Širvintos – sporto traukos centras: dar šiais metais atidaromas naujas baseinas

Projekto „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ įgyvendinimas
Projekto „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ įgyvendinimas
  © Organizatoriai
Savivaldybių naujienos
2018-10-09 12:46

Širvintose intensyviai ruošiamasi dar vienoms įkurtuvėms. Dar šiais metais visuomenei bus atidarytas naujasis baseinas su 425 metrų plaukimo takeliais, 3 pirtimis, vaikų zona.

Tai pirmasis ES, valstybės ir Širvintų rajono savivaldybės lėšomis finansuojamo projekto „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ etapas. Antruoju etapu, kuris prasidės iš karto, užbaigus pirmąjį, bus pastatytas antrasis pastatas, kuriame bus universali sporto salė (krepšinio, tinklinio, rankinio, teniso), kovos menų, treniruoklių, bokso, stalo teniso salės, neformaliojo ugdymo centras, kineziterapijos patalpos. Statybų procesas suplanuotas taip, kad vykdant antrąjį etapą baseinas galėtų sėkmingai veikti.

Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė džiaugiasi, kad šis didelio masto projektas vykdomas operatyviai. „Nors įvairios projektinės procedūros užtrunka, tačiau jau matomas būsimas rezultatas. Šiuo metu jau vyksta apdailos darbai, klojamos plytelės, tvarkoma aplinka. 2016 m. pabaigoje pradėtos statybos šiemet bus užbaigtos. Tikiu, kad Širvintos, atidarius naująjį baseiną, taps dar patrauklesnės vietos gyventojams, sulauksime sveiko gyvenimo būdo mėgėjų ir iš aplinkinių rajonų.“

Širvintose šiuo metu yra veikiantis praeito amžiaus 9-ajame dešimtmetyje pastatytas baseinas, kurio būklė, kaip ir daugelio to meto statinių, yra apgailėtina. Todėl naujojo baseino labai laukia Širvintose plaukti besimokantys vaikai, jų treneriai, mamos su kūdikiais, senjorai, kuriems sveikatinimo užsiėmimai vandenyje suteikiami nemokamai. Visos šios programos bus perkeltos ir į naująjį baseiną.

Širvintų rajono savivaldybė, vos pradėjusi statyti naująjį baseiną, sulaukė prašymo leisti rengti plaukimo užsiėmimus moksleiviams iš Vilniaus miesto savivaldybės. „Sostinėje labai trūksta sporto bazių, todėl Širvintos, dar birželį atidariusios naują futbolo stadioną, o žiemą besirengiančios baseino atidarymui, tampa tikru sporto traukos centru. Nuo Vilniaus iki Širvintų – vos 45 km autostrada, tad laiko sąnaudos minimalios. O mes tikrai turime ką pasiūlyti sostinės ir kitų aplinkinių rajonų gyventojams,“ – teigia Ž. Pinskuvienė.


Projekto „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ įgyvendinimas

Projekto „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ įgyvendinimas© Organizatoriai

Projekto eiga:

2015 m., pradėjus dirbti 2015–2019 m. kadencijos Širvintų rajono savivaldybės tarybai, nuspręsta siekti stiprinti Širvintų kaip aktyvaus, atvirto ir sportiško miesto pozicijas.

Atsižvelgiant į visuomenės poreikius, siekiant skatinti gyventojų aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, siekti sportinių rezultatų, buvo pradėtos rengti projekto „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ gairės.

2016 m. Širvintų rajono savivaldybės administracija parengė investicijų projektą ir įvykdė viešųjų pirkimų procedūras.

2016 m. rugpjūčio 23 d. buvo pasirašyta projekto „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ rangos sutartis ir pradėti darbai.

Projekto „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ pirmąjį statybos etapą užbaigti ir atidaryti naująjį baseiną planuojama 2018 m. pabaigoje.

Antrąjį statybos etapą planuojama įvykdyti iki 2020 m. 

Širvintos – sporto traukos centras: dar šiais metais atidaromas naujas baseinas

Projekto „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ įgyvendinimas
+1