Konservatorių pasirinkimas Vilniaus mero rinkimuose – D. Kreivys

Konservatoriai į Vilniaus merus kelia D. Kreivio kandidatūrą
Konservatoriai į Vilniaus merus kelia D. Kreivio kandidatūrą
  © Fotobankas
BNS | Alfa.lt
2018-09-26 12:17

Konservatoriai pasirinko kandidatūrą kitąmet vyksiantiems Vilniaus mero rinkimams – sostinei vadovauti sieks parlamentaras Dainius Kreivys.

Tai trečiadienį jis pats pranešė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų būstinėje surengtame pristatyme. „Priėmiau sprendimą dalyvauti Vilniaus miesto mero rinkimuose kartu su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais. Kokia mano vizija? Tai patogus, sveikas ir išmanus miestas“, – kalbėjo D. Kreivys.

Prieš apytikriai mėnesį tarp konservatorių pasirinkimų buvo ir Ingrida Šimonytė, Valdas Benkunskas bei Aivaras Abromavičius. Pastarasis atsisakė būti keliamas kandidatu dėl profesinių įsipareigojimų, I. Šimonytė pirmadienį paskelbė sutinkanti dalyvauti vidinėje partijos atrankoje, kurioje paaiškės delegatas į prezidento rinkimus.

„Patogus daugiapolis miestas, kuriame ne tik automobiliu, bet ir su kūdikio ar neįgaliojo vėžimėliu gali patogiai ir nesunkiai pasiekti visus savo kelionės tikslus. Čia kiekvienas rajonas svarbus, čia gera gyventi tiek centre, tiek pakraštyje. Bet kuriame rajone turi būti viskas, ko reikia, – nuo darželio, geros mokyklos iki puikiai apmokamos darbo vietos. Nuo mini parko iki visą miestą į vieningą kelių sistemą sujungiančių dviračių takų ar kamščius pramušančio tramvajaus“, – susirinkusiems dėstė D. Kreivys.

Kaip kitas savo miesto vizijos dalis parlamentaras paminėjo poliklinikas be eilių, „realiai atsakingas už pacientus“, oro taršos matuoklius, dalijimosi elektriniais paspirtukais paslaugą. „Tai išmanus miestas, kuriame su viena miestiečio programėle gali susimokėti už butą, užsiregistruoti į polikliniką, pasitikrinti oro taršą ir balsuoti dėl miestui svarbių sprendimų“, – pridūrė pretendentas į merus.


Konservatoriai į Vilniaus merus kelia D. Kreivio kandidatūrą

Konservatoriai į Vilniaus merus kelia D. Kreivio kandidatūrą© Fotobankas

„Šiandien jo akys dega, kai jis kalba apie Vilnių. Jo akys degė, kai jis buvo ūkio ministru, daug kas sako, kad jis buvo geriausiu ūkio ministru. Jis tiki tuo, ką jis daro, ir aš tikiu su juo“, – partijos kandidatu pasidžiaugė Gabrielius Landsbergis.

Pagiriamąjį žodį tarusi I. Šimonytė kalbėjo, jog su D. Kreiviu susipažino prieš tai, kai kartu dirbo Andriaus Kubiliaus vadovaujamoje Vyriausybėje.

„Mes susipažinome dar prieš rinkimus, prieš Vyriausybės formavimą, bandydami rasti sprendimus, kurie tomis aplinkybėmis būtų geriausi ir mažiausiai skausmingi Lietuvai. Tada aš supratau apie Dainių du dalykus: kad nėra dalykų, kurie jam atrodo neįmanomi, nors tai mane kartais erzino. Ir kad tai yra padorus, doras ir ištikimas tėvynei žmogus. Ir manau, kad abu šie dalykai yra svarbūs kandidatuojant į Vilniaus merus“, – sakė viena iš potencialių konservatorių kandidatų į prezidento pareigas.


Konservatoriai į Vilniaus merus kelia D. Kreivio kandidatūrą

Konservatoriai į Vilniaus merus kelia D. Kreivio kandidatūrą© Fotobankas

D. Kreivio štabui vadovaus Vilniaus savivaldybės tarybos narys, konservatorius Adomas Bužinskas.

D. Kreivys 2008-ųjų lapkritį buvo išrinktas į Vilniaus tarybą, tačiau netrukus šių pareigų atsisakė, nes buvo paskirtas ūkio ministru A. Kubiliaus Vyriausybėje.

2011-ųjų kovą iš šio posto D. Kreivys atsistatydino Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai konstatavus, kad jis supainiojo interesus skirdamas ES lėšas mokyklų renovacijai, o konkursą laimėjo jo motinos iš dalies valdoma įmonė.

Vilniaus mero rinkimuose dalyvaus Remigijus Šimašius bei Viktoras Uspaskichas, kol kas neaišku, ką į sostinės mero rinkimus deleguos Valstiečių ir žaliųjų partija – dalyvauti juose veržiasi Seimo narys Tomas Tomilinas, viešumoje aptarinėjama ir galima Antano Guogos kandidatūra. Vilniaus miesto socialdemokratų skyrius siūlo partijai rinktis iš jos vadovo ir dabartinio vicemero Gintauto Palucko, parlamentarės Rasos Budbergytės ir Vilniaus tarybos nario Mariaus Skarupsko.

Konservatorių pasirinkimas Vilniaus mero rinkimuose – D. Kreivys

Konservatoriai į Vilniaus merus kelia D. Kreivio kandidatūrą
+18