Lietuvai smogia geomagnetinė audra: galimos Šiaurės pašvaistės
Įspėja dėl sveikatos sutrikimų

Šiaurės pašvaistė Lietuvoje (Autorystė: Arturasz Photography)
Šiaurės pašvaistė Lietuvoje (Autorystė: Arturasz Photography)
© Archyvas
gismeteo.lt
2018-10-08 14:48

Kai Saulės atmosferoje atsiveria vainikinė skylė, ji į tolimąjį kosmosą paleidžia saulės daleles. Mūsų planetos nelaimei, Saulė kaip tik į Žemę ir nukreipė net dvi vainikines skyles.

Iš mažesniosios skylės plūstelėję saulės vėjai didesnės geomagnetinės audros nesukėlė, tačiau saulės vėjai ištrūkę iš antrosios, didesniosios skylės, mūsų planetą pasieks artimiausiu metu.

Tikimybė, kad jie sukels G1 klasės (nedidelę) ar net G2 (vidutinę) klasės audrą.


Geomagnetinių audrų prognozė artimiausiomis dienomis (Gismeteo.lt nuotr.)© Archyvas

Ekvinokcijos plyšiai, esantys Žemės magnetiniame lauke, leis saulės vėjams įžiebti Arktines pašvaistes.

Poliarinė pašvaistė tikėtina, kad labiausiai bus matoma Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje bei Islandijoje, tačiau yra tikimybė, kad ją pavyks išvysti ir gerokai piečiau.

Yra vienas BET

Žemės magnetinis laukas saugo žmones nuo radiacijos prasiveržimų, tačiau saulės audros gali paveikti palydovines technologijas.

Tai gali paveikti orbitoje esančius palydovus, sutrikdyti GPS navigacines sistemas, mobiliųjų telefonų ryšio signalus ir palydovinių televizijų darbą.

Be to, dalelių banga magnetosferoje gali sukelti dideles sroves, o tai gali lemti padidėjusį elektros energijos kiekį linijose, dėl to gali perdegti elektros transformatoriai arba gali būti prarastas elektros energijos tiekimas.

Taip pat vyraujant geomagnetinėms audroms jautresni žmonės susiduria su įvairiais sveikatos negalavimais.

Magnetinės audros spalio mėnesį

2018 m. spalį magnetinės audros bus ganėtinai intensyvios. Mūsų planetos gyventojai turėtų pasiruošti keturioms rimtesnėms geomagnetinėms audroms.

Spalio mėnesio vidurys yra intensyvaus Saulės aktyvumo periodas. Trys pirmojo lygio magnetinės audros, prognozuojama, įvyks spalio 7, 10 ir 19 d. Spalio 8 d. Žemė susidurs su antro lygmens, galinga, magnetine audra.

Be to, spalio 11, 18 ir 20 d. žmonės taip pat gali jausti magnetinių sutrikimų daromą įtaką jų savijautai.

Magnetinių audrų ir geomagnetinių svyravimų metu jautresni žmonės gali susidurti su galvos skausmu, nemiga, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimais, sumažėjusiu darbingumu ir nuovargiu, padidėjusiu adrenalino lygiu kraujyje, chroninių ligų simptomų suintensyvėjimu, stresu ir depresija.

Šią savijautą pagerinti gali tinkamas poilsis, subalansuota mityba ir pasivaikščiojimai gryname ore.

reklama