Giminystės ryšiai Holivude dažnesni, nei galėjote įsivaizduoti

Giminystės ryšiai Holivude
Giminystės ryšiai Holivude
  © SCANPIX
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-08-01 12:10

Kino kritikai kartkartėmis juokauja, kad Holivude giminystės ryšiai pasirodo esą taip susipynę, kad žvelgiant giliau paaiškėja, kad žvaigždžių kalvę iš tiesų valdo vos keletas dinastijų. Šiandien nusprendėme prisiminti keletą jų ir panagrinėti garsiausių Holivudo šeimų darbus.

Ispanų kino vėliavnešiai: broliai Almodóvarai

Nors garsiojo režisieriaus, ispanų kino tėvu vadinamo Pedro Almodóvaro brolis Agustínas taip pat dirba kino pramonėje, mieliau lieka ne tik už kadro, bet ir už raudonojo kilimo ribų. Drauge įkūrę prodiuserių kompaniją „El Deseo“, broliai pirmenybę teikia ispanakalbių režisierių filmų leidybai ir dirba prie P. Almodóvaro juostų – Agustínas prodiusavo visus brolio filmus. Nepaisant charakterio ypatybių, kuklus, mažakalbis ir nemažai daliai žiūrovų nežinomas esantis vyras kartkartėmis visgi nepraleidžia progos pasirodyti brolio filmuose. Pramoga tai vadinantis Agustínas renkasi epizodinius ar ypač mažus vaidmenis, pavyzdžiui, P. Almodóvaro filme „Surišk mane“ suvaidino vaistininką, o juostoje „Viskas apie mano mamą“ jis virto taksistu. Vyras tikina, kad jų šeimoje duoklę žiniasklaidai ir šlovę lydintiems renginiams atiduoda vyresnysis brolis, o jam prožektorių šviesų ir aplodismentų visai nereikia.

Juodojo humoro karaliai: broliai Coenai

Daugiau nei tris dešimtmečius drauge dirbantys broliai Ethanas ir Joelas Coenai tapo neatsiejama JAV nepriklausomo kino dalimi. Juodojo humoro karaliai, pavergę daug kino žanrų, interviu metu į klausimus niekuomet neatsakinėja rimtai, nevengia galimybės pašiepti vienas kitą, mėgaujasi žurnalistus vesdami iš proto ir tikina, kad scenarijus, neužgaunantis niekieno jausmų, privalo būti išmetamas lauk. Holivude broliai vadinami dvigalviu režisieriumi, niekuomet nedirba atskirai ir artimai bičiuliaujasi su tėvystėje paskendusiu aktoriumi ir režisieriumi George’u Clooney’u. Pastarasis vaidino vienoje garsiausių brolių komedijų „O, broli, kur tu?“ Aktorius taip pat pasirodė Coenų filmuose „Nepakenčiamas žiaurumas“, „Perskaityk ir sudegink“ ir „Suburbikonas“.

Taisykles diktuojanti Coppolų dinastija

Bene didžiausią Holivude besidarbuojančių šeimos narių klaną turi Coppolų giminė. Garsiausi jų – kultinis režisierius, „Krikštatėvio“ trilogijos kūrėjas Frandis Fordas Coppola ir jo pasididžiavimas – tėvo pėdomis pasekusi ir „Oskaru“ apdovanota dukra Sofia. Užaugusi filmavimo aikštelėje, mergina bandė  aktorystės jėgas, tačiau negailestingas kino kritikų verdiktas įkvėpė ją filmavimo aikštelei diriguoti iš režisierės kėdės. Moters kuriami filmai liaupsinami kritikų ir laukiami kino festivaliuose – „Jaunosios savižudės“, „Pasiklydę vertime“ ir „Marija Antuanetė“ tapo kultiniais, žiūrovai pamilo ir  naujausią moters filmą, kostiuminę dramą „Lemtinga pagunda“. Į Auksinei palmės šakelei nominuotos juostos filmavimo aikštelę S. Coppola prisiviliojo ne tik savo mūzą, aktorę Kirsten Dunst, tačiau ir Nicole Kidman, Coliną Farrellą bei Elle Fanning. Kanų kino festivalyje filmą pristačiusi 47-erių S. Coppola iš čia išvyko apdovanota kaip geriausia režisierė ir tikino, kad šį apdovanojimą skiria visoms kino pramonėje dirbančioms moterims.

Coppolų klanui priklauso ir garsusis aktorius Nicolas Cage’as. Norėdamas būti vertinamas ne už dėdės F. F. Coppolos pasiekimus kine, o už savo paties nuopelnus, maištingas jaunuolis pakeitė pavardę, Nicolas Coppola paversdamas šiandien visuomenei žinomu N. Cage’u. Jo pėdomis sekti atsisakė taip pat kino industrijoje dirbantys aktoriaus broliai, režisierius Christopheris ir aktorius Marcas Coppolos, pasilikę garsiosios dinastijos pavardes.

Skvarbūs žvilgsniai ir nemeilė žiniasklaidai: Fiennesų klanas

Šešias atžalas skaičiuojantis Fiennesų klanas vadinamas kinematografiškiausia Holivudo šeima – bene visi skvarbiais žvilgsniais, nemeile žiniasklaidai ir puokšte talentų apdovanoti jos nariai dirba kino pramonėje. Vyriausioji Fiennesų klano atžala, dviem „Oskarams“ nominuotas aktorius Ralphas Fiennesas vadinamas iškiliausiu Didžiosios Britanijos kino ir teatro aktoriumi. Filmų „Šindlerio sąrašas“, „Anglas ligonis“ ir viaplay.lt platformoje rodomos dramos „Skaitovas“ žvaigždė dievina Šekspyrą, aktyviai vaidina teatre ir savo asmeninį gyvenimą slepia po devyniais užraktais.

Bene labiausiai į vyriausiąjį brolį fiziškai panašus Josephas Fiennesas, išgarsėjęs vaidmenimis filmuose „Elžbieta“ ir „Įsimylėjęs Šekspyras“, taip pat vengia geltonosios spaudos ir tikina, kad jam įdomesni pokalbiai apie darbą. Kino pramonėje dirba ir kompozitorius Magnusas Fiennesas, režisierės seserys Martha ir Sophie Fiennes, o visos šeimos darbą kine Fiennesų klano nariai vadina tiesiog atsitiktinumu.

Australai Holivude: broliai Hemsworthai

Brolių australų Hemsworthų trijulė Holivude spėja aprėpti net keletą kino žanrų. Romanu su dainininke Miley Cyrus ir vaidmenimis filmų serijoje „Bado žaidynės“ išgarsėjęs jaunėlis Liamas Hemsworthas žinomas vaidmenimis romantiniuose ir jaunuolių auditorijai skirtuose filmuose.

Vidurinysis, plačiapetis Chrisas Hemsworthas, geriausiai žinomas Toro vaidmeniu filmų „Keršytojai“ serijoje, o kietą vyruką suvaidino ir biografinėje dramoje „Lenktynės“. Vyras tikina, kad jam artimiausi – fantastiniai veiksmo filmai bei dramos ir juokaudamas priduria, jog romantiniuose filmuose nevaidina nenorėdamas atimti darbo iš jaunėlio Liamo.

Priešingai negu broliai, vyriausioji atžala, Luke’as Hemsworthas, karjerą pradėjo vėliausiai ir filmuojasi rečiausiai iš trijulės. Šiuo metu vyras dirba seriale „Vakarų pasaulis“ ir tikina, kad televizijos žanras ir galimybė dirbti ne tokiu įtemptu grafiku kaip broliai yra tai, ko keturių vaikų tėvas norėtų labiausiai.

Pasmerkti šlovei: Maggie ir Jake’as Gyllenhaalai

Režisieriaus ir scenaristės šeimoje gimę brolis ir sesuo Maggie ir Jake’as Gyllenhaalai kino pramonėje sukosi nuo mažų dienų. Karjeras pradėję tėvo režisuotuose filmuose, ilgainiui jaunuoliai išsikovojo vietą po saule ir įrodė esą talentingi aktoriai. Išgarsėjęs vaidmeniu filme „Donis Darko“, žvaigždės statusą Jake’as įtvirtino drama „Kuprotas kalnas“ ir ją lydėjusia nominacija „Oskarui“, o Maggie išdrįso atlikti erotinių fantazijų kamuojamos sekretorės vaidmenį sėkmingiausiame jos karjeros filme „Sekretorė“. 2010-aisiais moteriai pasirodžius filme „Pakvaišusi širdis“ ir pelnius nominaciją „Oskarui“ už geriausią antraplanį moters vaidmenį, Gyllenhaalai tapo pirmaisiais broliu ir seserimi XXI a. nominuotiems geidžiamiausios Holivudo statulėlės apdovanojimui.

Šiuo metu Maggie pristabdžiusi karjerą ir atsidavusi motinystei, o Jake’as ir toliau kopia karjeros laiptais, išbandydamas vis daugiau skirtingo žanro vaidmenų. Pastarieji vyro vaidmenys filmuose „Dar stipresnis“, „Kirtis dešine“ ir „Kaliniai“ buvo palankiai sutikti kino kritikų, o J. Gyllenhaalo pavardė vis dažniau pasirodo sąrašuose aktorių, vertų būti apdovanotais „Oskaro“ statulėle.

Giminystės ryšiai Holivude dažnesni, nei galėjote įsivaizduoti

Giminystės ryšiai Holivude
+2