Į Kazachstaną išvyksta septynioliktoji „Misijos Sibiras“ ekspedicija

Išlydėtos „Misija Sibiras’18“ ekspedicijos
Išlydėtos „Misija Sibiras’18“ ekspedicijos
  © Paulius Peleckis
BNS
2018-07-19 07:23

Ketvirtadienio rytą iš Vilniaus geležinkelio stoties išlydima „Misijos Sibiras'18“ ekspedicija.

Maskvai atsisakius ekspedicijos dalyviams išduoti vizas, šiemet „Misija Sibiras“ vietoje suplanuoto išvykimo į tremties vietas Krasnojarsko krašte pasuks į Vidurinę Aziją – į Kazachstaną.

Kaip pranešė organizatoriai, į misiją išvyksta dvi komandos po 12 žmonių. Abi savo kelionę Kazachstane pradės tame pačiame taške – Karagandoje, o vėliau viena komanda keliaus link Balchašo, kol kita misiją atliks Džezkazgane.

Misijos metu bus stengiamasi atstatyti paminklinius atminimo ženklus, surasti lietuvių kapus bendrose miestų kapinėse, surasti Kazachstane tebegyvenančius lietuvius ar jų palikuonis ir su jais pasikalbėti.

reklama


Išlydėtos „Misija Sibiras’18“ ekspedicijos

Išlydėtos „Misija Sibiras’18“ ekspedicijos© Paulius Peleckis

Pasak organizatorių, ši ekspedicija skiriasi nuo tų, kurios vyksta Sibire, nes Kazachstane žmonės patyrė ne tremtį, o kalinimus. Jie dirbo lageriuose, todėl yra išlikusios daugiausia masinės kapavietės, o ne atskiros lietuvių kapinaitės.

Buvusioje Kazachijos SSR veikė kelios dešimtys lagerių, kuriuose buvo kalinami apie 20 tūkst. politinių kalinių iš Lietuvos. Pagal lietuvių tremties įkalinimo ir palaidojimo mastą Kazachstano teritoriją lenkia tik Rusija.

Ekspedicija tęsis 10 dienų, misijos dalyviai į Lietuvą sugrįš liepos 29 d.

Projektas „Misija Sibiras“ vykdomas nuo 2006 m. Per šį laikotarpį lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire – Rusijoje, Kazachstane ir Tadžikistane – aplankiusios jaunimo ekspedicijos sutvarkė daugiau kaip 150 lietuviškų kapinių.

Sovietinės okupacijos metu iš Lietuvos į tremtį ir lagerius buvo ištremta daugiau nei 280 tūkst. žmonių.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Į Kazachstaną išvyksta septynioliktoji „Misijos Sibiras“ ekspedicija

Išlydėtos „Misija Sibiras’18“ ekspedicijos
+31