Filharmonija pradėjo naują sezoną – išvakarėse netikėtai pasikeitė programa

Filharmonija (D. Matvejevas)
Filharmonija (D. Matvejevas)
Alfa.lt
2018-09-14 19:28

Penktadienį simfoninės muzikos koncertu Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF) pradėjo 78-ąjį koncertų sezoną. Pirmasis koncertas pritraukė muzikos mėgėjus, kurie per vasarą spėjo pasiilgti kultūrinių renginių, tarp jų ir žinomi politikai bei kultūros pasaulio atstovai.

LNF sezono pradžia buvo netikėta, nes koncerto išvakarėse pasikeitė lauktas koncerto solistas. Vietoje ūmai susirgusio garsiojo italų violončelininko Giovanni Sollimos griežė XIV tarptautinio Piotro Čaikovskio konkurso pirmos premijos ir aukso medalio laimėtojas, vienas ryškiausių savo kartos violončelininkų Narek Hakhnazaryan.

N. Hakhnazaryano pasirodymus kritikai vertina itin aukštai, o įtakingas leidinys „TheStrad“ atlikėjo griežimą apibūdina kaip „žaviai nuostabų“. 2014 m. jis pateko tarp BBC Naujosios kartos atlikėjų.

LNF išplatintame pranešime rašoma, kad netikėtas N. Hakhnazaryano pasirodymas Vilniuje Lietuvos publikai buvo nuostabi proga susipažinti su atlikėju, jau surengusiu pasirodymų visame pasaulyje su svarbiausiais orkestrais ir įsitvirtinusiu kaip vienu ryškiausių savo kartos violončelininkų.

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) ir dirigento Modesto Pitrėno koncerte buvo ir daugiau pakeitimų. Vietoje programoje skelbto G. Sollimos Koncerto violončelei ir orkestrui „Liaudies pasakos“ („Folktales“) skambėjo P. Čaikovskio „Variacijos rokoko tema“ violončelei ir orkestrui, op. 33. Būtent šio, aukščiausio profesinio meistriškumo reikalaujančio kūrinio solo partiją atliko armėnų kilmės violončelininkas Narekas Hakhnazaryanas.

Tai, kad Filharmonijos scenoje šįkart dar nepasirodė violončelininkas G. Sollima, iš dalies kompensavo koncerte skambėjęs jo kūrinys – kompozicija violončelėms ir styginiams „Violončelės, vibrato!“ („Violoncelles, vibrez!“). Šį kūrinį, kaip ir žadėta, atliko lietuvių violončelininkas Glebas Pyšniakas, o G. Sollimos partiją perėmė latvių violončelininkas Ērikas Kiršfeldas. Jis yra Liepojos simfoninio orkestro „Gintaro skambesys“ violončelių koncertmeisteris. Ilgus metus Ē. Kiršfeldas buvo kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ solistas ir violončelių koncertmeisteris.

LNSO sezono pradžios koncerte taip pat skambėjo Aarono Coplando siuita „Apalačų pavasaris“ („Appalachian Spring“) ir jautri lietuvių kompozitorės Kristinos Vasiliauskaitės simfoninė partitūra „Simfonetė“. Tai – įžanga į 78-ąjį koncertų sezoną, šį pusmetį pratęsiant maestro Modesto Pitrėno sumanymą 2018-ųjų simfoninės muzikos koncertais savaip įprasminti Valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimą. „Kiekvienoje LNSO programoje yra vienokia ar kitokia su šio valstybei svarbaus įvykio minėjimu mus siejanti gija“, – LNF išplatintame pranešime cituojamas M. Pitrėnas.

Daugiau renginio akimirkų nuotraukų galerijoje.

Filharmonija pradėjo naują sezoną – išvakarėse netikėtai pasikeitė programa

Filharmonija (D. Matvejevas)
+10