Tadžikijoje – šiurpus susidorojimas su užsieniečiais dviratininkais: keturi žuvo
Vaizdo įrašas

Medikų pagalba suteikiama Tadžikijoje sužeistam dviratininkui
Medikų pagalba suteikiama Tadžikijoje sužeistam dviratininkui
  © Socialiniai tinklai
Alfa.lt | BNS
2018-07-30 16:57

Tadžikijoje per ginkluotų vyrų išpuolį, kuris iš pradžių buvo laikomas eismo nelaime, sekmadienį žuvo keturi užsieniečiai turistai. Išsklaidyti abejones padėjo ir liudininko nufilmuotas vaizdo įrašas.

„(Įtariamieji) turėjo peilių ir šaunamųjų ginklų“, – pareiškė ministras Ramazonas Hamras Rahimzoda.

Atakos taikiniu tapo grupė dviratininkų iš JAV, Šveicarijos, Nyderlandų ir Prancūzijos. Tarp žuvusiųjų yra du amerikiečiai, olandas ir šveicaras.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, incidentas įvyko sekmadienį apie 15 val. 30 min. vietos (13 val. 30 min. Lietuvos) laiku kelyje Dangaros rajone pietvakariniame Chatlono vilajete, už 150 km į pietus nuo sostinės Dušanbė.

Trys turistai žuvo įvykio vietoje, dar vienas vėliau mirė ligoninėje. Dar du užsieniečiai buvo sužeisti.

„Laisvosios Europos radijas“ (RFE/RL) pirmadienį paskelbė mėgėjišką vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip automobilis tikslingai nukreipiamas į žmonių grupę.


„Vienas turistas buvo sužeistas peiliu; jam teikiama medicinos pagalba. Aukos būklė – stabili“, – nurodė R. H. Rahimzoda, bet šio asmens pilietybės nepaminėjo.

Ligoninėje gydome dar vieną sužeistą, o kitas grupės narys – prancūzas – nenukentėjo ir yra apklausiamas policijos, sakė ministras.

Pasak VRM vadovo, su šia ataka siejami du įtariamieji kiek vėliau, per specialią policijos operaciją, „pasipriešino areštui“ ir buvo nukauti, o dar keturi asmenys buvo sulaikyti.

Policija taip pat ieško ir kitų įtariamųjų.

„Nagrinėjame visas galimybes, – baudžiamojo tyrimo eigą komentavo R. H. Rahimzoda. – Negalime pasakyti, ar tai teroro aktas.“

Tačiau ministras nurodė, kad „valstybės institucijos saugomos... siekiant užtikrinti saugumą piliečių ir turistų saugumą“.

Tadžikistano prezidentas Emomalis Rachmonas pareiškė užuojautą JAV prezidentui Donaldui Trumpui dėl dviejų šios šalies piliečių žūties, pirmadienį nurodė prezidentūros spaudos tarnyba.

„Šalies tarnybos imasi visų būtinų priemonių, kad būtų baudžiamojon atsakomybėn patraukti asmenys, kalti dėl šio žiauraus poelgio. Jūsų Ekscelencija, prašome jūsų perduoti mūsų nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir draugams“, – sakoma Tadžikijos vadovo užuojautos telegramoje.

Taip pat buvo pareikštos užuojautos dėl Šveicarijos ir Nyderlandų piliečių žūties.

JAV ambasada Tadžikijoje patvirtino, kad du žuvusieji yra amerikiečiai, bet jų vardų neatskleidė.

Tadžikija – skurdžiausia iš buvusių sovietinių respublikų, kurios vidiniam stabilumui nuo pat Sovietų Sąjungos žlugimo kenkia ir pilietinių konfliktų krečiamo Afganistano kaimynystė. Šaliai nuo 1992 m. vadovauja autoritarinis lyderis E. Rachmonas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.