Ko nepasidalijo žymūs kaimynai J. Didžiulis ir E. Jakilaitis? Teismai vyksta jau antrus metus

Edmundas Jakilaitis ir Jurgis Didžiulis
Edmundas Jakilaitis ir Jurgis Didžiulis
  © Alfa.lt fotomontažas

Iš pradžių nekaltai atrodęs dviejų žymių vyrų, muzikanto Jurgio Didžiulio ir žurnalisto Edmundo Jakilaičio, konfliktas feisbuke įgavo niūresnių spalvų. Pykčiai dėl terasos jau antrus metus yra sprendžiami teisme, o abi pusės yra pateikusios savo argumentus.

10 metų šalia žurnalisto, laidų vedėjo E. Jakilaičio Vilniaus senamiestyje gyvenantis atlikėjas papasakojo apie prie namų kaimyno esą neteisėtai pastatytą terasą ir kovas dėl jos.

Ši terasa ilgą laiką buvo neįteisinta, o įteisinus buvo priskirta namo bendrijai. Kodėl teismuose tik prieš namo bendriją kovojantis J. Didžiulis kaltina E. Jakilaitį?

„Terasa priklauso bendrijai, bet paklauskite, kas už ją sumokėjo. Tik po to, kai ji buvo paskelbta nelegalia, buvo perrašyta bendrijai. Aš kol kas nelabai turiu ką pridėti, gavau raštą iš E. Jakilaičio, kad paneigčiau informaciją, to tikrai nedarysiu. Bet turiu žiūrėti, kaip ką viešinsiu. Labai svarbus yra visuomeninis dialogas“, – Alfa.lt sakė J. Didžiulis.

Jis patikino, kad praėjusiais metais teismas buvo įpareigojęs bendriją terasą nugriauti, ir iš dalies jis yra teisus.

Vieno teismo sprendimo neužteko

Praėjusių metų birželio mėnesį teismas nurodė terasą nugriauti, jeigu statybos leidimai nebus gauti. Teismas įpareigojo terasą nugriauti tik su sąlyga, kad leidimai nebus gauti per keturis mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo. 

Vis dėlto jie buvo gauti šių metų kovą ir dabar teismas sprendžia klausimą tik dėl statybą leidžiančio dokumento teisėtumo.

Jeigu, išnagrinėjus šią bylą, ginčijamas statybą leidžiantis dokumentas būtų panaikintas, bendrija vėl būtų įpareigota terasą nugriauti.

Tad dabar byloje padaugėjo ir atsakovų, tarp jų ne tik namo bendrija, bet ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija bei Kultūros paveldo departamentas.

Didžiulių šeima teismo prašo panaikinti Vilniaus savivaldybės administracijos išduotą leidimą, panaikinti bendrijos narių susirinkimo sprendimą bei įpareigoti pašalinti terasą.

Teisme buvo remiamasi argumentais, kad terasos projekto nepatikrino Visuomenės sveikatos centras, buvo pažeistas teismo sprendimo privalomumo principas.

Kaimynai palaiko E. Jakilaitį

Namo bendrijos pirmininkas Vaidotas Puklevičius nenorėjo itin plačiai komentuoti situacijos. Vis dėlto jis patvirtino, kad J. Didžiulis yra padavęs bendriją į teismą. Skundas yra nagrinėjamas Vilniaus miesto apylinkės teisme.

V. Puklevičius įsitikinęs, kad J. Didžiulis naudoja viešumą norėdamas paveikti teismą.

„Terasa yra bendra, visų gyventojų. Bet ji yra arčiausiai E. Jakilaičio buto. Bet ja naudojomės visi. Ji buvo visą laiką, kiek atsimenu, nuo 2002 m. tikrai. Prieš 2–3 metus ji buvo atnaujinta, niekam iki šiol netrukdė. Čia net nesinori veltis į diskusijas, kas su kuo. Tai yra sapnai“, – teigė bendrijos pirmininkas.

Įdomu tai, kad praėjusių metų gegužę J. Didžiulis paskelbė parduodantis savo būstą. Tuomet buvo skelbta, kad 5 kambarių butas parduodamas už 600 tūkst. eurų. Vis dėlto buto parduoti taip ir nepavyko.

Kita namo gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) teigė, kad butas vis dar nėra parduotas, tačiau pats J. Didžiulis jame nebegyvena.

„Yra bendro naudojimo terasa, ir vienintelis Jurgis mato čia problemą. Beje, ilgą laiką pats ja sėkmingai naudojosi. Tokio elgesio priežastis galiu tik įtarti, bet iš tikrųjų nežinau. Sudėtinga, galiu tik spėlioti“, – teigė moteris.

Su pačiu J. Didžiuliu telefonu susisiekti nepavyko, kadangi šiuo metu jis yra išvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas.

E. Jakilaitis į konfliktą veltis nenori

Visas konfliktas tapo viešas po praėjusią savaitę feisbuke J. Didžiulio pasirodžiusio įrašo.

„Jakilaitis, vedantis pokalbį apie viešas erdves ir bendruomeniškumą, yra veidmainystės viršūnė – kaip koks vilkas apie vegetarizmą, – feisbuke rašė J. Didžiulis. – Jeigu dalyvausite „pokalbyje“ ir rasite progą, paklauskite jo, kaip neteisėtai pasistatė terasą prie savo namų. Kaip mulkino kaimynus, piktnaudžiaudamas savo tarnybine padėtimi, kai buvo kiemo bendrijos pirmininkas“, – rašė J. Didžiulis.

E. Jakilaitis buvo kur kas mažiau linkęs kalbėti apie situaciją.

„Nenoriu šitos situacijos komentuoti, – Alfa.lt sakė E. Jakilaitis. – Esu išsiuntęs oficialų reikalavimą paneigti informaciją, nes visi faktai, kurie ten (J. Didžiulio įraše feisbuke – red.) yra minimi, yra neteisingi ir prasimanyti. Be to, aš viešai nekomentuosiu dėl to, kad J. Didžiulis yra padavęs bendriją į teismą, siekdamas kažkokių tikslų. Jis, turbūt siekdamas kažkokios galimybės statyti kažkokį pastatą, yra apskundęs bendrijos pastatytą terasą, kuria naudojasi visa bendrija. Tiesiog manau, kad tai yra bandymas pasinaudoti viešumu, ir aš už to tikrai neužsikabinsiu, tam nepasiduosiu. Viešai nelįsiu į jokias detales. Aš esu pakankamai išprusęs pilietine prasme pilietis, kad tam nepasiduočiau. Tai yra bandymas provokuojant įtraukti mane į diskusiją ir tokiu būdu daryti poveikį teismui.“ 


Ko nepasidalijo žymūs kaimynai J. Didžiulis ir E. Jakilaitis? Teismai vyksta jau antrus metus

Edmundas Jakilaitis ir Jurgis Didžiulis