Ispanai taršo tik per vargus „Žalgirį“ nukovusią „Sevillą“: jie kentėjo labiau, negu buvo galima tikėtis

Sevilla - Žalgiris (Arūno Kisieliaus nuotr.)
Sevilla - Žalgiris (Arūno Kisieliaus nuotr.)
Alfa.lt
2018-08-10 10:50

Vilniaus „Žalgiris“ netapo patrankų mėsa ir UEFA Europos lygos trečiojo etapo rungtynėse Sevilijoje tik po gražios kovos 0:1 nusileido tituluotai vietos „Sevillos“ ekipai.

Nors prieš susitikimą daugelis tiek Lietuvoje, tiek Ispanijoje tikėjosi raudonųjų įvarčių lietaus, vienintelį tikslų smūgį sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį atliko Everis Banega, kuris atlikdamas baudos smūgį meistriškai perkėlė kamuolį per keturių žalgiriečių sienelę ir nepaliko jokių vilčių geriausiu mačo žaidėju tapusiam svečių vartininkui Džiugui Bartkui. Vis dėlto tai buvo viskas, ką Andalūzijos klubui pavyko susikrauti pirmajame poros susitikime.

Gerokai solidesnio rezultato akivaizdžiai laukė ir ispanų žiniasklaida, kuri tikėjosi, jog vakarykštės rungtynės „Sevillos“ klubui taps tik bandymų poligonu prieš sekmadienį Maroko mieste Tangiere laukiantį Ispanijos Supertaurės mūšį su „Barcelona“.

„Pablo Marchinas („Sevillos“ strategas – Alfa.lt), galvodamas apie artėjantį Supertaurės susitikimą, pasaugojo tokius žaidėjus, kaip Gabrielis Mercado, Jesusas Navasas, Roque Mesa ar Franco Vazquezas, – rašo Madride leidžiama „Marca“. – Tačiau iškovodama minimalią pergalę „Sevilla“ nepanaikino abejonių dėl šios komandos galimybių.“

Populiariausio šalies sporto dienraščio žurnalistai išskyrė puikų šeimininkų startą, kai „Sevilla“ žalgiriečius buvo tiesiog prispaudusi prie jų vartų, tačiau pasigedo daugiau tikslumo – penkiskart Europos lygoje triumfavusi ekipa taip ir nesugebėjo pasiekti įvarčio „iš žaidimo“.

reklama

„Nerviono komanda“ (Taip „Sevilla“ vadinama dėl Nerviono rajone pastatyto ekipos stadiono – Alfa.lt) turi gerokai aštresnių ginklų už lietuvius, tačiau, nepaisant puikaus starto, nesugebėjo žaisti tiksliai ir iki galo. Gerų momentų netrūko – puikiai rungtyniavo pirmąsias rungtynes komandoje sužaidęs Aleixas Vidalis, kokybiškai atrodė Pejino, puikiai fiziškai pasirodė ir Ibrahimas Amadou. Vis dėlto vieninteliu pasižymėjusiu žaidėju tapo E. Banega. Meistriškas jo smūgis parodė, kam komandai yra reikalingi aukščiausios klasės žaidėjai – jie vieni patys gali nuspręsti sunkių rungtynių likimą“, – rašo „Marca“.

Vis dėlto po sunkios pradžios ir praleisto įvarčio atsipeikėję žalgiriečiai ne tik sėkmingai atlaikė kitas šeimininkų atakas, bet ir sugebėjo neilgomis atkarpomis perimti iniciatyvą. Bene geriausius šansus „Žalgiris“ turėjo paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis, kai iš pradžių po Donovano Slijngardo perdavimo į vartininką smūgiavo Tomašas Šimkovičius, o netrukus atsidūręs vienas prieš „Sevillos“ vartų sargą Tomašą Vacliką pergudrauti jo nesugebėjo Louisas Ogana.

„Šiose rungtynėse netrūko ir negatyvių momentų. Kertinės klaidos pirmojo kėlinio pabaigoje vos neatėmė „Sevillos“ pranašumo – T. Šimkovičius nesugebėjo tinkamai pataikyti į kamuolį, bet jau netrukus iškišo magišką perdavimą L. Oganai. Vis tik šiam kelią pastojo T. Vaclikas“, – teigiama Madrido dienraštyje.


Sevilla - Žalgiris (Arūno Kisieliaus nuotr.)

Sevilla - Žalgiris (Arūno Kisieliaus nuotr.)

Dar daugiau aštrių žodžių Sevilijos ekipai pažėrė AS.com, pabrėždama kertines, tačiau žalgiriečių neišnaudotas „Ramon Sanchez Pizjuan“ stadiono šeimininkų klaidas.

„Sevilla“ iškovojo pergalę, tačiau į Lietuvą vyks su rezultatu, beveik prilygstančiu lygiosioms. Savo itin neefektyviu progų išnaudojimu ji nesugebėjo nuspręsti šios poros likimo jau pirmajame susitikime, – rašo AS.com žurnalistas Jose Maria Lopezas. – P. Machino auklėtiniai iššvaistė bent tuziną progų ir per visą vakarą taip ir nesugebėjo pasižymėti ne iš standartinės situacijos. Jie kentėjo labiau, negu galima buvo tikėtis. Dvi Juano Berrocalio klaidos tiesiog sugriovė visą komandos gynybinę sistemą bei suteikė du nuostabius šansus „Žalgiriui“, tačiau per juos puikiai susitvarkė T. Vaclikas. Panašu, kad „Sevillos“ žaidėjai jau galvojo apie dvikovą su „Barca“.

J. M. Lopezas kaip ryškiausią mačo šviesulį išskyrė dešiniąją E. Banegos koją, kuria šis argentinietis realizavo baudos smūgį. Jis pabrėžė, jog ta pačia koja pasaulio čempionate saugas atliko nuostabų rezultatyvų perdavimą vieninteliam Lionelio Messi įvarčiui mače su Nigerija.

Vis tik likusiems komandos žaidėjams AS.com žurnalistas turėjo vieną bendrą apibūdinimą – apsimiegoję.

„Užsnūdusi „Sevilla“ nesusiėmė net ir po pasitarimo rūbinėje per pertrauką. Netgi priešingai, komandos žaidimas tapo dar prastesnis – iššvaistyta dar daugiau progų, o T. Vaclikas vėl turėjo valyti savo baudos aikštelę po eilinės ekipos gynėjų klaidos. Nerviono gyventojai stadioną paliko švilpdami savo komandai, kuri, panašu, dar sunkiau nei praėjusiame sezone randa kelius link varžovų vartų“, – griežtų žodžių ekipai negailėjo J. M. Lopezas.

reklama

Tiesa, pats „Sevillos“ ekipos vairininkas P. Machinas po rungtynių tikino, jog yra patenkintas savo auklėtinių žaidimu – esą jie ir be pasiektų įvarčių aikštėje dirbo itin sunkiai.

„Mes padarėme daugiau negu įvarčiai, tačiau, žinoma, kad būtum sėkmingas futbole, turi įmušti. Nesugebėjome išnaudoti daugybės šansų, tačiau ši pora susideda iš dviejų rungtynių – turėsime atsakomajame mače tas galimybes išnaudoti geriau“, – kalbėdamas su „Marca“ sakė Andalūzijos ekipos strategas.


P. Machin

P. Machin© SCANPIX

Jau ir prieš mačą gerų žodžių „Žalgiriui“ negailėjęs ispanas po sunkios pergalės atidavė duoklę ir nagais bei dantimis į jo ekipos žaidėjus besikabinusiems vilniečiams.

„Visuomet turi gerbti komandą, kurios nepažįsti. Atlikome puikią varžovų analizę, tačiau net ir tokiomis sąlygomis mažiau pažįstami varžovai gali tave nustebinti. Mes turime užtikrinti, kad toks scenarijus mūsų nesužeistų“, – aiškino P. Machinas.

Daugelis Sevilijoje dar prieš mačą su „Žalgiriu“ jau galvojo apie artėjančią Supertaurę ir akistatą su šalies čempione „Barcelona“, o komandos vairininkas artėjančią dvikovą su viena geriausių pasaulio ekipų mato kaip gerą galimybę patikrinti komandos jėgas.

„Iki to susitikimo nesugebėsime pasiekti 100 proc. savo galimybių, tačiau ir jie vis dar yra priešsezoninės formos bei toli gražu nuo savo aukščiausio taško. Žaidėjai pamažu įsivažiuoja, o tokiose rungtynėse turėsime puikų šansą pamatyti, kokio lygio šiuo metu esame. Tai bus puikus lakmuso popierėlis“, – tikino „Sevillos“ strategas.

Vis tik šalies žiniasklaida po andalūzų susitikimo su „Žalgiriu“ šviesios ateities šiai komandai kovoje dėl pirmojo sezono trofėjaus nepiešia.

„T. Vaclikas daugybę kartų gelbėjo savo komandą nuo įvarčių, tačiau iš savo komandos jis nori daugiau – ne tik patikimesnės gynybos, bet ir įvarčių. Apskritai, įvarčių trūkumas yra gąsdinantis. Laiko testams nebėra – jau sekmadienį Tangiere bus įteiktas pirmasis sezono trofėjus, o „Sevilla“ tam neatrodo pasiruošusi“, – rašo „Marca“.

Atsakomosios „Sevillos“ ir „Žalgirio“ rungtynės Vilniaus LFF stadione vyks ateinantį ketvirtadienį 20 val.