Vokietija ragina Rusiją nutraukti kibernetines atakas

V. Putinas ir A. Merkel
V. Putinas ir A. Merkel
  © SCANPIX
BNS
2018-10-05 16:03

Berlynas penktadienį paragino Maskvą „nutraukti“ kibernetinį šnipinėjimą ir pareiškė pritarianti Londono ir Amsterdamo išvadai, kad už mėginimą įsilaužti į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) tinklą buvo atsakinga Rusijos karinės žvalgybos agentūra GRU.

„Raginame Rusiją prisiimti atsakomybę ir nutraukti tokio pobūdžio veiksmus“, – sakė Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas.

reklama

Pasak jo, minėtas incidentas rodo, kaip svarbu „dalytis su kitomis šalimis informacija apie panašias atakas“.

Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos lyderė Theresa May ir Nyderlandų premjeras Markas Rutte (Markas Riutė) GRU kibernetinę veiklą pavadino nepriimtina.

Tą pačią dieną išplatintame bendrame pareiškime abiejų šalių vadovai pabrėžė, kad ketvirtadienį paskelbtos žinios apie Vakarų tarnybų sustabdytą operaciją „atskleidė naujų faktų apie Rusijos karinės žvalgybos GRU nepriimtiną veiklą“.

reklama

Pareiškime teigiama, kad ši agentūra „visame pasaulyje atakavo įstaigų, įskaitant Hagoje įsikūrusią Cheminio ginklo uždraudimo organizaciją“.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.