Princo Charleso ir Camillos meilės istorija: slapti susitikimai ir santuokinių įžadų laužymas

Kornvalio kunigaikštienė Camilla ir princas Charlesas
Kornvalio kunigaikštienė Camilla ir princas Charlesas
  © SCANPIX
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-07-17 12:50

Liepos 17 d. Kornvalio kunigaikštienė Camilla, princo Charleso žmona, švenčia 71-ąjį gimtadienį. Neseniai pora paminėjo ir 13-ąsias vestuvių metines. Atrodo, kad šią karališkąją porą pažįstame gerokai ilgiau, nei jie yra sumainę aukso žiedus. Apie juos tiek dėl gerų, tiek dėl nelabai malonių priežasčių ne kartą rašė įvairios žiniasklaidos priemonės. Artėjant laikui, kai princas Charlesas gali tapti naujuoju Didžiosios Britanijos karaliumi, jų meilės istorija bus prisimenama dar nekart.

Būsimas karalius savo būsimą antrąją žmoną sutiko 1971-ųjų vasarą. Charlesas ir Camilla iškart pajuto stiprų ryšį ir kiekvieną laisvą minutę leido kartu, tačiau tik po trijų dešimtmečių, begalės skandalų, slapto romano ir daugybės sudaužytų širdžių jie tapo oficialia šeima.

Smalsu sužinoti, kokia būtų šios poros gyvenimo istorija, jei juodu būtų susituokę tada, kai susitiko. Porą vienas nuo kito stūmė daugybė veiksnių. Tiesa, istorikai ir karališkosios šeimos ekspertai atskleidė keletą pagrindinių priežasčių, dėl ko princas Charlesas ir Camilla šeima netapo iškart.

Nuolatinės kelionės

Su Camilla princą supažindino bendra jųdviejų draugė, iš Čilės kilusi istorikė Lucia Santa Cruz. Princui moteris iškart krito į akį, ypač dėl to, kad Camilla nebuvo nė trupučio sutrikusi dėl jo socialinės padėties, nepataikavo ir kitaip nebandė jam įtikti, sakė biografė Penny Juror.

Vėliau jųdviejų keliai dažnai susikirsdavo polo varžybose, po to Camilla su Charlesu sugebėdavo slapta po kelias dienas praleisti lordo Mountbatteno, princo dėdės, viloje. Tiesa, jųdviejų santykiai turėjo tam tikrą terminą, mat 1973-aisiais princas Charlesas turėjo išvykti kartu su karališkuoju jūrų laivynu.

Užuot paprašęs Camillos jo palaukti, princas, kaip teigiama, jausmus nusprendė pasilaikyti sau ir apie tai, ką tada jautė, nesakė niekam, net mylimai moteriai. Jo nebuvimas šalia suteikė galimybę Camillai atnaujinti santykius su ilgamečiu mylimuoju Andrew Parkeriu Bowlesu.

Ji mylėjo Andrew

Camilla Shand savo pirmąjį vyrą sutiko 1965-aisiais vykusiame debiutančių vakarėlyje.

„Jam buvo 25-eri, o jai – 17-ka. Andrew prie jos priėjo ir pakvietė šokti. Visą vakarą kartu praleidusi pora vienas kitą pamilo“, – tęsė biografė.

Camillos ir Andrew santykiai buvo išties komplikuoti, jie nuolat išsiskirdavo, vėl susitaikydavo. Be to, Andrew retai kada būdavo gimtojoje šalyje, dėl to jis užmegzdavo santykius su įvairiomis moterimis. Jis yra susitikinėjęs net su princese Anne, princo Charleso jaunesniąja seserimi.

Pasak P. Juror, Andrew, kaip žinomo mergišiaus, statusas itin patiko Camillai, jis jos akyse tapo dar patrauklesnis. Nepaisydamas ne kartą santykius ištikusios krizės, 1973-ųjų kovą Andrew paprašė Camillos rankos. Princas Charlesas tuo metu buvo už kelių tūkstančių kilometrų Karibų jūros salyne. Camilla sutiko tekėti už Andrew, o po metų pora atšoko savo vestuves.


Kornvalio kunigaikštienė Camilla ir princas Charlesas

Kornvalio kunigaikštienė Camilla ir princas Charlesas© SCANPIX

Ji turėjo tam tikrą reputaciją

Net jei princas Charlesas ir Camilla būtų vienas kitam prisipažinę apie jausmus, remiantis tuo metu galiojusiu karališkuoju protokolu, pora nebūtų galėjusi susituokti. Nors Camillos mamos senelis buvo bajoras, to nepakako, kad moteris taptų kandidate į karalienes. Be to, seksistinis reikalavimas, kad būsima nuotaka būtų nekalta, nuo pat pradžių pasmerkė šią santuoką.

Camillos tėtis buvo nusiteikęs prieš dukros laimę

Andrew piršosi ne tik iš meilės. Jo brolis ir Camillos tėtis norėjo, kad žinomas mergišius įsipareigotų savo draugei, su kuria jis buvo kartu jau daugiau nei septynerius metus, tad jis sugalvojo, kaip priversti vyrą sukurti šeimą. Laikraštyje „The Times“ vyrai išspausdino piršlybų pareiškimą, tad Andrew, priverstas laikytis neva savo duoto žodžio, galiausiai pasipiršo.

Kitokie planai princui

Rasti tinkamą antrą pusę savo šeimos nariui stengėsi ne tik Camillos, bet ir Charleso artimieji. Lordas Mountbattenas norėjo, kad jo sūnėnas vestų jo anūkę Amandą Knatchball.

Kupidoną žaidė ir karalienė Elizabeth, dabartinės karalienės Elizabeth II mama. Ji stūmė savo anūką link artimo draugo anūkės ledi Ruth Fermoy. Jos taktika galiausiai pasiteisino. 1977-aisiais princas Charlesas susitikinėjo su ledi Sarah Spencer, kurios dėka jis susipažino su būsima žmona ledi Diana Spencer. Juodu romantiškus santykius užmezgė 1980-aisiais, o po metų nusprendė susituokti.


Kornvalio kunigaikštienės Camillos ir princo Charleso vestuvės

Kornvalio kunigaikštienės Camillos ir princo Charleso vestuvės© SCANPIX

Dviejų moterų akistata

Kaip baigėsi šios poros meilės istorija, jūs žinote. 1981-aisiais surengtose poros vestuvėse dalyvavo ir Camilla, nors pati Diana to nenorėjo. 

Nors abu buvo susituokę, Charlesas ir Camilla tęsė savo ilgalaikį romaną. Tai greitai suprato ir princesė Diana. 1989-aisiais interviu Velso princesė pasakojo, kaip viename vakarėlyje ji tiesiai šviesiai paprašė Camillos palikti jos vyrą ramybėje.

„Camilla, norėčiau tau pranešti, kad žinau apie tai, kas vyksta tarp tavęs ir Charleso. Negimiau vakar“, – sakė Diana.

Kaip teigiama, Camilla taip pat turėjo ką pasakyti: „Turi viską, apie ką svajojai. Visi pasaulio vyrai tave myli, turi nuostabius vaikus. Ko dar nori?“

„Noriu savo vyro“, – atsakė Diana.

Prisipažinimas televizijoje

1992-aisiais pasirodė informacija apie princo Charleso ir princesės Dianos skyrybas. Po poros metų televizijos eteryje Velso princas prisipažino turėjęs slaptą romaną su  Camilla. Jis teigė, kad savo žmonai ištikimas liko tol, kol jųdviejų santuoka atsidūrė pavojuje.

Po tragiškos Dianos mirties praėjus metams, princas Charlesas savo sūnus supažindino su Camilla, tačiau viešai apie savo santykius pora dar nepasakojo. Neoficialiu pranešimu apie tarp šių dviejų žmonių užsimezgusį romaną tapo paparacų nuotraukos, darytos Camillos sesers 50-ojo gimtadienio vakarą. Nors į šventę princas Charlesas ir Camilla atvyko atskirai, vakare iš viešbučio juodu išėjo kartu. Po kelerių metų pora kartu apsigyveno, o 2005-aisiais juodu paskelbė apie sužadėtuves ir ilgai nelaukę susituokė.


Kornvalio kunigaikštienės Camillos ir princo Charleso vestuvės

Kornvalio kunigaikštienės Camillos ir princo Charleso vestuvės© SCANPIX

Princo Charleso ir Camillos meilės istorija: slapti susitikimai ir santuokinių įžadų laužymas

Kornvalio kunigaikštienė Camilla ir princas Charlesas
+10