlikome. Nors turėtume parodyti, kad lengvai rungtynių neatiduosime, to neišnaudojame“, – sako A. Narbekovas.

Lietuvos futbolo federacijos stadione mūsų šalies rinktinė su rumunais jėgas išbandys ketvirtadienį, o su Juodkalnija – sekmadienį. Rumunija FIFA reitinge užima 27-tą vietą, juodkalniečiai – 41-ą. Lietuvos rinktinė yra vos 126-oje pozicijoje.