Po UNICEF misijos kritikos sulaukusi J. Arlauskaitė–Jazzu – apie sutiktą etiopą: verkė ir dėkojo

Justė Arlauskaitė-Jazzu UNICEF misijoje Etiopijoje
Justė Arlauskaitė-Jazzu UNICEF misijoje Etiopijoje
  © „Facebook“
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-09-07 11:17

Į misiją Etiopijoje rugpjūčio pradžioje susiruošusi UNICEF komanda, papildyta žinomais Lietuvos žmonėmis, sulaukė didžiulės internautų ir kitų garsių asmenybių kritikos. Labiausiai pasipiktinimą jiems kėlė klausimas, kas sumoka už jų keliones į Afriką ir pragyvenimo išlaidas. 

Pasipiktinimą šia misija išreiškė ir Lietuvoje gyvenanti etiopė Eskedar Maštavičienė. Moteris socialiniame tinkle rašė, kad jos gimtajai šaliai nereikia jokių žmonių aukų, mat tikroji situacija Etiopijoje yra visiškai kitokia. „Tokia misija neturi išvis vykti. Ji nerodo realios situacijos, negerbia žmogaus orumo. Man skaudu ir pikta, kaip jie piešia Etiopiją. Manau, galima surasti tokių situacijų bet kuriame pasaulio kampelyje – net ir Vilniuje Šnipiškėse. Čia yra žmonių išnaudojimas. Gėda. Etiopijai aukos nereikia“.

Verslininkės nuomone, jos gimtajai šaliai reikia ne paramos, bet investicijų: „Buvo laikas, kai šaliai reikėjo paramos, kai ją krėtė sausra prieš beveik 50 metų. Šiandien Etiopija yra viena iš sparčiausiai augančių ekonomikos šalių pasaulyje su 10% BVP augimu kasmet. Prašau, geriau pirkite akcijas Etiopijos biržoje arba paklauskite manęs, aš jūs pakonsultuosiu.“

Nors šios aršios diskusijos vyko kiek mažiau nei prieš mėnesį, atlikėja ir viena iš misijos Afrikos šalyje dalyvių Justė Arlauskaitė-Jazzu negali to pamiršti. Į Londono Hitrou oro uostą taksi automobiliu vykusi dainininkė susipažino su žmogumi, kuris patvirtino, kokia situacija iš tiesų yra Etiopijoje.

„Nevykusi nuotrauka, bet vykusi emocija. Vairuotojas, kuris mane vežė į oro uostą yra iš Etiopijos... Visą kelią iki Hitrou šnekėjom apie jo nuostabią šalį. Ir kai kažkokia mizerabl (past. miserable – angl. apgailėtinas) etiopė skleidžia apie savo šalies image (ang. įvaizdis) ir darosi PER, nes neturi smegenų suvokti tikrą situaciją, Yemane verkė ir dėkojo, nes tą situaciją suvokė. Padovanojau jam lietuviško medaus. Kad gyvenimas saldesnis būtų, žinoma... Jo svajonė – grįžti į Afriką ir turėti ūkį – auginti karves ir ožkas, kad bet kada galėtų girdyti tuos, kurie nieko neturi. Ir aš noriu atgal į Afriką. Ji nuostabiai graži ir žmonės ten ypatingo gerumo“, – rašė atlikėja.


Po UNICEF misijos kritikos sulaukusi J. Arlauskaitė–Jazzu – apie sutiktą etiopą: verkė ir dėkojo

Justė Arlauskaitė-Jazzu UNICEF misijoje Etiopijoje