Liūtys šiurpina Lietuvą: po Kauno gamtos šėlsmą patyrė Šiauliai
Žmonės kurį laiką negalėjo net patekti į namus

Gamtos šėlsmą patyrė Šiauliai
Gamtos šėlsmą patyrė Šiauliai
  © Etaplius
Alfa.lt | Etaplius.lt
2018-07-12 19:00

Sinoptikų prognozės apie gausų lietų virto karčia realybe. Vakar Panevėžį, o šiandien Kauną merkė stiprios liūtys. Laikinajai sostinei vėl kliuvo daug kritulių – gatvės buvo gerokai apsemtos. Na, o per patį vakarinį piką liūtis su perkūnija ėmė skandinti ir Šiaulius.

Lietus Šiauliuose prasidėjo apie pusę penkių vakaro, kai didžioji dalis gyventojų jau skubėjo į namus iš darbo vietų. Deja, gamta smogė negailestingai. Per keliolika minučių prilyta tiek, kad buvo apsemptos kai kurios gatvės, požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, žemesnės vietos. O liūtis vis dar tęsiasi ir nežinia, kada nurims.

Socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos, kuriose Šiaulių gatvėmis važiavę ar pėsčiomis ėję gyventojai fiksavo, kokius padarinius sukėlė gausus lietus. Staiga iškritus dideliam kritulių kiekiui, vanduo nespėja nutekėti, tad važiavimas automobiliais tapo nemenku iššūkiu.

Pranešama, kad gerokai apsemtos Grinkevičiaus, Korsako, Statybininkų, Architektų, Žemaitės, Išradėjų ir kitos gatvės. Vanduo jose beveik siekė važiuojančių automobilių žibintus. Vanduo apsėmė ir požemines prekybos centrų aikšteles – ten jo, kaip pasakojo gyventojai, – per gerą sprindį. Kai kurie vairuotojai įvažiuoti į šias aikšteles nė nebandė.

Apie 17 val. liūtis jau buvo kiek aprimusi ir perėjo į nebe tokį ekstremalų lietų. Ar tada mieste įvyko kokių incidentų, kol kas informacijos neturima. Rekomenduojama atsargiai važiuoti gatvėmis, vengti važiuoti per itin dideles balas. Ar tai bus vienintelis gamtos išbandymas Šiauliams, kol kas neaišku, bet panašu, kad lietus šiandien dar užsitęs.

Į portalo kvietimą pasidalyti, kas vyksta gatvėse po liūties, atsiliepė daug skaitytojų. Jie siunčia vaizdo įrašus ir nuotraukas, tad sekite šią informaciją toliau, portalas ją nuolat atnaujins.

Gegužių gatvės kiemuose, anot skaitytojų, vanduo kelia kanalizacijos šulinio dangtį ir purškia per plyšį kaip geizeris Islandijoje. Greičiausiai nutekėti vandeniui jau nėra kur.

Praėjus kone valandai po liūties, vairuotojams vargais negalais grįžus į namus, socialiniuose tinkluose ėmė plisti naujos žinutės – apie pamestus ir rastus automobilių valstybinius numerius. Netruko atsirasti ir juokingų skelbimų apie parduodamus varžtus tvirtinti numeriams ar numerių tvirtinimo paslaugų teikimą.

Įdomu, kiek vairuotojų bus priversti kreiptis į autoservisus ir „Regitroje“ užsisakyti naujus valstybinius numerius.

Liūtys šiurpina Lietuvą: po Kauno gamtos šėlsmą patyrė Šiauliai

Gamtos šėlsmą patyrė Šiauliai
+3