ES balsai: kaip praeiviai vertina bendrijos migracijos politiką?

Pastaruosius keletą metų Europa susiduria su didžiausiu pabėgėlių antplūdžiu nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Aukščiausio lygio diskusijos, ką daryti, nesiliauja, o jau spalio 18–19 d. migracija taps viena svarbiausių Europos Vadovų Tarybos (EVT) temų. 

Šią savaitę Europos Parlamento (EP) plenarinių posėdžių salėje Europos Komisija ir ES Tarybai pirmininkaujanti Austrija pristatė savo pozicijas, kaip reikėtų spręsti migrantų krizę. Visuotinai sutariama, kad ES prieglobsčio politika turi rimtų trūkumų, nepaisant nuo 2015 m. rodomų pastangų rasti išeitį.

reklama

Migracijos į Europą mastas smarkiai išaugo 2015 m. – vien 2016-aisiais Viduržemio jūra į ES atvyko 362 tūkst. žmonių – tiek ekonominių migrantų, tiek ir teisę į prieglobstį turinčių asmenų. Europarlamentarai priėmė poziciją dėl Dublino taisyklių, nustatančių, kuri šalis atsakinga už prieglobsčio prašymo nagrinėjimą, pakeitimų. EP taip pat dalyvavo rengiant naujas kovos su nelegalia imigracija bei griežtesnės sienų kontrolės valdymo priemones, prisidėjo ruošiant veiksmingesnę informacijos rinkimo ir saugojimo sistemą apie į ES atvykusius asmenis.

Kiekviena šalis turi savo poziciją dėl imigrantų. Tačiau kaip tokius sprendimus vertina visuomenė? 

„Dabar normaliai, kadangi pradėjo po truputį riboti, yra tam tikras normalus požiūris“, – sakė vienas iš Alfa.lt pakalbintų praeivių.

reklama

„Tegul kiekvienas gyvena savo namuose, ir būtų viskas gerai, bet ne nuo jų priklauso“, – teigė kita pašnekovė.

Visus praeivių atsakymus žiūrėkite vaizdo įraše.

reklama

ES balsai: kaip praeiviai vertina bendrijos migracijos politiką?

Migrantų krizė Europoje
+2