Statistinio lietuvio šeimoje – po du ir daugiau automobilių: daug ar mažai?

Automobilių garažas
Automobilių garažas
  © Fotobankas
Alfa.lt
2018-09-14 12:23

Valstybės įmonė „Regitra“ apžvelgė šių metų pirmo pusmečio rezultatus ir palygino juos su 2017 m. laikotarpiu. Paaiškėjo, jog šiais metais Lietuvoje užregistruota per 30 tūkst. transporto priemonių daugiau nei praėjusiais metais.

Daug tai ar mažai? Remiantis „Eurostat“ duomenimis, kai kurios šeimos Lietuvoje turi po 2, 3, kartais – net 4 automobilius.

Geresnio gyvenimo ženklas?

Rinkos tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta apklausa parodė, kad per ekonomikos pakilimą Lietuvos gyventojai dažniau perka automobilius.

Tai patvirtino ir SEB banko ekspertas, kurio teigimu, pastaraisiais metais automobilių rinka visose Baltijos šalyse yra labai aktyvi.

„Augant ekonomikai ir didėjant gyventojų perkamajai galiai, žmonės yra linkę skirti daugiau lėšų gyvenimo kokybei gerinti, investuoja į stambius pirkinius. Automobilis šiame pirkinių sąraše yra vienas pirmųjų“, – teigė SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

Jo teigimu, naujų ir naudotų automobilių pardavimo mastas regione pastaraisiais metais nuosekliai auga, o gyventojai, norėdami įsigyti geresnį automobilį, vis dažniau renkasi lizingą.

Šeimai turėti kelis automobilius – normalu

Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse atlikta gyventojų apklausa atskleidė, jog kas antras gyventojas svarsto apie galimybę nusipirkti automobilį artimiausiu metu.

Tik ketvirtadalis tyrimo dalyvių Lietuvoje nurodė, kad automobilio pirkti neketina.


Šeimos automobiliai

Šeimos automobiliai© Archyvas

Be to, šeimos Lietuvoje pastaraisiais metais įsigyja ne pirmą, o antrą ar trečią automobilį, kad kiekvienas šeimos narys galėtų naudotis didesne judėjimo laisve ir patogumu.

Pagal šį rodiklį Lietuva pirmauja tarp trijų Baltijos valstybių: kad namų ūkyje yra keli automobiliai, nurodė 43 proc. apklausos dalyvių iš Lietuvos. Estijoje kelis automobilius turi 34 proc. namų ūkių, o Latvijoje – 22 proc.

Būtent Latvijoje šeimos dažniausiai dalijasi vienu automobiliu – šioje šalyje 61 proc. namų ūkių turi vieną transporto priemonę, Estijoje – 55 proc., o Lietuvoje – 49 proc.


Šeimos automobiliai

Šeimos automobiliai© Archyvas

Ar lietuviai labai ratuota tauta? Žvelgiant į bendrą „Eurostat“ statistiką, Lietuva yra viena iš paskutiniųjų šalių pagal lengvųjų automobilių skaičių.

Tūkstančiui Lietuvos gyventojų 2016 m. teko 456 automobiliai.

Ką perka lietuviai?

Remiantis „AutoTyrimų“ duomenimis, Lietuvoje registruojama ne tik daugiau naudotų automobilių, tačiau ir automobilių parkas jaunėja.

Liepos mėnesį pirmą kartą Lietuvoje įregistruotų naudotų automobilių vidutinis amžius siekė 11,4 metų. Dyzelinių automobilių dalis buvo 74 proc.

Daugiausia šalyje įregistruota:

„Volkswagen“ (2764 vnt.);

BMW (1744 vnt.);

„Audi“ (1635 vnt.) markių automobilių.

Tarp modelių pirmavo „Volkswagen Passat“ (927 vnt.), „Audi A6“ (647 vnt.) ir 5 serijos BMW (609 vnt.).

2018 m. sausį–liepą Lietuvoje pirmą kartą įregistruoti 106 303 naudoti lengvieji automobiliai, t. y. 8,1 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu 2017 m. (98 304 vnt.). Vidutinis jų amžius siekė 12 metų. Dyzelinių automobilių dalis šiemet sudarė 74,5 proc. (pernai – 75,1 proc.).

Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius šalyje buvo atliktos 153 607 naudotų lengvųjų automobilių savininkų keitimo operacijos, t. y. 2,6 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu 2017 m. (149 698).

Vidutinis savininką keitusių automobilių amžius šiemet buvo 15,1 metų.