Įtariamųjų rusų šnipų išsiuntimą iš Nyderlandų S. Lavrovas vadina nesusipratimu

S. Lavrovas
S. Lavrovas
© SCANPIX
Alfa.lt | BNS
2018-10-08 16:20

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį pareiškė, kad keturių įtariamų rusų šnipų išsiuntimas iš Nyderlandų šių metų balandį buvo „nesusipratimas“, o jų vizitas esą tebuvo „eilinė kelionė“.

„Nebuvo nieko slapta dėl tos mūsų specialistų kelionės į Nyderlandus, tai buvo eilinė kelionė... Jie buvo sulaikyti be paaiškinimo. Visa tai atrodė kaip nesusipratimas“, – sakė ministras per spaudos konferenciją.

Iškvietė ambasadorę

Rusijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį iškvietė Nyderlandų ambasadorę Renee Jones-Bos pasiaiškinti dėl praeitą savaitę paskelbto pranešimo apie numanomų rusų karinės žvalgybos agentų mėginimo įsilaužti į tarptautinės cheminių ginklų priežiūros organizacijos kompiuterines sistemas.

„Dėl Hagoje surengtos dezinformacijos kampanijos į URM pirmadienį bus iškviesta Nyderlandų pasiuntinė“, – sakoma ministerijos pranešime.

Praeitą ketvirtadienį Nyderlandų valdžia apkaltino Rusiją mėginus surengti kibernetinę ataką prieš Cheminio ginklo uždraudimo organizaciją (OPCW), taip pat mėginimu prieiti prie duomenų, susijusių su tyrimu dėl Malaizijos keleivinio lainerio numušimo virš Rytų Ukrainos. Olandija nurodė, kad balandį dėl šio incidento išsiuntė iš šalies keturis Rusijos piliečius.

Įtariamo sąmokslo metu OPCW tyrė buvusio Rusijos dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimą, įvykdytą kovo mėnesį Anglijos mieste Solsberyje.

Organizacija taip pat tyrė numanomą cheminę ataką Sirijos mieste Dumoje, galimai įvykdytą Maskvos remiamam prezidentui Basharui al Assadui ištikimų pajėgų.

Įtariami rusų karinės žvalgybos tarnybos GRU agentai atvyko į Nyderlandus naudodamiesi Rusijos diplomatiniais pasais.

Maskva rugsėjį taip pat buvo iškvietusi R. Jones-Bos ir Šveicarijos ambasadorių rugsėjo mėnesį pasiaiškinti dėl, Rusijos valdžios teigimu, „nepagrįstų kaltinimų“, kad rusų šnipai mėgino įsilaužti į Šveicarijoje įsikūrusių organizacijų tinklus.

Visus kaltinimus, kad Maskva yra atsakinga už virtinę pasaulinių kibernetinių atakų, Rusija vadina šnipų manija.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.