Neįprastas „Stumbro“ debiutas Europoje: liūtis, valandai nutrauktas mačas ir per pridėtą laiką išplėšta pergalė

Lietus nepasigailėjo ir futbolininkų: Alytuje įsisiautėjus gamtai – sustabdytas Europos lygos mačas
Lietus nepasigailėjo ir futbolininkų: Alytuje įsisiautėjus gamtai – sustabdytas Europos lygos mačas
  © Stop kadras
Alfa.lt
2018-07-12 20:33

Ketvirtadienio vakarą naują lapą savo istorijoje atvėrė Kauno „Stumbro“ ekipa, kuri pirmą kartą istorijoje stojo į kovą Europiniame fronte, o šią dvikovą komandos dėl liūties buvo priverstos pabaigti valanda vėliau nei planavo.

Stiprus lietus lėmė, kad pirmajame kėlinyje mačas buvo sustabdytas, o komandos į aikštę grįžo po valandos. Panašu, kad tokia pertrauka ir susidariusios sąlygos buvo palankesnės šeimininkams – neleidę favoritais laikytiems „Apollon“ futbolininkams pasižymėti „Stumbro“ ekipa jau per pridėtą laiką surengė kontrataką, po kurios Levanas Matcharashvili fantastišku šūviu pelnė vienintelį mačo įvartį ir išplėšė istorinę kauniečių pergalę 1:0.


Lietus nepasigailėjo ir futbolininkų: Alytuje įsisiautėjus gamtai – sustabdytas Europos lygos mačas

Lietus nepasigailėjo ir futbolininkų: Alytuje įsisiautėjus gamtai – sustabdytas Europos lygos mačas© Stop kadras

Nuo mačo pradžios aktyvesni buvo favoritų statusą turėję svečiai, bet abiem ekipoms trukdė prastos oro sąlygos. Dėl nesibaigiančio lietaus komandoms žaisti darėsi vis sunkiau, o sužaidus 28 minutes rungtynių arbitras priėmė sprendimą sustabdyti susitikimą.

Po maždaug valandos, teisėjai apžiūrėjo veją ir priėmė sprendimą, jog mačas bus tęsiamas šiandien. Tad po daugiau nei 60 minučių trukusios priverstinės pertraukos, komandos sugrįžo į žaidimą.

35-ąją minutę „Apollon“ turėjo puikią progą pasižymėti, kai po netikslaus smūgio dėl vandens kamuolys sustojo netoli „Stumbro“ vartų, tačiau svečiams pasiųsti jo į vartus nepavyko.

Abejoms komandoms ir toliau žaisti trukdė oro sąlygos bei nesibaigiantis lietus, dėl kurio permirkusioje aikštėje rungtyniauti buvo itin sunku. Per pirmąjį kėlinį įvarčių žiūrovai neišvydo - 0:0.

Antrajame kėlinyje ir toliau progų buvo nedaug: „Stumbras“ bandė varžovus nubausti smūgiais iš tolimesnių distancijų, o arčiau vartų prasibrauti mėginusi „Apollon“ komanda pavojingą smūgį atliko 75-ąją minutę, tačiau jiems ir vėl pataikyti į vartų plotą nepavyko.

Jau prasidėjus pridėtam mačo laikui „Stumbras“ gavo progą pabėgti į greitą ataką du prieš vieną, tačiau kamuolį turėjusiam Levanas Matcharashvili komandos draugo pagalbos neprireikė – jis tolimu šūviu nuginklavo varžovų vartininką ir pelnė istorinį savo ekipos įvartį.

Per likusį mačo laiką situacija nepasikeitė, tad „Stumbras“ iškovojo pirmąją pergalę istorijoje Europos turnyruose.