Prie gyventojų konteinerių – ir prekybos centro šiukšlės

Alfa.lt
2018-08-10 14:42

Šiukšlių krūvos, nugulusios aplink konteinerius sostinėje, tapo dažna pastarųjų savaičių diskusijų tema ir pasipiktinimo priežastimi, tačiau kartais, pasirodo, čia galima pamatyti ne tik gyventojų suverstų atliekų.

Į Alfa.lt redakciją kreipėsi vilnietis, ketvirtadienio vakarą užfiksavęs masyvų prekybos centro „Rimi“ plakatą šalia rūšiavimo konteinerių. Jį nustebino, kad įmonės atliekos atsidūrė prie gyventojams skirtų konteinerių. „Taip „Rimi“ atsikrato šiukšlėmis“, – pakomentavo vilnietis, minimą vaizdą pamatęs Vilniaus L. Asanavičiūtės gatvėje.

Kokia yra bendroji prekybos centro tvarkymosi su atliekomis tvarka, Alfa.lt pasiteiravo „Rimi“ atstovės viešiesiems ryšiams Giedrės Buivydienės. Jos vardu prekybos centras išreiškė atsiprašymą ir pavadino tai žmogiškąja klaida.

„Labai apgailestaujame ir atsiprašome dėl šio įvykio. Mums labai svarbu, kad mūsų veikla būtų draugiška aplinkai, ir tam skiriame didžiulį dėmesį kiekvieną dieną. Rūpestingai tvarkome atliekas, jas rūšiuojame ir siekiame kuo didesnę atliekų dalį perdirbti, taip pat nuolat bendradarbiaujame su „Maisto banku“ siekdami mažinti maisto švaistymą.

Labai gaila, tačiau klaidų ne visada pavyksta išvengti. Šiuo atveju per nesusipratimą reklaminis plakatas buvo nuneštas prie bendro naudojimo konteinerių, nors visuomet visas susidarančias atliekas tvarkome naudodami savo įmonės infrastruktūrą.

Paprasčiausiai įvyko žmogiškoji klaida, tačiau iš jų mokomės ir imsimės visų galimų priemonių, kad tokios situacijos ateityje nebepasikartotų“, – pakomentavo „Rimi“ atstovė G. Buivydienė.

Alfa.lt primena, kad į popieriui skirtus rūšiavimo konteinerius galima mesti tik įvairias pakuotes ar kitas smulkesnes, buityje pasitaikančias atliekas, popierių, kuris turėtų būti sausas, nesuteptas riebalais ar kitomis priemonėmis, darančiomis jį nebetinkamą perdirbimui. Jeigu daiktas akivaizdžiai netelpa pro rūšiavimo konteinerio skylę, tai ženklas, kad jo ten būti ir neturėtų. Stambiagabaritės atliekos surenkamos specializuotuose punktuose.

Prie gyventojų konteinerių – ir prekybos centro šiukšlės

Prekybos centro atliekos prie bendrojo naudojimo konteinerių