Konservatoriai ieško savojo Vilniaus mero: pasiūlytų gausu, bet ryžtu jie nespindi

TS-LKD vėliava
TS-LKD vėliava
  © „Facebook“
Alfa.lt
2018-08-27 14:06

Dalis Vilniaus konservatorių kandidatu į sostinės merus norėtų matyti nepartinį politiką, tačiau labiausiai tikėtina, kad juo taps žmogus iš vidaus.

Kas kitąmet vyksiančiuose savivaldos rinkimuose neš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vėliavą didmiesčiuose, turėtų paaiškėti kitą mėnesį. Besiveržiančių į priekį kol kas nėra, nors trylikos Vilniaus skyrių nariai yra pasiūlę keliolika kandidatų, tarp kurių – ne tik partiniai žmonės.

Palaikymą iš didesnio ar mažesnio būrio kolegų turi Ingrida Šimonytė, Valdas Benkunskas ir Dainius Kreivys. Būtent pastarasis, Alfa.lt šaltinių teigimu, turi didžiausią palaikymą iš partijos vadovybės, taip pat esą jau yra pradėjęs dirbti su komunikacijos ir įvaizdžio specialistais. Visgi pats D. Kreivys patikino sprendimo, ar dalyvauti rinkimuose, dar nepriėmęs.

„Negaliu pakomentuoti, nes nėra mano asmeninio sprendimo dar, o kitas dalykas – yra skyrių keliami kandidatai, tai taip, esu tarp jų, o toliau numatomi išankstiniai rinkimai partijoje. Sprendimą priimsiu per rugsėjį, keliama daug kandidatų, ir tada bus viskas aišku“, – Alfa.lt sakė Seimo narys ir buvęs ūkio ministras.


Dainius Kreivys

Dainius Kreivys© Edvard Blaževič

Buvęs sostinės vicemeras ir partijos Vilniaus skyrių sueigos pirmininkas V. Benkunskas pats rimtai svarsto siekti kandidatavimo, o apsisprendimą sako paskelbsiantis rugsėjį. „Vilniaus skyriai yra mane iškėlę, turiu daug patirties savivaldybės taryboje, buvau vicemeras, tai tokios galimybės tikrai neatmetu, o sprendimus priimsime turbūt per rugsėjo mėnesį vidiniuose partijos formatuose“, – sakė konservatorius.

Kai kurie skyrių iškelti pretendentai su konservatorių partija turi ne itin daug bendro, užima aukštus politinius postus, todėl ir pats V. Benkunskas į jų galimybes dalyvauti sostinės mero rinkimuose su konservatoriais žvelgia skeptiškai.

„Kiek žinau, kai kurie yra atsisakę iš tų iškeltųjų, pavyzdžiui, Arnoldas Pranckevičius, turbūt nerealu, kad Rokas Masiulis būtų, kurio pavardė ten figūruoja, bet pavardžių yra daugiau – Ingrida Šimonytė, Aivaras Abromavičius“, – sakė pašnekovas.

R. Masiulis šiuo metu dirba susisiekimo ministru, A. Pranckevičius – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu, o buvęs Ukrainos ūkio ministras A. Abromavičius užsiima verslu. Pastarieji du buvo numatyti kaip galimi konservatorių šešėlinės vyriausybės ministrai prieš 2016 m. Seimo rinkimus.


Valdas Benkunskas

Valdas Benkunskas© Dmitrijus Radlinskas

TS-LKD dar balandžio pabaigoje patvirtino 44 savo kandidatus įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau didmiesčiuose laukia ilgesnis atrankos procesas.

„Procedūros yra tokios, kad trylika skyrių iškėlė pretendentus ir atidavė Centriniam atrankos komitetui, kuris turi tas pavardes dabar peržiūrėti, peršnekėti su kandidatais ir atiduoti sąrašą visuotiniam atviram balsavimui“, – priminė V. Benkunskas.

Savivaldybių tarybų bei merų rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų vasario–kovo mėnesiais.