Į finalą patekusio Lietuvos bėgiko nesulaikė net ir neįprastas šūvio garsas

Simas Bertašius
Simas Bertašius
  © Alfredas Pliadis

1500 m distancijos Lietuvos čempionas ir rekordininkas Simas Bertašius šiandien stos į kol kas svarbiausio karjeroje bėgimo – Europos čempionato finalo – startą. Tarp 12-os greičiausių varginančio nuotolio bėgikų vilnietis pateko atrankoje pasiekęs 7-ą rezultatą.

„Simo konkurentai prieš čempionatą buvo pasiekę daug geresnius rezultatus. Per kvalifikacines varžybas jam teko ypač stiprūs varžovai. Tačiau bėgimo take, kovodamas su jais, Simas ne panikavo, o pagirtinai grūmėsi. Sėkmingu auklėtinio debiutu Europos čempionate labai džiaugiuosi, dar tik praėjusiais metais jis įvykdė sporto meistro normą, o dabar jam vos vienos šimtosios sekundės dalies tetrūksta iki tarptautinės klasės sporto meistro normos“, – sako jo treneris Juozas Garalevičius.

reklama

Penktadienį finale varžysis ir daugiau lietuvių: šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir ieties metikė Liveta Jasiūnaitė.

– Kas atsitiko Simui, kad jis taip neužtikrintai startavo per atrankos bėgimą? – paklausėme J. Garalevičiaus.

– Iš pradžių man irgi buvo neaišku, kodėl Simas starte taip užsilaikė. Tačiau tuoj pat po bėgimo Simas man paskambino. Paaiškėjo, jis nėra pripratęs prie tokio neįprasto šūvio garso ir bijojo padaryti ankstyvą startą. Todėl mokinys ir startavo šiek tiek uždelsęs, ir tai jam brangiai kainavo.

reklama

Distancijoje jis pateko į sudėtingą situaciją, buvo „uždarytas į dėžutę“, varžovų buvo stumdomas. Teko gerokai pasistengti, kol vis dėlto Simas surado išeitį ir pabėgo iš tos „dėžutės“, prarasdamas gerą pusę sekundės. Jis iš paskutiniųjų kovojo iki finišo.

Tas mokinio bėgimas buvo nelabai ekonomiškas. Tačiau viskas gerai, kas gerai baigiasi. Mūsų pagrindinis tikslas buvo patekti į finalą, ir tą užduotį įvykdėme.

– Dėl kurios vietos finale Simas būtų pajėgus kovoti?

– Viskas priklausys nuo to, kaip jis spės atsigauti. Kepinant dideliam karščiui, savo mokiniui patariau stadione nežiūrėti varžybų ir nesinervinti, o ramiai rengtis kovai.

reklama

Leidau pasižiūrėti tik disko metimo varžybas, kur čempionu tapo Andrius Gudžius. Tikrai žinau, kad Simas yra kovotojas ir jis vien iškovota teise bėgti finale nepasitenkins.

Jeigu auklėtinis gerai atsistatys, manau, gali kovoti dėl aukštos vietos. Jeigu jis užimtų 6–8 vietą, būčiau tikrai patenkintas.

– O medalį iškovoti nerealu?

– Medalį būtų sudėtinga pelnyti. Simo geriausias rezultatas – 3 min. 39,01 sek., o varžovai bėga per 3 min. 30 sek.

reklama

Jam ypač trūksta stambių tarptautinių varžybų patirties. Visus tris Lietuvos rekordus Simas gerino namie, praktiškai kovodamas pats su savimi.

Liepos viduryje Simas laimėjo stambias tarptautines varžybas Prancūzijoje ir jam tai buvo ypač didelė motyvacija.

– Auklėtinis sėkmingai rungtyniauja Berlyne, jūs varžybas stebite namie. Kodėl nevažiavote į Europos čempionatą?

– Lietuvos lengvosios atletikos federacija man siūlė vykti, bet po gegužės mėnesį padarytos operacijos gydytojai patarė pasisaugoti, ir nutariau nerizikuoti, likau namie. Vietoj manęs į Berlyną nuvažiavo mano giminaitė, buvusi lengvosios atletikos trenerė Danutė Svitojūtė. Jeigu reikės, padės Simui.