Panevėžio taryboje užvirė aistros dėl sėdėjimo vietų

M. Leliukas pareiškė, kad jam pabodo žiūrėti į kolegų nugaras.
M. Leliukas pareiškė, kad jam pabodo žiūrėti į kolegų nugaras.
  © Alfa.lt

Panevėžio tarybos opozicijos atstovui Mantui Leliukui atsirado rimtas rūpestis – kadencijai artėjant į pabaigą politikui nebetinka posėdžių salėje prieš 3,5 metų jam paskirta tarybos nario vieta politinės bendražygės ir opozicijos lyderės Gemos Umbrasienės ir nepartinio Gintaro Šileikio kaimynystėje. 

Pačiame salės centre – politikų užimtų penkių eilių trečiosios viduryje – sėdintis M. Leliukas pageidauja persėsti arčiau valdžios – į priešais tarybos narius esančią eilę, kurioje sėdi vicemerai ir šiuo metu nuo mero pareigų nušalintas Rytis Račkauskas.

Dėl tokio reikalo M. Leliukas laikinajam merui Petrui Luomanui jau net du raštus surašė.

Pirmajame tarybos narys, motyvuodamas tuo, kad laikinai į aukščiausią savivaldos politinį postą paskirtas P. Luomanas kurį laiką dirbs merui numatytoje vietoje, pasiprašė perkeliamas į vicemero kėdę.

Į tokį netikėtą pageidavimą M. Leliukui atsakyta neigiamai.

„Kadangi nei darbo vietų skaičius, nei tarybos narių skaičius salėje nepasikeitė, atsilaisvinusių vietų nėra“, – vieta tarp opozicijos narių nepatenkintam M. Leliukui atrašė laikinasis meras.

Regi žaidimą

Toks atsakymas vietos salės priekyje pageidaujančiam tarybos nariui netiko. M. Leliukas motyvuoja tuo, kad P. Luomanui persėdus į mero vietą, į likusią laisvą vicemero kėdę gali pretenduoti bet kuris tarybos narys. Šiuo metu joje sėdi vietomis su P. Luomanu pasikeitęs R. Račkauskas.

„Neabejoju, kad mano prašymas perkelti darbo vietą yra registruotas pirmuoju“, – vienintelį argumentą, kodėl turėtų būti perkeltas į kitą vietą, pateikia M. Leliukas.

Anot jo, P. Luomano vietoje sėdintis nušalintasis meras nepatogumų irgi nepatirtų – galėtų sėdėti M. Leliuko darbo vietoje tarp opozicijos narių.

Opozicijos atstovo pageidavimas pakeisti jo ilgametę darbo vietą miesto valdžios atstovams sukėlė šypseną.

„Tarybos narys tiesiog nori pažaisti“, – į M. Leliuko atkaklų norą prisipažino atlaidžiai pažiūrėjęs P. Luomanas.

Pretenzijų neturėjo

Vicemeras, tris mėnesius eisiantis mero pareigas, teigia iš M. Leliuko raštų liko nesupratęs, kokių jis nepatogumų patiria sėdėdamas tarp opozicijos narių salės viduryje.

„Salėje yra 31 tarybos nario darbo vieta, jose visose galima balsuoti kortele, neišskiriant nei mero, nei pavaduotojų. Koks skirtumas tarybos nariui, kurioje kėdėje sėdėti?“ – nesuvokia P. Luomanas.

Anot jo, nors R. Račkauskas nušalintas nuo mero pareigų, jam neuždrausta toliau darbuotis kaip tarybos nariui, tačiau kitos darbo vietos salėje neturi. Todėl į mero vietą persėdant posėdžiams laikinai pirmininkaujantiems vicemerams, R. Račkauskui tenka kraustytis į vieno iš jų vietą.

Nors tokia kaita Panevėžio valdžios olimpe tęsiasi jau daugiau nei trejetą mėnesių, M. Leliukas iki šiol nenorėjo keisti savo darbo vietos. Nuo birželio pabaigos mero pareigas ėjus vicemerui Aleksui Varnai, į jo vietą opozicijos atstovas nepretendavo.

P. Luomanas neabejoja, kad dabar toks M. Leliuko prašymas gimė irgi ne dėl svarių priežasčių.

„Tarybos narys nuo 2015 m. pradžios ta darbo vieta niekada nesiskundė, nors visą tą laiką ten sėdėjo. Dabar, likus penkiems mėnesiams iki savivaldos rinkimų, sumanė vietą keisti. Manau, čia toks jo žaidimas, bet mes priversti gaišti laiką rašydami jam atsakymus. Aš jo priešu nelaikau. Jokių asmeniškumų čia negali būti. Jis su mano vyriausiuoju sūnumi mokėsi vienoje klasėje“, – sako P. Luomanas.

M. Leliukas, Savivaldybės tarybos narys:

„Anksčiau tokio prašymo nebuvau teikęs, nes, nuolat skaitydamas „Sekundėje“ ir kitoje miesto žiniasklaidoje straipsnius ir mero R. Račkausko pasisakymus apie jo nekaltumą bei abejones teisėsauga, buvau tikras, kad po trijų mėnesių nušalinimas bus baigtas, ir meras grįš į savo darbo vietą vadovauti tarybos posėdžiams. 

Dabar akivaizdu, kad R. Račkauskas eiliniu tarybos nariu bus kur kas ilgiau, ir, pradėjus vicemerų rotaciją, būtų logiška ir tarybos narių rotacija pagrindinėje salės eilėje, kuri skirta merui ir vicemerams. Tris mėnesius ten per posėdžius sėdėjo tarybos narys R. Račkauskas, kitus tris galėtų kitas tarybos narys. 

Tiesiog aš prašymą parašiau greičiausiai, tikiuosi, jis bus patenkintas. 

Nėra malonu salėje nuolat matyti kolegų nugaras ir nematyti administracijos specialistų bei svečių. Nors tris mėnesius galėsiu dirbti, žiūrėdamas jiems į akis. Be to, pastebėjau, jog teisės kalbėti galimybės sėdintiems pirmojoje eilėje yra didesnės, ir norėčiau jomis pasinaudoti taip pat. Taip pat manau, kad nušalintajam merui bus naudinga per posėdžius pasėdėti vadinamojoje opozicijos eilėje, kur savo beveik keturių metų patarimus opozicijai jis galės pritaikyti praktiškai ir įgis patirties ateičiai.“