Prie manekenės D. Didžiūnaitytės mirties, įtariama, prisidėjusiam R. Pinikui pateikti neįprasti įtarimai

Dovilė Didžiūnaitytė
Dovilė Didžiūnaitytė
© Asmeninis albumas

Didelio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio sulaukiančiame manekenės Dovilės Didžiūnaitytės žūties tyrime pagrindinis įtariamasis – prodiuseris Ričardas Pinikas. Tačiau įtariamajam pateikti įtarimai yra gan neįprasti.

Kaip Alfa.lt sakė D. Didžiūnaitytės šeimos advokatas Gintaras Černiauskas, ikiteisminis tyrimas šiuo metu atliekamas pagal nužudymą, tačiau įtarimai R. Pinikui pareikšti dėl privedimo prie savižudybės. Kokie tokio prokurorų elgesio motyvai, G. Černiauskas negalėjo atsakyti. „Geras klausimas, neturiu atsakymo“, – teigė advokatas.

reklama

Pačiam R. Pinikui tokie įtarimai – gan palankūs. Pagal Baudžiamąjį kodeksą griežčiausia bausmė už sukurstymą nusižudyti ar privedimą prie savižudybės – ketveri metai laisvės atėmimo.

Palyginus su tuo, kas gresia už nužudymą, tokia bausmė kaltinamajam turėtų kelti palengvėjimą. Pagal Baudžiamąjį kodeksą vien už žmogžudystę be išskirtinių aplinkybių, kaip kad nužudymas itin žiauriai ar siekiant paslėpti kitą nusikaltimą, minimali gresianti bausmė yra laisvės atėmimas septyneriems metams. Įprastai yra skiriamas bausmės vidurkis – devyneri ar dešimt metų laisvės atėmimo.

Įtarimai pareikšti tik vienam

reklama

Prokurorų sprendimas kol kas pareikšti įtarimus tik dėl privedimo prie savižudybės – ne vienintelis dalykas, kurį kritikuoja G. Černiauskas.

„Galiu pasakyti taip, kad šiame tyrime keistenybių yra daugiau nei sveikos teisinės logikos. Jei aš būčiau prokuroras, nesunkiai dabar perduočiau bylą į teismą ir sudaryčiau visas sąlygas įtariamiesiems gintis teisme.

Šiuo atveju įrodymų visuma leidžia manyti, kad byla yra pakankamai paruošta, kad būtų galima ją nagrinėti teisme“, – Alfa.lt sakė advokatas.

Anot G. Černiausko, keista yra tai, kad medikas rezidentas Aivaras Miltenis iki šiol yra tik liudininkas, nors, pasak advokato, prokurorai galėtų jam pareikšti įtarimus. Kaip teigė G. Černiauskas, būtent dėl to buvo pateiktas prašymas tiek A. Miltenį, tiek R. Piniką patikrinti poligrafu, kitaip vadinamu melo detektoriumi.

„Mes sakome, kad Miltenis lygiai taip pat yra prisidėjęs prie daugybės nusikalstamų veikų ir jam turėtų būti reiškiami įtarimai. Prokuroras sako, kad jam užtenka parodymų, jie yra išsamūs, teisingi ir papildantys ikiteisminio tyrimo medžiagą. Mes sakome, kad nieko panašaus, kadangi jie nuolat kito. Šiuo metu jis nėra linkęs atskleisti visos tiesos. Tam, kad prokuroras įsitikintų, kad jis klysta, mes pasiūlėme tokį veiksmą ir klausimus“, – sakė G. Černiauskas.

reklama

Pasak advokato, galima A. Miltenio apklausos data yra derinama, pati apklausa gali įvykti per kelis kartus.

Pasiūlymas pasitikrinti melo detektoriumi buvo pateiktas ir R. Pinikui, tačiau prodiuseris atsisakė. Anot G. Černiausko, įtariamasis yra davęs parodymus, tačiau šie nėra nuoseklūs. „Kuo daugiau klausimų užduodi, tuo įdomesnių atsakymų gauni“, – reziumavo advokatas.

Gyventojai pasidarė tvarkytojais

Iki šiol dėmesio centre išliekantis tyrimas prasidėjo 2017 m. lapkričio 20 d., kai jauna manekenė iškrito iš viešbučio „Amberton Klaipėda“ 14 aukšto balkono.

Iš pradžių manyta – tragiškas, tačiau nelaimingas atsitikimas. Bet greitai ėmė kilti klausimų – viešbučio, iš kurio iškrito D. Didžiūnaitytė, balkono atitvaras buvo gan aukštas, savaime iškristi buvo sunku.

reklama

Kitas klausimas – kodėl mergina, kuri lapkričio 9 d. dalyvavo dizainerio Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatyme, o po renginio turėjo išvykti į Milaną, liko Lietuvoje, o galiausiai atsidūrė Klaipėdoje su R. Piniku?

Keliamos versijos, kad R. Pinikas dar Vilniuje po J. Statkevičiaus kolekcijos prasidėjusios pažinties metu galėjo apsvaiginti jauną merginą narkotinėmis medžiagomis. Taip, palaužus D. Didžiūnaitytės valią, mergina galėjo būti atvežta į uostamiestį ir apgyvendinta viešbutyje. Kas buvo daroma su jauna ir išvaizdžia manekene, kol kas neaišku, o spėlionių yra įvairiausių – manoma, kad narkotikais apsvaiginta mergina galėjo būti seksualiai išnaudojama, galbūt jos kūnas pardavinėjamas kitiems vyrams.

Žinoma, kad nelaimės metu viešbučio kambaryje su D. Didžiūnaityte buvo A. Miltenis ir R. Pinikas. Tačiau nėra aišku, ką vyrai veikė su žuvusia mergina, – kaip sakė G. Černiauskas, abiejų vyrų parodymai nėra nuoseklūs, kiekvienos apklausos metu kinta.

„Byloje įrodymai leidžia manyti, kad bent pagal parodymus jie bando ieškoti sau naudingos pozicijos“, – teigė advokatas.

Yra žinoma tai, kad, D. Didžiūnaitytei iškritus iš balkono, vyrai suskubo tvarkyti viešbučio kambarį, kuriame buvo apsistoję. „Gyventojai pasidarė tvarkytojais, – teigė G. Černiauskas ir patikslino, kad abu vyrai kambarį tvarkė patys, nesikvietė į pagalbą viešbučio personalo. –

reklama

Aš manau, kad būtų buvę labai rizikinga, kadangi narkotikai, alkoholis ir kiti dalykai tame kambaryje buvo, ką reikėjo naikinti.“

Tiesa, šioje vietoje reikėtų patikslinti, kad žinoma tik tai, kad viešbučio kambaryje buvo vartojamos narkotinės medžiagos. O ar buvo jų minėtame kambaryje? „Niekas neieškojo“, – sakė G. Černiauskas.

reklama