Karalienės Elžbietos II sužadėtuvių žiedo istorija

Karalienė Elžbieta II
Karalienė Elžbieta II
  © SCANPIX
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-10-14 11:00

Kiekvienas papuošalas, kurį turi Anglijos karalienė Elžbieta II, tikriausiai turi istoriją, kaip atkeliavo į žinomos monarchės papuošalų dėžutę. Tačiau labiausiai dėmesį kaustantis pasakojimas yra susijęs su karalienės sužadėtuvių žiedu.

Jį 1947-aisiais moteriai padovanojo jos vyras princas Philipas. Balto aukso žiedo centre – didžiulis trijų karatų deimantas, o jį juosia dar maždaug 10 mažesnių brangakmenių. Kaip teigia portalas Townandcountrymag.com, pastarieji brangakmeniai kadaise puošė princo Philipo mamos, karalienės Viktorijos proanūkės, princesės Alice, diademą.

Vos tik sužinojo, kad Philipas ruošiasi paprašyti tuomet dar princesės Elžbietos rankos, princesė Alice šeimai priklausantį prabangų papuošalą padovanojo savo sūnui. Ji norėjo, kad ši akimirka būtų ypatinga, tad labai džiaugėsi galėdama bent taip prisidėti prie savo sūnaus laimės.

Pasirodo, šia diadema princesė Alice buvo pasipuošusi savo vestuvių dieną, tad tai buvo vienas brangiausių jai priklausančių papuošalų. Padedamas geriausių to meto Londono juvelyrų, princas Philipas šį galvos papuošalą pavertė žiedu, kurį įteikė savo būsimai žmonai.


Karalienės Elžbietos II sužadėtuvių žiedas

Karalienės Elžbietos II sužadėtuvių žiedas© SCANPIX

Tiesa, tai ne vienintelis papuošalas, kuris buvo pagamintas iš ypatingą reikšmę turėjusios diademos deimantų. Likusius prabangius akmenis princas Philipas paprašė sudėti į apyrankę, kurią savo išrinktajai padovanojo per vestuves.

Jei karalienė Elžbieta II kada nors panorėtų parduoti šiuos papuošalus, jie būtų įvertinti išties įspūdingomis sumomis. Pasak portalo Townandcountrymag.com, deimantais puoštą tiarą princesei Alice jos vestuvių dieną 1903-aisiais padovanojo paskutiniai Rusijos imperijos valdovai caras Nikolajus II ir carienė Aleksandra.

Galime tik teigti, kad karalienės Elžbietos II sužadėtuvių žiedo istorija – tikrai neįprasta.


Karalienė Elžbieta II ir princas Philipas

Karalienė Elžbieta II ir princas Philipas© SCANPIX/REUTERS

Karalienės Elžbietos II sužadėtuvių žiedo istorija

Karalienė Elžbieta II
+8