10 frazių, kurios gali užgesinti bet kokį konfliktą

Kivirčas
Kivirčas

Kai atmosfera ima kaisti, pats laikas pademonstruoti taktą ir išvengti kivirčo. Tokiais atvejais gali labai praversti šios 10 frazių. Jos padės išspręsti problemą ir sustiprinti santykius.

Padarykime pertrauką, apsvarstykime ir paskui kartu priimsime sprendimą.

Kad sustabdytumėte negatyvo ir pretenzijų laviną, geriausia pasistengti nutraukti sąmoningą ir nesąmoningą žodžių srautą, atsipalaiduoti ir pagalvoti, kodėl apskritai kilo šitas barnis. Gal jūs tik išliejate vienas ant kito savo blogą nuotaiką? Jeigu taip, po pertraukos šiek tiek atsipalaiduosite, nusiraminsite, o konflikto priežastys neteks savo aštrumo.

Gal pagalvokime kartu, kaip išspręsti problemą, nesugadindami mūsų santykių?

Šia fraze galite nušauti du zuikius iškart. Pirma, parodysite, kad santykiai jums yra svarbiausias dalykas ir nenorite leisti jokiam nesusipratimui jų sugadinti. Antra, sutinkate išklausyti visus protingus argumentus, kad surastumėte kompromisą.

Įniršusi tu dar gražesnė nei paprastai!

Triuškinantis nokautas viskam – malonus komplimentas sukels geraširdę šypseną. Mat kiekvienam žmogui, išgirdusiam apie nuoširdų susižavėjimą, ima gamintis daugiau laimės hormono serotonino, kuris pasižymi raminamuoju poveikiu. Nepamirškite, kad jūs siekiate išsaugoti santykius, o ne juos sužlugdyti.

Gerai, aš suprantu tave.

Kai du žmonės yra agresyvių derybų būsenos, kiekvienas siekia pirmiausia perteikti pašnekovui savo požiūrį, kas jam nepatinka, kokius jausmus sukelia tokia situacija. Iš tikrųjų labai svarbu išgirsti kitą žmogų, pasistengti suprati jį ir parodyti jam pagarbą. Frazė „Aš suprantu tave“ reiškia, kad jūs perėjote į tą lygį, kai lieka tik nuspręsti, kaip panaudoti gautą informaciją problemai spręsti ir santykiams stiprinti.

Padėk man tave suprasti!

Pasitaiko, kad du žmonės kalba apie visai skirtingus dalykus, atsisakydami išklausyti vienas kitą. Jeigu suprantate, kad jūsų nuomonės skiriasi, paprašykite pašnekovo ramiai ir logiškai paaiškinti, kodėl jis mano taip, o ne kitaip ir kas sukėlė tokią reakciją. Tai padės išspręsti konfliktą ir sutvirtinti santykius.

Atrodo, mes galime išspręsti šią problemą. Juk yra buvę ir blogiau.

Jeigu jūsų gyvenime jau buvo rimtų problemų, kurias įveikėte drauge, tai visa kita – gyvenimo smulkmenos. Priminkite sau ir savo pašnekovui, kad pirmiausia jūs esate komanda. O komanda visada siekia sąjungos.

Kaip tau atrodo, ką aš galiu padaryti, kad pataisyčiau situaciją?

Tikriausia jūsų pašnekovas jau žino rezultatą, kurio nori pasiekti. Svarbu suprasti, ko jis nori iš tikrųjų: jūsų pritarimo, kokių nors veiksmų ar poelgių. Sužinoję tai jūs galėsite suprasti, kam apskritai buvo reikalingas šis konfliktas, ko iš jūsų reikalaujama ir ar galėsite leistis į kompromisus.

Pažvelkime į šią problemą kitaip.

Be abejonės, viena svarbiausių bet kokių santykių paslapčių yra sugebėjimas pažvelgti į bet kokį konfliktą iš kelių pusių. Jūs pykstate, kad vyras nusprendė išvažiuoti savaitgalį su draugais pažvejoti? Žinoma, jūs nusiminusi, kad negalėsite pabūti su juo kartu, kita vertus, jums atsirado laisvo laiko sau. Ir reikia juo maksimaliai pasinaudoti. Nueikite su draugėmis į kavinę, apsilankykite grožio salone ar SPA centre. Kai sugrįžęs vyras pamatys jus laimingą ir gražią, kitą kartą jau neskubės išvažiuoti.

Aptarkite tai ramiai, kai abu būsime tam pasiruošę.

Mažai kas gali susitaikyti, kai viduje kunkuliuoja aistros, išsprūsta įžeidžiantys žodžiai ir būtinai norisi įrodyti savo tiesą, Jeigu konfliktas virsta mūšio lauku, geriau sudėti ginklus ir pratęsti derybas su balta vėliava kitą dieną.

Liaukimės bartis tučtuojau.

Abipusiai kaltinimai, riksmai, ašaros gali tik paaštrinti situaciją, atitraukdami nuo problemos sprendimo. Siūlydami pašnekovui sustoti, jūs užimate išmintingo žmogaus poziciją. Būna atvejų, kai visai beprasmiška stengtis suprasti, kuris yra teisus, o kuris – kaltas.