„Balionų šalies” vadovas sako, kad korupcija žlugdo jo verslą
Konkurencijos taryba įžvelgia apribojimą

Eurai
Eurai
  © Policija

Bendrovės „Balionų šalis“ vadovas Tomas Šiuipys savo feisbuko paskyroje pasidalino, kad dėl apribojimų valstybinės institucijos paprasčiausiai žlugdo jo verslą. Jo įmonei buvo panaikinti leidimai prekiauti fejerverkais, o tai bendrovę gali privesti ir iki bankroto. Tuo tarpu Konkurencijos tarybos atstovai įžvelgia jos ribojimą.

T. Šiuipys papasakojo, kad seniau fejerverkais prekiavo tik ginklų parduotuvės. Atsidaręs pirmąją „Balionų šalį” Akropolyje, šia prekyba nusprendė užsiimti ir jis pats. Tačiau leidimas jam buvo išduotas tik iš antro karto.

Verslas sekėsi puikiai, paklausa augo, buvo diegiamos naujos technologijos.

„Visi žinojo, kad jeigu reikia galingo ir kokybiško fejerverko,  važiuok pas Tomą į parduotuvę. Ginklų pardavėjams tai nepatiko, kažkur galimai pirtelėje ar po kilimu įvyko nešvarus sandoris ir taisyklėse atsirado sakinys, kad III kategorijos fejerverkais galima prekiauti tik specializuotose parduotuvėse”, – teigė vyras.

Dėl tokio sprendimo buvo uždarytos trys iš keturių parduotuvių Vilniuje, sustabdytas parduotuvės atidarymas Kaune, nebesvarstoma plėtra Alytuje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Vis dėlto T. Šiuipys tikina, kad pasiduoti jis neketina: „Aiškiai pasakiau, kad mano parduotuvės irgi yra specializuotos ir jei jie galvoja kitaip, tegu įrodo, nes aš to nepaliksiu savieigai. Ir tą kartą man pratęsė leidimus prekybai fejerverkais. Deja, supratau, kad tuo mano verslo žlugdymas nesibaigs.

Paskutinis taisyklių atnaujinimas patvirtino mano baimes, atsirado paaiškinimas, kad specializuota pirotechnikos priemonių parduotuvė – prekybinės paskirties pastatas ar patalpa, kuriuose esančių prekių asortimentą sudaro tik pirotechnikos priemonės ir ginklai, šaudmenys. Tai reiškia, kad jei neprekiauji ginklais, tai ir fejerverkais negali prekiauti”.

Ribojama konkurencija?

Konkurencijos tarybos Viešųjų subjektų priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Agnė Richard teigė, kad šie konkretūs reglamentai gali riboti konkurenciją.

„Tokiu reglamentavimu ginklų prekeiviams galimai suteikiamos specialiosios teisės verstis pirotechnikos priemonių prekyba, bet tokio apribojimo priežastys nėra aiškios. Net tuo atveju, jeigu sugriežtintu reglamentavimu buvo siekiama užtikrinti saugumą, svarstytina, ar Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas negalėjo imtis mažiau konkurenciją ribojančių priemonių. 

Pavyzdžiui, galėjo nustatyti saugumo reikalavimus patalpoms, kuriose prekiaujama pirotechnikos priemonėmis. Tuomet jomis prekiauti galėtų visi ūkio subjektai, kurių prekybos vieta atitiktų saugumo reikalavimus, nepriklausomai nuo to, ar jie be pirotechnikos priemonių pardavinėja ginklus ar balionus“, – sakė A. Richard.

Sėsis prie dėrybų stalo

VPGT atstovė Kristina Kurminienė teigė, kad pastaraisiais metais teisės aktai keisti nebuvo, paskutiniai pakeitimai, apie kuriuos rašo T. Šiuipys, buvo atlikti 2013 metais.

Vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno patarėjas Karolis Vaitkevičius patikino, kad ministras problemą supranta ir ji bus sprendžiama prie derybų stalo.

„Ministras supranta norą uždirbti, bet supranta ir kodėl atsirando toks reglamentas. Galbūt yra netikslumų ir nelogiškumų jame. Pentkadienį verslininkai yra PGT atstovai yra kviečiami susėsti prie bendro stalo, bus ieškoma sprendimo, kuris tenkintų visus”, – teigė K. Vaitkevičius.