Policija sučiupo įtariamus R. Zabarausko laiptinės ir LGL padegėjus: motyvas – visai ne neapykanta gėjams

Padegtos durys R. Zabarausko laiptinėje
Padegtos durys R. Zabarausko laiptinėje
  © „Facebook“

Sostinėje nuvilnijus padegimų, nukreiptų prieš netradicinės lytinės orientacijos asmenis, serijai, kilo nemenkas ažiotažas. Tačiau policija skelbia, kad įtariamieji padegėjai jau yra išaiškinti ir suimti, o padegimo motyvas – visai ne neapykanta netradicinės lytinės orientacijos asmenims.

Pastarosiomis savaitėmis Vilniuje gausu padegimų, siejamų su neapykanta gėjams ir kitiems netradicinės orientacijos asmenims. Štai žinomo režisieriaus Romo Zabarausko, neslepiančio savo homoseksualumo, namų, esančių Savanorių prospekte, laiptinėje skirtingų butų durys per šį mėnesį buvo padegtos net tris kartus.

Dar rugpjūtį buvo padegtos ir Lietuvos gėjų lygos (LGL) biuro durys. Po šio incidento R. Zabarauskas savo buto balkone pakabino vaivorykštės vėliavą, o tuomet padegimai prasidėjo jo laiptinėje. Į besitęsiantį piromanų siautėjimą sureagavo ir Remigijus Šimašius, raginęs sugauti padegėjus.

R. Zabarauskas po paskutinio padegimo pradėjo rinkti lėšas laiptinės remontui, vaizdo kameroms įrengti. Tačiau panašu, kad kamerų neprireiks – policija skelbia, jog nusikaltėliai sulaikyti, o padegimai visai nesusiję su gėjais.

Anot Vilniaus apskrities VPK viršininko Sauliaus Gago, visi padegimai buvo atskleisti, šiuo metu yra sulaikyti du įtariamieji, gimę 1990 ir 1986 m. Abu jie policijai žinomi, jau yra teisti už vagystes, sužalojimus, grasinimus nužudyti, plėšimus, sukčiavimą, narkotikų platinimą.

„Padegimai nebuvo susiję su neapykantos nusikaltimais. Tai buvo susiję su nuomojančių asmenų veikla. Kokia tai veikla, atskleisti šiuo metu negalime, bet tai buvo susiję su trumpalaike nuoma, vykdoma tame bute“, – teigė S. Gagas.

Anot Vilniaus policijos vado, reikėtų patikslinti, kad padegtos buvo ne LGL biuro, bet pastato, kuriame šis biuras įsikūręs, durys.

Du įtariamieji buvo sulaikyti ketvirtadienį.

Neoficialiai kalbama, kad šie padegimai gali būti susiję su prostitučių, kurios kartais nuomojasi butus ar gyvena name, kuriame apsistojęs ir R. Zabarauskas, veikla.

S. Gagas nekomentavo ryšio tarp šių padegimų ir naktinių plaštakių veiklos, tačiau patvirtino, kad minėtame pastate buvo nustatyta prostitucijos atvejų.