Seimo koridoriuose – gandai apie J. Petrauskienės keitimą: laukiama elegantiškos progos?

Jurgita Petrauskienė ir Gabrielius Landsbergis
Jurgita Petrauskienė ir Gabrielius Landsbergis
  © Edvard Blaževič
BNS | Alfa.lt
2018-10-10 09:22

Tamsūs debesys pastarosiomis savaitėmis kaupiasi virš švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės galvos.

Po reformos įgyvendinimo vis garsiau girdimas švietimo bendruomenės narių bruzdėjimas, dalis jų nepatenkinti naujais planais ir sistema, o kritikos strėlės nukreiptos į ministeriją ir jos vadovę.

Negana to, Seimo užkulisiuose pasigirdo kalbų, kad valstiečiai esą pasirengę šią ministrę keisti, nes atmosfera Vyriausybėje ir taip karšta.

Savo pastebėjimais socialinėje erdvėje pasidalijo parlamentaras Mantas Adomėnas, kurio ausis ir pasiekė kalbos apie valdančiųjų svarstymus patraukti J. Petrauskienę.


„Seime sklinda kalbos, kad valstiečiai jau apsisprendė paaukoti švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę. Ministrė kaip tik stoja atsakinėti į Seimo narių klausimus ir drąsiai bando įtikinti, kad su etatiniu mokytojų apmokėjimu čia viskas gerai. Ar tai „last ditch attempt“ apsiginti ir apginti savo postą, ar tiesiog niekas jai nepranešė?“ – tokia žinute socialiniame tinkle pasidalijo Seimo narys.

M. Adomėno teigimu, susidaro įspūdis, kad visi supranta, jog pokyčiai greičiausiai neišvengiami, ir apie juos kalbama užkulisiuose.

Tiesa, kol kas tai tik gandai. Ar valdantieji išdrįs keisti ministrę, nėra aišku.

Savo ruožtu vienas opozicijos lyderių Gabrielius Landsbergis INFO TV teigė, jog valdantieji pastarosiomis dienomis ieško elegantiško būdo, kaip išsiskirti su ministre J. Petrauskiene.

Alfa.lt primena, kad nuo rugsėjo įsigaliojusi etatinio apmokėjimo tvarka kelia sąmyšį ir nuvilia dalį pedagogų, bet daugelis savivaldybių ir mokyklų tikisi, kad problemos su Švietimo ir mokslo ministerija bus išspręstos.

Didžiųjų šalies miestų savivaldybių atstovai perspėja, kad nuo rugsėjo pritaikius etatinio apmokėjimo modelį kai kuriose mokyklose mokytojų algoms gali imti trūkti lėšų. Savo ruožtu Švietimo ir mokslo ministerija pažadėjo, kad, be anksčiau numatytų papildomų 17 mln. eurų, šiemet savivaldybėms bus skirta dar 10 mln. eurų „išlyginti netolygumams“ tarp mokyklų.

Švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė, praėjusį penktadienį kalbėdama su žurnalistais, apgailestavo, jog daliai iš daugiau nei 35 tūkst. šalies pedagogų tenka patirti nepatogumų.

Anot jos, etatinio apmokėjimo tvarka „atvėrė mokyklų ydas, kurios po šiais rudeniniais lapais daug metų slėpėsi“. Ministrė paragino to dar nepadariusias mokyklų administracijas greičiau pasirašyti sutartis su pedagogais.

J. Petrauskienė sakė, kad mokykloms ministerija teikia „teisinę pagalbą ir finansines konsultacijas“, jog neaiškumai būtų išspręsti, taip pat atidžiai stebės, kaip savivaldybės skirsto lėšas, kaip keliami atlyginimai.

„Atvejų, kuriuos matome mokyklose, kur yra krizinė situacija (suprantama, tada ir mokytojų nepasitenkinimas kyla, galiu tik atsiprašyti, kad mokytojams tenka tai patirti), nėra dauguma. Dauguma mokyklų ir savivaldybių patvirtino reikiamus dokumentus, sudaromos sutartys, mokytojai gauna atlyginimus“, – pabrėžė ji.