Naršyklę sukūręs kinų startuolis apkaltintas „Google Chrome“ kopijavimu

„Google chromebook“
„Google chromebook“
  © SCANPIX
BNS
2018-08-16 20:47

Kinų startuolis, savo interneto naršyklės kūrimui iš investuotojų pritraukęs 60 mln. JAV dolerių, jo kūrimo procese panaudojo „Google Chrome“ failus, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.

Naudotojai kiek anksčiau išnagrinėjo naršyklės diegimo katalogą ir jame aptiko failą „chrome.exe“, taip pat „Chrome“ logotipo atvaizdo failus.

reklama

Įmonės atstovai pripažino, jog kurdami savo naršyklę panaudojo „Chrome“ kaip pagrindą, tačiau jis buvo iš esmės pakeistas ir pritaikytas kinų naudotojų poreikiams.

„Chrome“ failai įtraukti į diegimo katalogą, nes mūsų naršyklė pagrįsta atvirąja „Chrome“ kodo dalimi“, – pareiškė „Redcore“ įkūrėja Gao Jing, kurią cituoja portalas „China News“. – Tačiau tai nėra plagiatas. Veikiau mes su savo inovacija stovime ant milžino pečių.“

Ji pridūrė, kad įmonė iš savo naršyklės naudotojų sulaukia puikių atsiliepimų.

reklama

Kiek anksčiau „Redcore“ paskelbė, jog sukūrė „vienintelę pasaulyje išimtinai kiniškąją naršyklę, kad padarytų galą JAV monopoliui“.

Įmonės duomenimis, šia naršykle jau naudojasi Kinijos Valstybės Taryba, šalies kosmoso agentūra ir nemažai stambiausių įmonių, įskaitant „Xiaomi“ ir „PetroChina“.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.